Co do firmy jako dodatkowa warstwa zabezpieczenia
#9
Problem w tym że SEP nie blokuje stron WWW ze złośliwym kodem, jak równiez kliknięcia w linki np. na poziomie poczty, a to jest moje największe zmartwienie...no i w konsekwencji nie mogę spać mając na mysli zagrożenia typu Alfa/Tesla/CryptoLocker etc. Zależy mi na ochronie przed tego typu malware, gdzie uzytkownik jest mało świadomy i nie da się bardziej uświadomić. Czy jest cos takiego na rynku?? uwierzcie mi to jest naprawdę dobre pytanie. Stwierdzenie "Wyłącz u użytkownikom połowę internetu i będzie ok. FB Twitter i inne badziewia." jest trochę niepoważne, równie dobrze mogłeś napisać wyłącz internet Smile U nas musi działać nawet facebook, ograniczony (powycinany) ale musi działać. Ostatnio ludzie otrzymywali na poczte maile w temacie FW: Important i klikali w tresci na link, po czym kilku z nich juz po fakcie dzwoniło z pytaniem..."czy to może byc szkodliwy mail". Tak były to maile z linkiem do wira który rozsiewa po świecie adresy z ksiązki, niby nieszkodliwe, a jednak. Twoj mail odbiera XX osób, a ty widzisz cały łańcuszek mail od innych z różnych instytucji, sądy, policja, firmy priv, prokuratury, uczelnie, etc. ich adresy słuzbowe, prywatne, wszystko - masakra.


Wiadomości w tym wątku
RE: Co do firmy jako dodatkowa warstwa zabezpieczenia - przez Mefi100 - 29.09.2015, 12:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości