Komunikat błedu przy zamykaniu systemu XP
#1
Mam następujący problem:

Przy zamykaniu systemu wyskakuje mi komunikat:

"Instrukcja spod "0x400057ae" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x03672064".Pamięć nie może być "read".Kliknij przycisk "Ok." aby przerwać działanie aplikacji.
I ten komunikat odwołuje się do usługi Explorer.exe-każe ją zamknąć.

Może Chłopaki macie jakiś pomysł?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#2
może coś kis namieszał?
ale z drugiej strony może to być wina pamięci
masz jeszcze inne problemytego typu
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
hmm miałem kiedyś podobnie ale to wyskakiwało pamiec nie mzoe byc read przy csie grzeponowna instalacja pomogla, ale zal byłby jakbys winde od nowa stawiał moze przywroc system o pare dniSmile
Odpowiedz
#4
Nie Chłopaki wszystko hula...tylko ten komunikat wyskakuje przy zamykaniu systemu(ale nie za każdym razem)
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#5
ms wydaje poprawki do xp z błędami kiedyś system mi chodził bez żadnego problemu miesiącami aż sam go zepsułem teraz po jakiś 2 miesiącach uruchamia mi się 5 minut mimo że nic tam nie ma
Odpowiedz
#6
zord to jakiś ty masz komputer? Mnie uruchamia się XP max 3 min, a Vista 2 min.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
nie chodzi o komputer bo normalnie trwa to około minuty chodzi o to że system coś w ostatnich miesiącach się sypie mimo że nic tam nie instaluje
Odpowiedz
#8
Meir napisał(a):Mam następujący problem:

Przy zamykaniu systemu wyskakuje mi komunikat:

"Instrukcja spod "0x400057ae" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x03672064".Pamięć nie może być "read".Kliknij przycisk "Ok." aby przerwać działanie aplikacji.
I ten komunikat odwołuje się do usługi Explorer.exe-każe ją zamknąć.

Może Chłopaki macie jakiś pomysł?


Miałem to samo już parę razy. Ale ostatnio już się to u mnie nie pojawia. Sam nie wiem z czego to wynika.

Cytat:Mnie uruchamia się XP max 3 min, a Vista 2 min.


Phi a u mnie XP uruchamia się w ok. 1 min. i co ciekawe już od jakiegoś czasu bardzo szybko się wyłącza.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#9
mbm86- dla jasnosci: ja licze czas od nacisniecia przycisku zasilania do momentu, w ktorym komputer będzie mozna uzywac (czyli wczytaja sie wszystkie programy na autostarcie, co u mnie trwa minutęTongue). Gdy kiedys mu zrobilem format, to po nim goly system (bez niczego, nawet bez FF i javy) sie uruchomil w 35 sek
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Meir napisał(a):Mam następujący problem:

Przy zamykaniu systemu wyskakuje mi komunikat:

"Instrukcja spod "0x400057ae" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x03672064".Pamięć nie może być "read".Kliknij przycisk "Ok." aby przerwać działanie aplikacji.
I ten komunikat odwołuje się do usługi Explorer.exe-każe ją zamknąć.

Może Chłopaki macie jakiś pomysł?


mnie też takie cudo wyskakiwało.. raz jak bawiłem się programem SpeedXP.. pomogło powrócenie do domyślnych ustawień. drugi raz gdy się pojawiło (nic nie instalowałem) pomogło odinstalowanie av, fv, geswalla i przeczyszczenie rejestru..
Odpowiedz
#11
Problem został rozwiązanySmile...przeczyściłem wczoraj rejestr programem poleconym przez Lunticdreamsa(dziękuję!) czyli Argente Registry Cleaner który znalazł 384 błędów...wcześniej czyściłem rejestr programem CCleaner-który znalazł 6 (!?) błędów...CCleaner-dziad i fajans-wyleciał z hukiem z dysku...a problem z zamykaniem systemu został rozwiązany.

Chciałem jeszcze dodać,że wcześniej próbowałem chyba z 10 softów do czyszczenia rejestru...i nic.
Polecam gorąco Argente Registry CleanerSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#12
ok przetestuje go zobaczymy co u mnie wykryje ile błedów a uzywam pare programow do czyszczenia Wink
Odpowiedz
#13
Argente Registry Cleaner rulez
Odpowiedz
#14
no rzeczywiście ladnie czyści. Mi po ccleanerze i Jv16 power tools oraz easy cleaner usuneło 58 błędówWink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości