Posucha na rynku aplikacji typu piaskownica ?
#1
Czemu taka posucha w samodzielnych piaskownicach ? Sandboxie i dalej nic ? Jedynie w całych pakietach (Avast, Comodo, 360).
Odpowiedz
#2
Prosta sprawa: nie opłaca się.
Już Emsisoft to pokazał ubijając Online Armor - ja wiem, to nie zapora, ale ti działa na tej samej zasadzie.

Typowy Pan Smith, Hans czy Kowalski tego nie kupią. Oni chcą "dobrej ochrony" (cokolwiek to znaczy), która nie wymaga ich czasu, zaangażowania. Coś typu: daję kasę i mnie więcej nie obchodzi. Trzeba by wydać sporo na zrobienie dobrej piaskownicy i przynajmniej drugie tyle albo i więcej na odpowiedni marketing, aby udało się zebrać klientów.
Odpowiedz
#3
To samo dotyczy samodzielnych aplikacji typu HIPS, czy blokery behawioralne, nie tylko piaskownice. Łukasz chyba zgrabnie wyczerpał temat Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
Jest jeszcze Bufferzone, większość osób już o nim zapomniało ale program nadal jest rozwijany.
Niestety firma już nie udostępnia publicznie darmowej wersji, kiedyś do nich pisałem czy mogli by udostępnić mi instalator niestety nie doczekałem się odpowiedzi.
Jak ktoś chce może spróbować się z nimi skontaktować, może będzie miał więcej szczęścia niż ja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
No i Comodo, można teoretycznie zainstalować samo Defense + (czyli HIPS i piasek), sam AV albo sam FW.
Odpowiedz
#6
Jest jeszcze piaskownica Cybergeneric Shade (9.90 $/1 rok).
Niestety, nie znam tego programu. Chyba od niedawna funkcjonuje na rynku. Trial jest na 14 dni, więc chętni niech spróbują.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
No niestety..."piaskownic" ostatnio niedostatek...bardziej rozbudowane programy jak BZ, SurfCanister, SysWatch są ale jakoby ich nie było tzn. można pobrać i używać, ale ich rozwój stanął w miejscu...OPSWAT SVD jako darmowe już nie istnieje, podobnie nie pobierzemy już darmowego SecuBrowser, ponieważ projekt jest na sprzedaż...znaczy faktycznie kiszka.
Nie ma zamienników za Sbie właściwie...zbliżone funkcjonalnie są moduły w AV/IS albo opcje ograniczania uprawnień w zaporach czy programach do monitorowania systemu (PFW, SS/SSFW)...można też liczyć, że większa ilość przeglądarek będzie stosować mechanizmy izolowania podobne do tych w Chrome czy IE. Nie załatwia to izolowania innych podatnych aplikacji, ale to i tak jest już coś.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Sandboxie jest ok,cena również, ale fakt konkurencja zawsze mile widziana Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości