Android i gmail
#1
Cześć,
Korzystam z telefonu z androidem i oczywiście trzeba było założyć konto @gmail, by mieć dostęp do wszystkiego. Na telefonie jest aplikacja Gmail, która domyślnie pobiera maile i z automatu jest zalogowana:/ Jak się z niej wylogować, by nie pobierała maili i wymagała podania hasła logowania?? Pytam, ponieważ szukam aplikacji typu anti-theft i przy zlokalizowaniu telefonu przychodzi mail na konto z pokazaną lokalizacją, którego można przeczytać w aplikacji Gmail i usunąć takiego maila. Jak to obejść by Gmail wymagał logowania hasłem i nie pobierał maili?
PS.
Pewnie to banalny problem, ale do tej pory nie korzystałem z androida i jeszcze się w nim dobrze nie orientuję.

==
Znalazłem rozwiązanie, a raczej "protezę" rozwiązania, bo wylogować się z Gmail nie da - można usunąć aplikację, ale po pobraniu ze sklepu Play aplikacji Gmail nie wymagane są żadne hasła i od razu można czytać maile.
Problem rozwiązałem blokując dostęp do aplikacji Gmail, gdzie przy próbie otwarcia Gmail trzeba podać hasło. Trochę się namęczyłem jak zablokować dostęp do wybranej aplikacji, więc napiszę krok po kroku co i jak, bo po pobraniu darmowego AppLocka nie od razu to działało. Zainstalowałem więc AppLock, w którym można zablokować każdą aplikację (np. Gmail i Poczta). Samo to jednak nie wystarczy, bo wybrane w AppLock aplikacje do zablokowania można normalnie otwierać. Trzeba dodatkowo pobrać ze sklepu aplikację Advanced Protection AppLock, a po jej instalacji w AppLock wejść w "Chroń" i włączyć Zaawansowaną Ochronę. Następnie wchodzimy w Ustawienia>Zabezpieczenia>Administratorzy Urządzenia i zaznaczamy AppLock oraz Zaawansowana ochrona. Dodatkowo w Zabezpieczeniach w sekcji zaawansowane po wybraniu "Aplikacje z dostępem do danych o wyk. mam aktywny AppLock. Z tymi ustawieniami można już w AppLock blokować dowolną aplikację, która po wybraniu aplikacji będzie wymagała nadanego przez nas kodu PIN do odblokowania działania.
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości