Maksymalnie bezpieczny Windows 10
#1
Witam,

Założyłem ten wątek, ponieważ cenię sobie bezpieczeństwo i liczę na to, iż pomożecie mi "opancerzyć" mój system.  Wink

Głównie chodzi mi o antywirusa, a także programy uzupełniające bezpieczeństwo (t.j. np. MCShield) aby finalnie uzyskać maksymalnie bezpieczny system.

Mam świadomość tego, iż wielu wyjadaczy z tej dziedziny skrytykuje moje odważne określenie "maksymalnie bezpieczny system", aczkolwiek napisałem tak aby jasno i konkretnie wytłumaczyć w czym rzecz. Tongue

Więcej info:
Posiadany system operacyjny: Windows 10 (64bit).
Zastosowanie komputera: Zarządzanie poufnymi danymi.
Specyfikacja komputera:
  • Procesor: 3.5GHz (Intel Core i7).
  • Pamięć RAM: 16GB (DDR3).
  • Karta graficzna: 3GB (Radeon HD 7950).
Budżet: Na to proszę nie zwracać uwagi tylko na maksymalne bezpieczeństwo.

Z góry dziękuję
Download-er
Odpowiedz
#2
Bezpieczeństwo to nie produkt, nie rzecz, którą można kupić - pamiętaj o tym, Twoim głównym zabezpieczeniem jest Twoja wyobraźnia i mózg. Wink

Moja płatna propozycja brzmi:

Główne Oprogramowanie Zabezpieczające: G Data AntiVirus (Info dot. kupna: https://www.gdata.pl/antywirus-dla-domu-...-antivirus)

Kontrola Zachowań, moduły Anty-Logger, FireWall oraz izolacja podejrzanych programów (Sandbox): SpyShelter Firewall (Info dot. kupna: https://www.spyshelter.com/pl/kup-teraz/)

Backup / Kopie Zapasowe, narzędzie systemowe: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/pr...s-7,2.aspx 

Aktualizacja Oprogramowania: Kaspersky Software Updater (Licencja darmowa: http://special.kaspersky-labs.com/6mzf6a...ot/ksu.exe)

Przeglądarka, według mnie Google Chrome, z dodatkiem AdBlock (Blokowanie natrętnych reklam) 

Ustawienia Systemowe: User Account Control, czyli Kontrola Konta Użytkownika w skrócie - UAC, ustawiona na poziom maksymalny. Zaporę Systemową oraz Windows Defender możesz wyłączyć to drugie zapewnia znikomą ochronę. 

Druga darmowa propozycja to:

Główne Oprogramowanie Zabezpieczające: Avast! Free AntiVirus

FireWall oraz izolacja podejrzanych programów (Sandbox): Comodo Personal Firewall

AntyKeylogger, Ochrona schowka, szyfrowanie Klawiszy oraz Ochrona Systemu (HIPS) (Dwa ostatnie moduł z pewnymi ograniczeniami): SpyShelter Free

Backup / Kopie Zapasowe, narzędzie systemowe: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/pr...s-7,2.aspx 

Aktualizacja Oprogramowania: Kaspersky Software Updater (Licencja darmowa: http://special.kaspersky-labs.com/6mzf6a...ot/ksu.exe)

Przeglądarka, według mnie Google Chrome, z dodatkiem AdBlock (Blokowanie natrętnych reklam) 

Ustawienia Systemowe: User Account Control, czyli Kontrola Konta Użytkownika w skrócie - UAC, ustawiona na poziom maksymalny. Zaporę Systemową oraz Windows Defender możesz wyłączyć to drugie zapewnia znikomą ochronę. 

Z bezpieczeństwa to tyle, poniżej przydatne narzędzia do konserwacji systemu: 

CCleaner - darmowy czyściciel z, którego sam korzystam. Program godny polecenia. 

MiniTool Partition Wizard Free - program dla zaawansowanych użytkowników posiadający wiele funkcji np. przenoszenie miejsca na partycjach.

Defraggler - skuteczna defragmentacja dysku. 

Dezinstalotor: GeekUninstaller (Dezinstalator posiada również CCleaner, natomiast nie korzystałem z niego więc, dodaje kolejny prosty i skuteczny program)

↑↑↑↑↑↑↑

Możesz śmiało korzystać z dezinstalotora w panelu sterownia, natomiast nie jest on tak dokładny jak ten powyższy. Smile
Odpowiedz
#3
1. Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania antywirusowego niż to, co jest w systemie.

2. Pracuj na koncie standardowym - samo ustawienie UAC na max to za mało, bo jest do obejścia, a poza tym upośledza niektóre funkcje systemu.

3. Nie napisałeś jaką konkretnie wersję Windows 10 masz, niemniej zainteresuj się SRP i AppLockerem - jest na forum poradnik o tym, to w 99% przypadkach załatwia wszystko co potrzeba.

4. Doinstaluj opcjonalnie EMET do ochrony przed exploitami.

5. Jako przeglądarka Chrome, do tego np. uBlock.
Odpowiedz
#4
(25.02.2016, 20:13)lukasamd napisał(a): Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania antywirusowego niż to, co jest w systemie.

A to ciekawe co piszesz. Defender teraz stał się jakiś super skuteczny czy po prostu nie ma realnych zagrożeń?
Odpowiedz
#5
(26.02.2016, 08:49)Apocalypse napisał(a):
(25.02.2016, 20:13)lukasamd napisał(a): Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego oprogramowania antywirusowego niż to, co jest w systemie.

A to ciekawe co piszesz. Defender teraz stał się jakiś super skuteczny czy po prostu nie ma realnych zagrożeń?

Tylko bym włączył wykrywanie PUA w Defenderze. Z biegiem czasu musi wzrastać świadomość użytkowników, więc tutaj jak najbardziej wystarczy wbudowany w system AV. I wspomniana przed chwilą świadomość. To, że Windows Defender ma lepszą wykrywalność to jedno, a to że jest wystarczający dla większości użytkowników to drugie. A jeśli system będzie miał styczność z bardzo złośliwym i wyrafinowanym oprogramowaniem, to co za różnica, czy w tle będzie pracował Avast Free, G Data, czy cokolwiek innego? Smile

(25.02.2016, 17:17)Download-er napisał(a): Zastosowanie komputera: Zarządzanie poufnymi danymi.

Zarządzanie poufnymi danymi znajdującymi się na dysku tego komputera, czy zarządzanie poufnymi danymi, które znajdują się na zasobach zewnętrznych? W przypadku pierwszej opcji powinieneś przede wszystkim zainteresować się szyfrowaniem dysków oraz backupem. W drugim przypadku pamiętaj dodatkowo o uwierzytelnianiu na wszystkich poziomach, z których korzystasz i bezpiecznym połączeniem sieciowym.

(25.02.2016, 17:45)Miszel03 napisał(a): Aktualizacja Oprogramowania: Kaspersky Software Updater

Tylko zaśmiecanie systemu... Większość (o ile nie wszystkie) aplikacji posiada własne moduły powiadamiania o aktualizacjach, a przy okazji nie wyrzuca w świat informacji o programach, które siedzą w systemie.

(25.02.2016, 17:45)Miszel03 napisał(a): Zaporę Systemową oraz Windows Defender możesz wyłączyć to drugie zapewnia znikomą ochronę.

Tutaj bym akurat nic nie grzebał w kontekście ogólnym.

(25.02.2016, 17:45)Miszel03 napisał(a): MiniTool Partition Wizard Free - program dla zaawansowanych użytkowników posiadający wiele funkcji np. przenoszenie miejsca na partycjach.

Defraggler - skuteczna defragmentacja dysku.

Dezinstalotor: GeekUninstaller (Dezinstalator posiada również CCleaner, natomiast nie korzystałem z niego więc, dodaje kolejny prosty i skuteczny program)

Co to robi w temacie związanym z zabezpieczeniem komputera?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
(26.02.2016, 08:49)Apocalypse napisał(a): A to ciekawe co piszesz. Defender teraz stał się jakiś super skuteczny czy po prostu nie ma realnych zagrożeń?

Są zagrożenia, a on nie jest idealny, choć ze wspomnianą przez nikitę ochroną PUA radzi sobie naprawdę nieźle.
Po prostu, to tylko podstawowa i to zawodna linia ochrony, niezależnie od wybranego softu - a po co płacić za coś, co ma problemy z kompatybilnością i tylko zwalnia system?
Odpowiedz
#7
Ja od siebie tylko zaproponuję Malwarebytes Anti-Exploit jako zastępstwo dla EMETa - jedno i drugie to ochrona przed zagrożeniami 0-day. EMET zdaje się być trudniejszy w konfiguracji (wielu forumowiczów pisało o problemach z tym czy innym programem), MBAE to takie trochę kliknij-i-zapomnij.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#8
Dlaczego każdy z Was proponuje mi korzystanie z przeglądarki Chrome, czy ona jest rzeczywiście bezpieczniejsza? Od zawsze korzystam z Firefox'a i jeżeli chodzi o przeglądarki to do tej pory myślałem że wybór przeglądarki to przede wszystkim kwesta gustu, gdyż są one sobie równe poza drobnymi rozbieżnościami w sferze interpretowania szablonów graficznych stron.

Jeżeli chodzi o dodatek blokujący reklamy to korzystam z Adblock Plus, ponieważ jest on najczęściej pobieranym programem tego typu (nawet częściej niż Adblock). Czy to najlepszy wybór?

Co do softu do ochrony przed exploit'ami to, który jest lepszy - EMET czy Malwarebytes Anti-Exploit?

Poza antywirusem korzystam z programu Malwarebytes Anti-Malware do ochrony przed malware. Czy uważacie, iż powinienem z niego korzystać poza antywirusem? Czy może on działać wraz z EMET lub Malwarebytes Anti-Exploit?

Co myślicie o programie MCShield?

Czy w przypadku korzystania z antywirusów z wbudowanym firewall'em warto mimo wszystko przejść na inny firewall np. SpyShelter Firewall. Który firewall lepszy - SpyShelter Firewall czy Comodo Personal Firewall?

Przechodząc to najważniejszego elementu zabezpieczeń czyli AV chciałbym zapytać czy faktycznie domyślny antywirus Windows Defender jest w stanie zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo na poziomie innych AV (zwłaszcza płatnych). Pytam, ponieważ większość osób uważa (włącznie ze mną), iż w/w antywirus to takie kompletne minimum bezpieczeństwa. Ja do to pory korzystałem z antywirusa Kaspersky, gdyż od zawsze był on wysoko notowany w rankingach AV, lecz odkąd przeszedłem na Windows'a 10 to boję się z niego korzystać, ponieważ w sieci krążyły informuje, że nie działa on prawidłowo na tym systemie. Wiecie może jak obecnie wygląda sytuacja z Kaspersky'm?

(26.02.2016, 13:55)nikita napisał(a): A jeśli system będzie miał styczność z bardzo złośliwym i wyrafinowanym oprogramowaniem, to co za różnica, czy w tle będzie pracował Avast Free, G Data, czy cokolwiek innego? Smile

To znaczy, że jak już się dostanie jakiś wyrafinowany wirus do systemu to już go nie wykurzę żadnym antywirusem ani programami pomocniczymi t.j. np. Malwarebytes?

(26.02.2016, 13:55)nikita napisał(a): Zarządzanie poufnymi danymi znajdującymi się na dysku tego komputera, czy zarządzanie poufnymi danymi, które znajdują się na zasobach zewnętrznych?

Większość na dyskach wewnętrznych (w komputerze) ale także zależy mi na bezpieczeństwie w sieci (Zarządzanie finansami itp.).

(25.02.2016, 20:13)lukasamd napisał(a): zainteresuj się SRP i AppLockerem - jest na forum poradnik o tym, to w 99% przypadkach załatwia wszystko co potrzeba.

Co to jest SRP i ten AppLoker? Podaj linki do artykułów na ten temat.


Grunt to bezpieczeństwo!
Odpowiedz
#9
Na dziesiątce Applocker jest tylko w edycjach Enterprise i Edu. Pondro.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#10
Co do SRP lepszym rozwiązaniem będzie np AppGuard mniej kombinowania niż z tym co jest w systemie i wyższy poziom ochrony.
Odpowiedz
#11
Cytat:Wiecie może jak obecnie wygląda sytuacja z Kaspersky'm?

U mnie było OK.
Odpowiedz
#12
(27.02.2016, 14:03)Tajny Współpracownik napisał(a): Na dziesiątce Applocker jest tylko w edycjach Enterprise i Edu. Pondro.

No to mam możliwość skorzystania z funkcji Applocker, ponieważ używam Windows'a 10 w wersji Education. Tylko mógłby mi ktoś wyjaśnić jak działa ta funkcja i jaki ma wpływ na bezpieczeństwo?

(27.02.2016, 14:07)zord napisał(a): Co do SRP lepszym rozwiązaniem będzie np AppGuard mniej kombinowania niż z tym co jest w systemie i wyższy poziom ochrony.

Ten AppGuard miałbym zainstalować dodatkowo czy jako zamiennik, którychś z programów wymienionych w poprzednim moim poście?

(27.02.2016, 14:38)Miszel03 napisał(a):
Cytat:Wiecie może jak obecnie wygląda sytuacja z Kaspersky'm?

U mnie było OK.

Tylko jest jeszcze kwestia tego typu, że prawdopodobnie wcześniej także można było go zainstalować na Windows'ie 10 i monity mogły wskazywać, że wbrew pozorom program działa prawidłowo, ponieważ w/w antywirus np. nie przewidywał pracy w tym systemie i przez to nie był w stanie wykrywać jakichkolwiek zagrożeń.


Grunt to bezpieczeństwo!
Odpowiedz
#13
(27.02.2016, 15:27)Download-er napisał(a): No to mam możliwość skorzystania z funkcji Applocker, ponieważ używam Windows'a 10 w wersji Education. Tylko mógłby mi ktoś wyjaśnić jak działa ta funkcja i jaki ma wpływ na bezpieczeństwo?
Tu masz artykuł w Technecie:
https://technet.microsoft.com/pl-pl/libr...24367.aspx

Generalnie Applocker to taka funkcja w nowych Windowsach, pozwalająca na kreowanie polityki bezpieczeństwa dla aplikacji i bibliotek. Albo inaczej, Applocker jest zestawem reguł pozwalających lub blokujących uruchamianie aplikacji np. z certyfikatami code signing. Jeśli masz takiego Windowsa, to czemu nie, można skorzystać. Też mam Edu i nie korzystam z Applockera, nie chce mi się tego wszystkiego konfigurować.

Applocker żeby dobrze działał musi być dobrze skonfigurowany.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#14
Od siebie zaproponuję:
SpyShelter Firewall
Malwarebytes Anti-Exploit
MCShield jeśli często używane są pendrive lub inne dyski przenośne .
Do tego przeglądarka z Adblock lub uBlock .
Dorzucić jakiegoś antywirusa, dużo rozsądku i powinno być ok.
Sam mam podobny zestaw tyle że na 8.1 .
Odpowiedz
#15
AppGuard może działać zamiast Applockera, EMETa, MCShielda Malwarebytes Anti-Exploit i antyvirusa. używając tego programu praktycznie nie da się zainfekować.
Tylko trzeba używać komputera z głową, jeśli sam pobierzesz i uruchomisz zainfekowany plik przy wyłączonym programie, to wtedy nic nie pomoże.
Odpowiedz
#16
Postara się pomóc w szczegółach na ile wiem.

(27.02.2016, 13:39)Download-er napisał(a): Dlaczego każdy z Was proponuje mi korzystanie z przeglądarki Chrome, czy ona jest rzeczywiście bezpieczniejsza? Od zawsze korzystam z Firefox'a i jeżeli chodzi o przeglądarki to do tej pory myślałem że wybór przeglądarki to przede wszystkim kwesta gustu, gdyż są one sobie równe poza drobnymi rozbieżnościami w sferze interpretowania szablonów graficznych stron.

Firefox jako jedyna popularna przeglądarka nie posiada wbudowanego sandboxa, tzn. rozwiązania izolującego przeglądarkę i jej elementy (np. wtyczki) od systemu, trzeba się posiłkować zewnętrznym programem (np. Comodo Firewall lub Sandboxie). Firefox wciąż wspiera zewnętrzne wtyczki NPAPI (np. Flash, Java), ta technologia jest niestety bardzo dziurawa i za jej pomocą szkodliwe oprogramowanie często dostaje się do komputera. Chrome wycofał wsparcie dla wtyczek, posiada tylko wbudowanego Flasha w innej technologii. Mechanizmy wbudowane w Chrome'a np. skanowanie ściągniętych plików przed wirusami czy baza niezaufanych stron ponoć działają lepiej niż w FF. Firefox ma politykę udostępniania dobrego dostępu do technologii internetowych jak największej liczbie osób - pamiętajmy, za FF odpowiada organizacja non-profit, której wypada mieć coś takiego wpisane w statut Wink - więc najpóźniej wycofują się ze starych technologii, które inne firmy porzucają, żeby zachować jak największą kompatybilność, a mogą stanowić zagrożenie.

Żeby nie było - sam korzystam z FF, najbardziej lubię jego interfejs i od kiedy o siebie dbam nie złapałem nic poważnego, ale chrome ma obecnie lepsze opinie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

(27.02.2016, 13:39)Download-er napisał(a): Co do softu do ochrony przed exploit'ami to, który jest lepszy - EMET czy Malwarebytes Anti-Exploit?

A to ciężko jednoznacznie ocenić, bo anti-exploity powinny chronić przed nieznanymi zagrożeniami, więc typowa metoda badania AV - skanowanie próbek - nie jest miarodajna, czytaj ciężko określić skuteczność konkretnych rozwiązań w tej dziedzinie.
Oba maja opinie dobrych programów, przy czym EMET ponoć trudniej skonfigurować, żeby nie przeszkadzał niektórym programom (odsyłam do tematu na naszym forum), a MBAE w wersji darmowej chroni tylko część programów.

(27.02.2016, 13:39)Download-er napisał(a): Poza antywirusem korzystam z programu Malwarebytes Anti-Malware do ochrony przed malware. Czy uważacie, iż powinienem z niego korzystać poza antywirusem? Czy może on działać wraz z EMET lub Malwarebytes Anti-Exploit?

Antywirus nie powinien kolidować z anti-exploitami. Można zainstalować oba.
Trzymanie dwóch AV działających w tle stwarza ryzyko, że będą między sobą kolidować, ale już kombinacja innego AV działającego w czasie rzeczywistym i MBAM w wersji darmowej jako skanera na żądanie, odpalanego od święta, żeby zobaczyć, czy coś się nie zalęgło, nie jest taka zła Smile

(27.02.2016, 13:39)Download-er napisał(a): Czy w przypadku korzystania z antywirusów z wbudowanym firewall'em warto mimo wszystko przejść na inny firewall np. SpyShelter Firewall. Który firewall lepszy - SpyShelter Firewall czy Comodo Personal Firewall?

SpyShelter znany jest głównie jako anti-keylogger, czyt oprogramowanie, które chroni przed przechwyceniem tego, co wbijasz w klawiaturę, w tym poufnych informacji i haseł, i chyba nie ma osoby na forum, która odradzała by to rozwiązanie Wink
Co się tyczy funkcjonalności FW, to nie porównywałem obu programów, ale tego typu zabezpieczenia to nie "kliknij i zapomnij" i ich skuteczność głównie zależy od konfiguracji. Jeśli będziesz bezmyślnie przepuszczał cały ruch w sieci, to jedyną funkcją FW będzie zżeranie zasobów systemowych Wink

(27.02.2016, 13:39)Download-er napisał(a): Przechodząc to najważniejszego elementu zabezpieczeń czyli AV chciałbym zapytać czy faktycznie domyślny antywirus Windows Defender jest w stanie zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo na poziomie innych AV (zwłaszcza płatnych). Pytam, ponieważ większość osób uważa (włącznie ze mną), iż w/w antywirus to takie kompletne minimum bezpieczeństwa. Ja do to pory korzystałem z antywirusa Kaspersky, gdyż od zawsze był on wysoko notowany w rankingach AV, lecz odkąd przeszedłem na Windows'a 10 to boję się z niego korzystać, ponieważ w sieci krążyły informuje, że nie działa on prawidłowo na tym systemie. Wiecie może jak obecnie wygląda sytuacja z Kaspersky'm?

Generalnie z wersji na wersję występują duże przetasowania w tabeli, który AV jest skuteczniejszy. Jeśli przyjrzeć się najnowszemu rankingowi AV Comparatives wychodzi na to, że najwyższa wykrywalność zapewnia Avira. Darmowa. Płatne pakiety zyskują głównie na dodatkowych modułach ochrony, ale skoro robisz 'składaka', to akurat na AV szkoda kasy i nie patrz na ten komponent przy sięganiu po portfel. Jeśli dobrze skonfigurujesz całą resztę i będziesz zachowywał się rozsądnie w sieci, możesz zostać przy defenderze.

(27.02.2016, 13:39)Download-er napisał(a):
(26.02.2016, 13:55)nikita napisał(a): A jeśli system będzie miał styczność z bardzo złośliwym i wyrafinowanym oprogramowaniem, to co za różnica, czy w tle będzie pracował Avast Free, G Data, czy cokolwiek innego? Smile

To znaczy, że jak już się dostanie jakiś wyrafinowany wirus do systemu to już go nie wykurzę żadnym antywirusem ani programami pomocniczymi t.j. np. Malwarebytes?

Nie, to znaczy że wiele świeżych rozwiązań w kwestii malware omija silniki analizy zachowań programów, które pracują w AV a trochę czasu mija, zanim nadejdzie aktualizacja bazy sygnatur - do tego czasu możesz wpuścić szkodnika, a dobrze napisany szkodliwy program może mieć kod blokujący niektóre rozwiązania stosowane w programach do obrony komputera i je blokować. Wciąż jest wtedy do usunięcia, ale więcej przy tym zabawy. Do tego przypominamy, skończyły się czasy, gdy malware były robione głównie dla złośliwości, obecnie mogą siedzieć miesiącami w komputerze i szpiegować cię lub udostępniać cyberprzestępcy dostęp do twojego komputera.
AV chroni głównie przed starymi i znanymi szkodnikami.

Poza tym generalnie zgadzam się z chłopakami, przede wszystkim z Lukasem w kwestii tego, że b. dobrym zabezpieczeni jest niekorzystanie z konta administratora na co dzień, tylko z konta użytkownika.

Chyba nic nie pomyliłem Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#17
Jeśli stać cię na płatne rozwiązania to kup Bitdefendera lub GDate w wersji internet security. Ten pierwszy na Win 10 sprawdza się świetnie (ma dodatkowo dobrze działającą przeglądarkę na wirtualnym pulpicie). Jeśli w grę wchodzi tylko jeden komputer to nie jest to duży wydatek. 
Nie widzę sensu instalowania rozwiązań różnych firm oraz dodatków do dodatków. Co jakiś czas rób reinstalację systemu. Dane przywracaj z kopii.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#18
(27.02.2016, 22:39)A11-11Q napisał(a): Jeśli stać cię na płatne rozwiązania to kup Bitdefendera lub GDate w wersji internet security. Ten pierwszy na Win 10 sprawdza się świetnie

Nie potwierdzę - większość oprogramowania antywirusowego nie radzi sobie z W10, to nie projekty typu spyshelter, gdzie producent serio grzebie sterownikami, aby monitorowac hooki. Przypomnijmy sobie tutaj np. manual do kasperskyego gdy był ponoć już zgodny z W10 - na tym systemie sporo nie działało, a producent informował o tym dopiero na ostatnich stronach poradnika. Płacenie za coś, co i tak nie oferuje 100% bezpieczeństwa przy dostępnych antywirusach jest bezsensem.

(27.02.2016, 22:39)A11-11Q napisał(a): Co jakiś czas rób reinstalację systemu.

A tego już kompletnie nie rozumiem.
Niby dlaczego? To może wygodna opcja dla kogoś, kto ma czas się bawić w takie różności, ale jeżeli komputer służy do pracy, to raczej trudno uznać to za sensowną poradę - Windows nie wymaga przeinstalowania co chwila, a już na pewno nie W8 i wyższe, które znacznie lepiej znoszą zabawy softem.
Odpowiedz
#19
Ponownie zgoda z Lukasem - czasy gdy format był jedynym rozwiązaniem minęły. Wystarczy nie instalować wszystkiego jak leci i zadbać trochę o system. Download-er wydaje się być dosyć zainteresowany tematem komputera i jeśli nie zaśmieci sobie systemu PUP raczej da radę Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#20
No nie piszę , że co trzy miesiące reinstalować. Poza tym to jaki problem? Bez przesady. Jeśli antywirusy są mało skuteczne to inne rozwiązania również. Wszystko wymaga czasu i dopracowania.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości