Amnesty International - komentarz do nowej "ustawy inwigilacyjnej"
#24
(02.02.2016, 00:53)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A co do tematu nadużyć - to czy są znane jakieś sytuacje uszczuplenia
dóbr osobistych przeciętnych obywateli w krajach, w których ma miejsce
kontrola 'inwigilacyjna' - np. w USA?  Słyszałem, że dzięki zebranym
informacjom uniknięto co najmniej kilku zamachów na terytorium samego USA,
ale oczywiście możemy w to wierzyć lub nie.   Ja osobiście nie czuję się zagrożony tym,
że np. informacja o tym, że kupuję czasami kartą płatniczą specyfik na porost włosów
trafia do służb.   Smile

Tutaj chodzi o zasady. O ustalenie jasnej granicy do czego służby mają prawo a do czego nie. Według mnie jak i wielu innych osób, służbom próbuje się dać uprawnienia , które przekraczają akceptowalne granice. Jak chcesz żyć z takim poziomem inwigilacji jak w USA to twoja sprawa (swoją drogą obywatele USA jakoś tam żyją i jeszcze są z tego zadowoleni, że są inwigilowani. Ich życie ich wybór). Ja nie chcę i mam zamiar przeciw temu protestować. Nie ma to nic wspólnego z tą czy inną partią. Za poprzedniej władzy już to się działało tylko, że była to samowolka i nie zdążyli tego usankcjonować. Ta władza niczym się nie różni od poprzedniej poza tym, że prześciga ją w hipokryzji i tym, że na pewno uda jej się uchwalić odpowiednie przepisy wedle założeń. Władzy nigdy nie jest dość kontroli nad obywatelami. Jak się będziemy zgadać na coraz większą inwigilację to skończy się jak w Chinach albo Tajlandii.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Edit
Ahh zapomniałem. Również jestem za bardziej aktywnym "udziałem" modów w dyskusji. Niektóre posty niczego nie wnoszą do tematu i są ukierunkowane na rozkręcenie rozróby.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.


Wiadomości w tym wątku
RE: Amnesty International - komentarz do nowej "ustawy inwigilacyjnej" - przez DedalNort - 02.02.2016, 06:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości