Internet tylko dla maszyny wirtualnej...
#1
Cześć,
jak w temacie chcę zrobić tak aby internet nie działał poza wirtualną maszyną VMware WorkStation 11 ewentualnie VirtualBox 5. Mostowanie kart sieciowej powinno zabić dostęp do internetu dla systemu gospodarza ale działa na wirtualu i poza nim sieć.
Jakie moglibyście dać mi pomysły na rozwiązanie tego?
Pozdrawiam
Redi
Odpowiedz
#2
Widzę, że mamy podobne pomysły ubicia śledzenia w W10 Smile Też czekam na odpowiedzi Suspicious
Odpowiedz
#3
(24.08.2015, 13:25)M napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mamy podobne pomysły ubicia śledzenia w W10 Smile
Hehe jak się domyśliłeś że chodzi o ubijanie win10?

Mi się udało ubić te śledztwa Win10 ale to jest ciągła kontrola zdarzeń komputera... A nie mam ani czasu ani ochoty bawić się w CiuCiubabkę z tą korporacją. Oni są nie poważni... I na serio robią sobie jaja z ludzi. Stosują wymuszone aktualizacje nie chwalą się co one właściwie robią z systemem.

Użytkowanie Windows musi być całkowicie kontrolowanie przeze (użytkownika) mnie a nie przez jakiegoś jełopa z jakiejś debilnej korporacji który myśli że może zbierać o mnie co tylko sobie zażyczy. Z kim się komunikujemy, co do kogo piszemy co mówimy, jakie mamy zainteresowania, jak pracujemy...

Fakt że Win10 jest jest naprawdę przyjemny w użytkowaniu. Szybki jest ale Musi być Offline bo nie będę się wymieniał z MS i jakimiś służbami tym co robię u siebie na podwórku.

Mam w trybie ciągłym na ekranie wyświetlany ruch sieciowy średnio co 10-20 minut komputer próbuje wysyłać i odbierać połączenia z serwerami MS. Całą aktywność sieciową mam zablokowaną na firewall tylko odblokowany svchost na wychodzące i port 52 (bez tego internet nie działa) firefox też tylko na wychodzące wszytko inne zmam zablokowane. Dodatkowo w programie PeerBlock blokuje masę adresów IP. system bardzo uparcie walczy z blokadami jedzie po tysiącach portów komputera i próbuje łączyć z jakąś pulą adresów głównie od MS.

No i fakt udało mi się zablokować ruch sieciowy. ale jakaś zawiecha peerblock i system jak pies na sukę w luki włazi i wysyła dane.
Odpowiedz
#4
(24.08.2015, 12:55)Redivivus-Ignis napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cześć,
jak w temacie chcę zrobić tak aby internet nie działał poza wirtualną maszyną VMware WorkStation 11 ewentualnie VirtualBox 5. Mostowanie kart sieciowej powinno zabić dostęp do internetu dla systemu gospodarza ale działa na wirtualu i poza nim sieć.
Jakie moglibyście dać mi pomysły na rozwiązanie tego?
Pozdrawiam
Redi

(24.08.2015, 13:25)M napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Widzę, że mamy podobne pomysły ubicia śledzenia w W10 Smile Też czekam na odpowiedzi Suspicious

Jedyne rozwiązanie to zablokowanie całego ruchu w zaporze sieciowej i ustawienie jako jedynego wyjątku programu wirtualizacji - VMware czy VirtualBox. Procesami svchost bym się nie przejmował, gdyż stwierdzą, że nie mają dostępu do sieci, więc nie będą niczego wysyłać.

To powinno zadziałać.

Cytat:Redivivus-Ignis

No i fakt udało mi się zablokować ruch sieciowy. ale jakaś zawiecha peerblock i system jak pies na sukę w luki włazi i wysyła dane.

Jakiego firewalla używasz?
...
Odpowiedz
#5
(24.08.2015, 19:38)preter napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zablokowanie całego ruchu w zaporze sieciowej i ustawienie jako jedynego wyjątku programu wirtualizacji

To nie zadziała bo bez dostępu dla svchost internetu w kompie nie ma.

(24.08.2015, 19:38)preter napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Procesami svchost bym się nie przejmował, gdyż stwierdzą, że nie mają dostępu do sieci, więc nie będą niczego wysyłać

I Internet w ogóle nie działa w windows

W poprzednich systemach nie widziałem takiego ciężkiego ruchu przez svchost jak w win10. Jak nie miałem zapory jakieś tam pliki systemowe pobierały dane/aktualizacje. Ale jak w zaporze ustawiłem zablokuj wszystko. Udostępniłem dostęp na svchost (musze bo nie działa sieć) na tylko wychodzące System zaczął pobierać setki MB przez ten dokładnie plik. tego nie umiem obejść (mogę tylko setki ip blokować).

(24.08.2015, 19:38)preter napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakiego firewalla używasz?

Comodo Internet Security
Odpowiedz
#6
Kurcze dziś zastanawiałem się nad prywatnością i wpadłem na podobny pomysł. Wchodzę tu na forum no i masz Smile
Odpowiedz
#7
(24.08.2015, 20:47)juh napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kurcze dziś zastanawiałem się nad prywatnością i wpadłem na podobny pomysł.

Widzisz to najbardziej logiczne działanie Smile


Może ktoś ma pomysł jak przekierować całkowicie urządzenia do wnęthttp://dobreprogramy.pl/rza wirtualnego środowiska? Tak samo jak dzieje się z podpiętym dyskiem USB. Zrobiłbym to samo z wewnętrznym Modułem WIFI.

Udało mi się podłączyć bezpośrednio do wirtuala WIFI na usb (nie najlepsza opcja ale zawsze). Sterowniki zainstalowane wydawało się że jest ok... ale nie wykrywa mi wifi z okolicy na wirtualnym xp... wirtualny Win10 wykrył prawidłowo ale to nie jest rozwiązanie :/.

Znalazłem coś takiego.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może coś pomoże sam nie rozkminiłem tego.
Odpowiedz
#8
@Redivivus-Ignis instrukcja z linku powyżej dotyczy dystrybucji Linuxa zwanej Matriux.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Wiem wiem, dobrze się czuje w pracy na windows z linuxem miałem niedobre zdarzenia. Tak więc coś bardziej w stylu XP , 7 w wirtualu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości