Kopia ważnych plików na dysku sieciowym
#1
Cześć, ostatnio postanowiłem na poważnie zacząć robić kopie ważnych plików, a nie co jakiś czas. Obecnie tworzę sobie kopię dysku systemowego raz na miesiąc + kopiuje ważne foldery z drugiego dysku (acronis dodany do wd). Próbowałem kopi w systemie Win10 ale nie ogarniam tego za głupie to dla mnie jest i zawodzi.

Jednak potrzebne mi inne rozwiązanie. Testuje obecnie Ashampoo Backup Pro 10 jako program do robienia kopi codziennie najważniejszych folderów raz dziennie. Program jednak naszpikowany ofertami, reklamami (całe menu w pasku na górze). Czy jest jakiś lekki darmowy odpowiednik, który możecie polecić? Ma robić proste kopie 1:1 sprawdzając które pliki się zmieniły. Jak wymienię dysk to pomyślę nad przyrostowymi.

Mam też taki problem, że czasami ma problem z prawidłowym podłączeniem dysku, a wystarczy że wejdę w niego i już jest ok. Fajnie jakby program wykrył, że jest ok i zaczął robić kopie, albo też dał mi znać komunikatem.

Ostatnie pytanie znacie program który wykryje podłączenie zewnętrznego dysku i zacznie robić kopię na niego? Normalnie nie mam podłączonego dysku, bo lubię ciszę, a on lekko szumi i mi przeszkadza, dlatego co jakiś czas bym go wpinał tylko. Chciałbym aby w czasie podłączenia wykrywał i robił kopię pewnym folderów na których najbardziej mi zależy.

Nie interesują mnie jakoś programy do kopi systemu, bo mam za mało miejsca i za dużo trzymam na dyskach. W planach mam SSD 500 GB więc znowu wzrośnie mi potrzeba posiadania większej ilości miejsca.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#2
Dlaczego nie odpowiada Ci mechanizm systemowy? Wystarczy mu nieco czasu poświęcić, a okazuje się, że naprawdę daje to coś radę, bo w ostatnich latach sporo go ulepszyli - nie jest to co prawda Time Machine, no ale... też można w pełnie to zautomatyzować i tworzyć kopie nawet i co godzinę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości