Microsoft Security Essentials / Windows Defender
#61
lunaticdreams napisał(a):MSE Ma jakieś Problemy Z DW,Ilya o tym czesto gęsto do jasnej ciasnej pisał na forum,Pisał też do MS ale go"olali"



Ilia moze i pisał ale lepiej sam by cos w tej sprawie zrobił a nie ze go olali to on olał użytkowników MSE
DW i DWFW ma problemy z innymi programami zabezpieczającymi np z Kasperskym Mcafee i co będzie do każdego pisał żeby dostosowali swój produkt pod mało znany program ?
Odpowiedz
#62
Kiedyś tam przy okazji wywalę DW, Outposta i sobie sprawdzę jak się zachowuje. I tak jak narazie uważam, że jest kiepski, w moim małym teściku miał gorszą wykrywalność niż avast, a zarażone pliki usuwał długo żeby pod koniec wywalić błąd. Tak samo z aktualizacjami - avast, bardzo szybko a on znacznie dłużej.
Odpowiedz
#63
kaspersky nigdy nie będzie działał dobrze z DW bo ilja upokorzył twórców tego programu znajdując lukę która umożliwiła calkowite wyłączenie programu a co za tym idzie super infekcje bez wiedzy użytkownika.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#64
zord napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):MSE Ma jakieś Problemy Z DW,Ilya o tym czesto gęsto do jasnej ciasnej pisał na forum,Pisał też do MS ale go"olali"



Ilia moze i pisał ale lepiej sam by cos w tej sprawie zrobił a nie ze go olali to on olał użytkowników MSE
DW i DWFW ma problemy z innymi programami zabezpieczającymi np z Kasperskym Mcafee i co będzie do każdego pisał żeby dostosowali swój produkt pod mało znany program ?


zord ma rację, sam musi też coś tym zrobić, zwłaszcza,żejest na dorobku, jego produkt raczkuje, powinien wiedzieć gdzie jest jego miejsce w szeregu ''-
polak900 napisał(a):kaspersky nigdy nie będzie działał dobrze z DW bo ilja upokorzył twórców tego programu znajdując lukę która umożliwiła calkowite wyłączenie programu a co za tym idzie super infekcje bez wiedzy użytkownika.


Błąd dotyczył zapewne wersji 2009 lub 7Wink Każdy program ma błędy jak są za szybko wypuszczone, nawet teco praca trwa normalnie bez zbędnego przyspieszania na szybkiego wersji Final, Dw też ma 2.56 mimo,że stabilna finalna, dlatego wychodzą poprawkowe buildy i program jest już bez błędówSmile
Odpowiedz
#65
Mam pytanko co ile te program AV się aktualizuje automatycznie ?
CZekałem wczoraj cały dzień i nie pobrał nic do dziś ...
Dopiero po recznym aktualizuj pobrał wczorajsze poprawki sygnatur

Jeśli ktoś używa tego programu proszę o wyśnienie Wink
W opcjach nie ma nic o aktualizacjach co by to przyspieszyć
Odpowiedz
#66
Musisz mieć włączone aktualizacje w Windowsie wtedy będzie się sam aktualizował...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#67
w rejestrze da się zmienić żeby częściej sprawdzał standardowo jest chyba co 24 godziny
Odpowiedz
#68
Eru napisał(a):Musisz mieć włączone aktualizacje w Windowsie wtedy będzie się sam aktualizował...


Mam włączone ...
System Win7, gdy instalowałem program system przeszedł pozytywnie test na oryginalność, więc tu nie powinno być problemu...

Zostawie go na 2 dni jak nie będzie się aktualizował to kosz i tyle.

Edit.
Zord możesz napisać dokładnie gdzie to zrobić ?? który wiersz
Odpowiedz
#69
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Antimalware\Signature Updates]
SignatureUpdateInterval klikasz zmieniasz na dziesiętny i wpisujesz co ile godzin ma sprawdzać aktualizacje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#70
Zmieniłem tak jak na obrazku i co lepsze nie aktualizuje się w ogóle.
Pisze mi że ostatnia aktualizacja wirusów była dwa dni temu.
Macie pomysł co można jeszcze zmienić ? Może ten rejestr przywrócic na oryginalny 24h tylko w sumie wtedy też nie aktualizował sam.
Odpowiedz
#71
Może na razie nie było aktualizacji...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#72
Enjama...a musisz mieć automatyczne aktualizacje? MSE w trakcie auto-update dość spowalnia system, bo z moich obserwacji wynika, że robi to jeszcze na starcie systemu, kiedy nawet nie wszystkie pozycje autostartu się wgrały. Tym bardziej, że aktualizacje to on faktycznie ma nie za często.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#73
Chyba sobie poradziłem z tym w opcjach ustawiłem aby codziennie o danej godzienie skanował szybko komputer i przed tym skanowaniem sprawdzal aktualizacje.
Zobacze jutro czy to działa.
Pozdro
Odpowiedz
#74
Pod Win 7 32-bit ,wkóło znika mi ikonka z traya,wie ktoś co z tym fantem zrobić ?
Rzeczy niemożliwe robię od ręki, cuda do trzech dni !!!
Odpowiedz
#75
Jest już dostępna finalna wersja nowego MSE, od razu po polsku.

32-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


64-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Wrzuciłem sobie, póki co zauważyłem, że jest lżejszy niż jedynka i szybciej skanuje oraz usuwa śmieci, chociaż nadal nie jest to zbyt szybkie.
Odpowiedz
#76
List of new features in this latest build :

* Windows Firewall Integration
* Network Inspection System
* Behavior based file detection
* Allows users to limit CPU usage while scanning
Vences
Odpowiedz
#77
Na czym ta integracja polega z firewallem?...Ciekawe czy poprawiła się wykrywalność nowych zagrożeń
Odpowiedz
#78
Ta integracja polega na sprawdzaniu stanu zapory, jeśli jest wyłączona to proponuje ją włączyć. Czyli niby IS Wink.
Odpowiedz
#79
I dla systemów x64 takie combo zupełnie wystarcza. Poza tym u mnie (Vista Ultimatex64) MS Security Essenstials 1 (2 jeszcze nie testowałem) był bardzo lekki. Dotyczy to używanych zasobów, jak i szybkości skanowania.
Vences
Odpowiedz
#80
MS nieźle wkurzył producentów dając MSE do Windows Update gdy system nie wykrywa u nas innego programu tego typu, poza tym możliwość użycia w firmie to też spora zaleta Smile
Dla zwyczajnego usera w zupełności wystarczy UAC + wbudowana zapora + MSE.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości