Nowy zestaw - po skutecznym ataku na skrzynke
#10
Nie jestem żadnym ekspertem od zabezpieczeń i infekcji, ale logika wskazuje że wszystko zaczęło się od dobrania się do poczty na iPhone, bo spam jak mówisz rozsyła również po kontaktach z drugiej skrzynki. Chyba że miałeś te kontakty na obu skrzynkach np. napisał ktoś do Ciebie i dał osobę z drugiej skrzynki do wiadomości w mailu, to wtedy też by pobrało adres mailowy takiej osoby. Instalowałeś na iPhone ostatnio jakieś nowe aplikacje z App Store? Może zainstalowałeś sobie szpiega na telefonie (chociaż to mało prawdopodobne na iOS, ale nigdy nie wiadomo), skoro na PC nic ci nie znajduje? Spróbuj więc dla pewności zainstalować np. Avira Mobile Security z App Store i przeskanować iPhone - po skanie możesz usunąć program jak Ci będzie spowalniał działanie iOS. I polecam, tak jak wcześniej, przeskanowanie komputera Dr Web, który potrafi czasami wykryć zagrożenia, których inne AV nie dostrzegają. Sprawdź też w Chrome jakie rozszerzenia/dodatki masz zainstalowane dla tej przeglądarki i usuń te, których nie znasz.
@Quassar nie obrażaj się, bo ja podałem lucjanowi SpyShelter jako propozycję do zabezpieczenia na przyszłość, zgodną z głównym wątkiem tego tematu - atak na pocztę, a Ty podałeś przepis jak zrobić twierdzę z komputera, i to też trzeba wybierać rozsądnie, bo wszystkiego nie zainstaluje.. Mi akurat taka wiedza jaką podałeś nie jest potrzebna, bo sam sobie szukam oprogramowania odpowiedniego do moich wymagań - stąd między innymi trafiłem na to forum, szukając więcej informacji o SpyShelterze. I polecam lucjano zainstalować właśnie ten programSmile
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nowy zestaw - po skutecznym ataku na skrzynke - przez Tibu 11 - 28.09.2015, 15:54
RE: Nowy zestaw - po skutecznym ataku na skrzynke - przez Tibu 11 - 29.09.2015, 14:43
RE: Nowy zestaw - po skutecznym ataku na skrzynke - przez gravity1287 - 30.09.2015, 22:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości