Rollback vs Keriver
#1
Sorki będzie długo. Chcę od 0 postawić Windows 10 i przy okazji zacząć używać programu do backupu. Tylko jaką przyjąć strategię?

- dokumenty, swoje pliki trzymam na Dropboksie, mam też NAS synology i używam cloudstation
- więc backup byłby chyba przydatny tylko w przypadku jakiegoś uszkodzenia Windowsa, niemożność startu żeby nie instalować programów od nowa
- powyższe chyba oznacza że musiałbym robić backup partycji/snapshotu
- backup byłby wykonywany na podłączony zasób z NAS-a
- który program - Rollback Home, czy Keriver Free polecanie i dlaczego? Na plus Kerivera jest inkrementalny backup 
- ew. do 100 zł mógłbym coś kupić
- jestem ciekawy jak działają snapshoty, że zachowana jest spójność plików? Przecież do rejestru prawie ciągle coś tam się zapisuje.

PS. doczytałem się że Rollback na Windows 10 będzie dopiero w 2016, długo. Na stronie Kerivera nie ma informacji, że wspiera Windows 10.

Notatka od nikita, 03.08.2015 08:26:

Pkt 5 Regulaminu. Następnym razem postaraj się zachować więcej "czystości" języka pisanego, bo posty polecą do kosza. Poprawiam...

Odpowiedz
#2
co do rollback to muszę potwierdzić co piszą w necie: chroni przed skutkami awarii systemu pod warunkiem że sam jej nie spowoduje
właśnie co musiałem reinstalować windows
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości