Jak kontrolować ruch sieciowy na urządzeniach z Androidem?
#1
Zgodnie z wyczytanymi/zasłyszanymi sugestiami używam darmową wersję AdGuard do zabezpieczania swoich połączeń internetowych (AG tworzy własne połączenie VPN). To właściwie zaspokaja moje podstawowe potrzeby, ale zastanawiam się czy nie warto pokusić się o zainstalowanie jakiegoś programu bardziej rozbudowanego typu zapora.
Znalazłem spory opis programu NoRoot Firewall (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) i nie powiem kusi mnie, by go wypróbować...potem znalazłem jeszcze i taki artykuł "Three of the Best Firewall Apps for Android" (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

), gdzie wymienia się również m.in LostNet NoRoot Firewall...i tu moje pytanie - ktoś z Was miał do czynienia z tymi aplikacjami?...może z innymi?...i może w takim razie jakieś wnioski, wskazówki, porady?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ja bym kupiłe AdGuarda - wychodzi nieco ponad 16 zł za lifetime na Androida, a masz wszystko w jednym programie.
Oba tu wymienione nic ponad niego raczej nie zaoferują, bo oba pracują na zasadzie lokalnego VPN.

Gdybyś miał roota, można się pokusić o DroidWalla.
Odpowiedz
#3
Pytanie od Smartfonowego ignoranta - lifetime przeniesie się na inne urządzenie w ramach konta Google czy "life" w nazwie tyczy się długości życia telefonu? Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Klucz jest na całe życie, zarządzasz nim z poziomu panelu na stronie internetowej. Po zmianie urządzenia wystarczy go zdeaktywować i możesz użyć na kolejnym urządzeniu.
Odpowiedz
#5
(05.01.2016, 17:07)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Gdybyś miał roota, można się pokusić o DroidWalla.


On działa na Andku 4.4 i wyższym? Bo mi na 4.4 nie działał.
Odpowiedz
#6
(05.01.2016, 20:17)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lifetime przeniesie się na inne urządzenie w ramach konta Google czy "life"

Tak/nie.
Tak - przenosi się (jak zord napisał jest od tego panel)
Nie - bo nie dotyczy konta Google, adguarda instaluje się spoza sklepu Play.

(05.01.2016, 21:26)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

On działa na Andku 4.4 i wyższym?

Nie wiem, ostatni raz używałem na jakimś nexusie, ale nie pamiętam który to był andek.
Odpowiedz
#7
Na razie zostałem przy darmowym AdGuard...chyba jednak nie jestem dość gotowy, by używać zapory na Androidzie, którego prawie nie znam Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości