Podejrzany sms
#1
Otrzymałem dziś sms o treści: "Właściciel telefonu komórkowego (o ostatnich 4 cyfrach numeru XXXX) wysłał ci EUROXXX.XX poprzez PAY2MOB. Wejdź na httX://www.pay2mob.pl Kod aktywacji XXXXX" Cyfry oczywiście zmieniłem na X.

Ten sms wzbudził u mnie od razu duże podejrzenie i oczywiście nie otwierałem tej strony. Wygląda to na jakąś próbę wyłudzenia lub zainfekowania telefonu. Mój numer telefonu jest publicznie dostępny też poprzez www z uwagi na zawód, także każdy mógł go ustalić. Oczywiście nie jest mi znane aby ktokolwiek mi przysłać w ten sposób jakąś kasę, a już zwłaszcza w euro. 

Czy ktoś może spotkał się z czymś takim lub słyszał o tym?
#2
Stuprocentowa ściema. MyWOT nie ma ratingu tego portalu, Poza tym kto i za co miałby Ci te Euro przelewać przez mało znany portal. Możesz poszukać informacji w necie o tej domenie.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
#3
Ostatnio do mnie miał dzwonić Zygmunt Chajzer. Pewne kilka tysięcy złotych...

(24.11.2015, 20:21)zbychol2 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mój numer telefonu jest publicznie dostępny też poprzez www z uwagi na zawód, także każdy mógł go ustalić.

W sieć wpuszczonych jest ogrom botów skanujących ciągi zdefiniowanych znaków, takich jak adresy e-mail (przede wszystkim), numery telefonów, czy numery rachunków bankowych. Nie zapominajmy też, o korzystaniu z naszych danych umieszczonych na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Tym samym... temat zamykam. Przypadłość opisana przez autora dotyczy większości z nas, więc sprawa staje się jasna.
SpyShelter Firewall


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości