Avira Free - instalacja bez control center
#1
Czy jest możliwa instalacja Aviry Free bez tego całego control center ? sam goły AV ?
Odpowiedz
#2
Musisz Po instalacji odinstalować z panelu sterowania Avira i zostawić tylko Avira Free Antivirus. Przy dużych aktualizacjach może się sam przywrócić. W ciągu 2 lat roku zdarzyło się to raz.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#3
W panelu sterowania mam Avira Antivirus i Avira Launcher, nie mogę odinstalować Avira Launcher gdyż otrzymuję komunikat, że jest to niezbędny do działania Avira Antivirus.
Odpowiedz
#4
(29.10.2015, 19:56)demisen napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W panelu sterowania mam Avira Antivirus i Avira Launcher, nie mogę odinstalować Avira Launcher gdyż otrzymuję komunikat, że jest to niezbędny do działania Avira Antivirus.

Ale można wyłączyć go z auto-startu i nie będzie się uruchamiał... tylko tyle można zrobić żeby się go pozbyć...
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#5
Niestety, teraz już Panel Sterowania nie pozwala odinstalować Avira Launcher... informuje tylko, że jest niezbędny do działania Avira Free Antivirus... szczęście w nieszczęściu, że wsparcie dla XP kończy, to wyrzucę bez wyrzutów sumienia...
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#6
Czyli należy trzymać starą instalkę Aviry Free, instalować ją, potem usuwać CC i robić aktualizację.
Mam aktualną Avirę Free i nie mam CC u siebie - który notabene jest kupiasty.
Odpowiedz
#7
Do której wersji starej nie było Avira Lunchar?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#8
(05.06.2016, 09:09)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do której wersji starej nie było Avira Lunchar?!

Moim zdaniem wersja 14.0.4.642 nie posiadała jeszcze Launchera, albo był on kompletnie opcjonalny i na pewno dawało go radę odinstalować.
Poza tym można już odinstalować launchera w najnowszej obecnie wersji, za pomocą pewnego tricku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W skrócie należy ubić dwa procesy:
Avira Launcher i Avira Service Host. Po tym deinstalacja Avira Launcher przejdzie bez problemu.
W moim przypadku po deinstalacji Launchera, w głównym oknie Aviry wyświetlała się informacja, że ochrona antywirusowa nie jest kompletna bo nie działa prawidłowo authentykacja modułów (lub coś w tym rodzaju).
Była opcja naprawy, która coś doinstalowała i wszystko wróciło do normy. Myślałem, że wróci Launcher i na tym będzie polegała ta naprawa, ale Launcher nie został ponownie zainstalowany.
Wg mojej wiedzy Launcher może się ponownie zainstalować przy większych aktualizacjach Aviry, ale na razie nie mam tego problemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości