Nie działa Z i S :(
#1
Cześć Smile
W lapku nie działa mi "Z" i "S" :/

Macie jakieś pomysły :?

Pozdrawiam
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#2
Mnie sie kiedys wylalo troche kompotu z truskawek na klawiature w lapku. Prze dłuzszy czas kleiły mi się i trzeszczały klawisze: v, b, spacja i jeszce jakieś ale teraz już wszystko chodzi w miarę płynnie a minęło od tego zdarzenia kilka miesięcy.

Najgorsze jest to że klawiatura w lapku jest praktycznie nierozkręcalna. Tzn. można próbować ją rozkręcić ale nie jest to proste. Jeśli nie jest się specem to lepiej nic nie ruszać bo łatwo jest uszkodzić zatrzaski, które trzymają klawiaturę. A nowa klawiatura do lapka nie jest tania (może kosztować nawet 200-300 zł)
O wiele prościej jest w klasycznej klawiaturze od peceta.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#3
MateusXz napisał(a):Cześć Smile
W lapku nie działa mi "Z" i "S" :/

Macie jakieś pomysły :?

Pozdrawiam


Wysusz suszarką do włosów.
Odpowiedz
#4
eheheheh jurek ma oryginalne pomysły hahaaSmileSmileSmileSmile
Odpowiedz
#5
się śmiejesz ale na zalane przedmioty taka czynność najczęściej pomaga
Odpowiedz
#6
Tak pomaga to tylko jakos mnie rozbawilo na wstepie nie wiem czemu , ale najlepszym wyjsciem by dokladnie to wyczyscic jest rozkrecenie klawiatury, jest to trudnenie jak na zwykłych Pc, ale napewno mateusz by sobie poradzil w pare godzin pomalu lub niech jakis kolega co sie na tym zna mu pomoze tylko tak aby mu te nieszczesne slabe zatrzaski nie poszly przynajmniej dokladnie wyczysci, suszarka tego tak nie zrobi chodz oprocz rozkreceniasuszenie jest najlepsza opcja i bardzo wygodnaSmile
Odpowiedz
#7
Likwidator, czy mi się wydaję, że napisałeś to samo, co poprzednicy tylko dłużej i bardziej poplątanie? Grin
Odpowiedz
#8
Szczerze to zalanie colą klawiatury nie wróży zbyt dobrze, jeżeli faktycznie była tego tylko łyżeczka to może obejdzie się bez większych problemów, ale to odrdzewiacz i powoduje niezłe spustoszenie, tak, że jeżeli lapek nie jest na gwarancji jak najszybciej go rozkręć ew. oddaj w ręce kogoś kto się na tym zna, zanim cola spowoduje większe zniszczenia.
Odpowiedz
#9
ja planuje sobie dokupic do lapka klawiature usb jak sie na niego dorobie Tongue
Odpowiedz
#10
siema :/ nie wiecie za ile to do końca wyschnie... Wczoraj jak posuszyłem trochę, to zaczęło działać "A" i "X" :-) Bo przedtem nie działało też właśnie A i X. Więc może jak do końca wysuszę do będzie działało ?

Mojej Ciotce jakieś pół roku temu na kompa wylało się ze szklanka coli, a aktualnie jej HP działa normalnie, więc może i ten zacznie Wink
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#11
A to była mineralna? Suszyć, suszyć i jeszcze raz suszyć. Co do tego zwarcia, to dokładniej napisz jak on piszczy. U mnie piszczał w czasie ładowania Windows, bo sobie wcisnąłem klawisz "k". Zakleszczył się i tak trzymał.
Teraz sobie wypiąłem przewód do speakera i mam spokój.
Odpowiedz
#12
No on wyje... Tak jakby informował if ja put wrong letter. Chyba bede muial demontowac go i wycycic plytke od klawy od podtu... wiem e nic ie nie prelało dalej, ale klawe bede muial umyc :/
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#13
ciekawa sprawa z tą awarią:
od kiedy zalany wodą sprzęt się uruchamia, w tym przypadku masz niezłego fuksa że ci się nie spalił na dobre
czego to ludzie nie wymyślą
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#14
Mnie kiedyś na starej klasycznej klawiaturze Tracer do peceta wszedl pod klawisz T kawalek skorki od kanapki, przycisk ten przez 4 mies. prawie nie odbijał, nic nie dalo sie z ty zrobic, ani odkurzaczem, ani sprzezonym powietrzem, nic.

Po paru miesiacach samo przeszlo.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
strawil sie ? Tongue
Odpowiedz
#16
widocznie Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości