Heurystyka Kisa 2010
#1
Witam

Dziś w wolnej chwili postanowiłem potestowac na własna reke wykrywalnoscnajnowszego Kaspra. Posciagalemsporo wirusow z forum Malwarebytesgdzienie wykrywa niby silnik skanujacy kasprawersja 7 na Virus Total. Zajeło mi pare ładnych godzin ale warto było potestować. Pobierałem tylko tetrojany, wirusy co niby nie wykrywa kasper z silnikiem wersji 7. Wiec na podstawie sygnatur 9 tez nie ma prawa bo ma te same co wersja 7. Wiec zostaje heurystyka. Na ponad 30-40 Wirusach co 7 nie wykrywaani bazami ani heurystykaPrzy sciaganiu zawirusowanych plikow juz podczas sciagania z rapidshare Kaspersky 2010 w locie wykrywal wirusazawsze o takiej nazwie Heur Trojan-Downloader.win32.generic co wskazuje ze wykrywa pieknie za pomocaHeurystyki. Widac jak zdecydowanie poczynili postepod wersji 7 w tym aspekcie. Na ponad30 zagrozeniach okolo 40co silnik 7 nie wykrywapominielo tylko 3 zagrozenia . Probowałem jeszcze zeskanowac bo nie zawsze musi w locie podczas pobierania ale nie zauwazyl . wybieralem wirusy losowo z forum bo jest tam tyle tego ze głowa mala. Pablosss pisał niedawno ,że tez testował nie wiem jak on moze leciał po kolei ja z kazdej stronki z działu nowe zagrozenia wybieralem po troche nawet dawno wydane ale mimo tego dalejwedlug Vt wiele antywirówniektorych wiele zagrozen nie widzi. Wiec w testach rzetelnych tez powinno byc to udokumentowane wysoka skutecznoscia. Jak posiadałem avire czasem tez wybieralem wiry ktorych nie widzi wedlug Vt i wiecej nie wykrywala za pomoca heurystyki .Przekonamy sie dokladniej na ponad milionie szkodliwych programow co z tego bedzie. W sumie bardzo mnie ucieszylo , że Kasper mocno ruszył z kopyta jako jego uzytkownikSmile Po poprawieniu Firewallu, Hipsu teraz heurystyka to cieszySmile Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
kasper zawsze był w czołówce przynajmniej trzymał poziom pewien.
Odpowiedz
#3
@ LikwidatoR

W Twoim teście trzeba uwzględnić fakt, że wirusy na forum MBAM nie są raczej najmocniejsze a wyniki skanu na VT często nieprawidłowe. Dlatego trudno tu mówić o rzetelnej ocenie skuteczności heurystyki. Gdybyś uruchamiał w systemie niewykryte przez skaner wirusy, to co innego.

Ciekawi mnie również, czy Kasperski dorobił się wreszcie ochrony proaktywnej w postaci heurystki dynamicznej (analiza zachowań) oraz czy posiada opcje umożliwiającą całkowitą automatykę czyli bezobsługowość?
Odpowiedz
#4
hehehe Ja ściagałem wirusy tylko te co wersja skanera 7 nie wykrywała. Chicałem porówać skuteczność KAV2010 na tlewirusów, które nie rozpoznaje na VT skanerKAVA 7. A , że wykrywaaż taka ilość to jest poprawa bo jakby dalej byli w tyle nic nie robili bypoprzez heurystyke niewykrywal nic lub mała ilośc z testowanych przeze mnie wirów. Porownujac 9poczyniła duze postepydo wersji 7 ktora byla udana bardziej niz 8 wiec jestdobrze, heurystyka jest poprawiona. A co wprowadzili nowego w serii produktow 2010 masz w opisieproduktu, co nowego wprowadzono co ulepeszono, na torentach tez wszystko pisze i przetestuj to sie przekonasz do jakoscikaspra i jego mechanizmow ochronnych . Masz 30 dni triala w zupelnosci dla Ciebie Jurkuuu starczy znajac czestotliwosc wymieniania przez Ciebie softowbezpieczenstwaSmileSmile PozdrowiłTongue
Odpowiedz
#5
LikwidatoR napisał(a):hehehe Ja ściagałem wirusy tylko te co wersja skanera 7 nie wykrywała. Chicałem porówać skuteczność KAV2010 na tlewirusów, które nie rozpoznaje na VT skanerKAVA 7. A , że wykrywaaż taka ilość to jest poprawa bo jakby dalej byli w tyle nic nie robili bypoprzez heurystyke niewykrywal nic lub mała ilośc z testowanych przeze mnie wirów. Porownujac 9poczyniła duze postepydo wersji 7 ktora byla udana bardziej niz 8 wiec jestdobrze, heurystyka jest poprawiona. A co wprowadzili nowego w serii produktow 2010 masz w opisieproduktu, co nowego wprowadzono co ulepeszono, na torentach tez wszystko pisze i przetestuj to sie przekonasz do jakoscikaspra i jego mechanizmow ochronnych . Masz 30 dni triala w zupelnosci dla Ciebie Jurkuuu starczy znajac czestotliwosc wymieniania przez Ciebie softowbezpieczenstwaSmileSmile PozdrowiłTongue


Testowanie programów antywirusowych coraz mniej mnie już interesuje.

Moje eksperymenty dotyczą raczej programów typu HIPS i piaskownicy, najlepiej w wersji darmowej. Nie ulegam juz złudzeniom Smile
Bawiłem się trochę NISem 2010. Piękny, kolorowy z elementami 3D ale niestety niezbyt skuteczny.

To dobrze, że KIS robi postępy ale mogliby dać jakiś fajny soft za darmochę.
Odpowiedz
#6
Chyba nie dadzą za darmoche nigdy nie przypominam sobie zeby dali za free cos tylko skaner online do testowania i jakies moze narzedzia ze strony. Ostatnio tylko obnizyli ceny za produkt wersji 2009 moze tylko dlatego ze juz era serii 2009 sie konczyla a wchodzila 2010. Ruscy sie ceniaSmile
Odpowiedz
#7
Gadacie tak jakby nigdy nie było promocji na K Tongue Wystarczy trochę poszukać by znaleźć klucz do K na kilka miechów, oczywiście mam na myśli legalne promo.
Odpowiedz
#8
teraz nie ma takiej promocji bo szukałem na kis ale nic nie znalazłem
Odpowiedz
#9
Wiadomo kiedy wyjdzie wersja PL K ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#10
Znając życie i opierając się na dotychczasowych obserwacjach max w przeciągu 2 tygodni.
Odpowiedz
#11
Promo na KIS było ze 3 razy w przedziale styczeń-maj 2009. Jak mi się skończy legal key w grudniu, to mam w zapasie nieaktywowane keye z promo na 2 lata, ciekawe czy będą działać Tongue
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#12
ja właśnie ma taki nie aktywowany klucz z promocji że stycznia inie działa
Odpowiedz
#13
Nie działają klucze z KIS 2009 na KIS 2010...już ja dobrze sprawdziłemSmile
Ale w najbliższym czasie na pewno będzie jakieś promo,więc-relaxSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#14
@Meir

Przetestuj swój znakomity pakiecik na tych wirusach Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Mi keye na 180 dni kav z wersji 2009 z legalnego promo dzialaja na Kav wersja 2010 nie wiem jak KISSmile zaraz potestujemyte zagrozenia zobaczymy co pokaze heurystykaSmile
Odpowiedz
#16
u mnie klucze z wersju 2009 KAV działająale KIS nie działa dziwne
Odpowiedz
#17
Dozamet1-u mnie jest tak samo...może dlatego,że promocja KAV była niedawno...a KIS-a już jakiś czas temu...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#18
trzeba czekać na jakąś promocję bo chętnie bym przetestował KIS ale jak będzie PL a 30 dni to trochę mało
Odpowiedz
#19
dla niektórych starczyłoby z naszego forumSmile Podobno wprowadzili jakis build nowy do Kaspra naprawiajacy błędySmile
Odpowiedz
#20
LikwidatoR napisał(a):Mi keye na 180 dni kav z wersji 2009 z legalnego promo dzialaja na Kav wersja 2010 nie wiem jak KISSmile zaraz potestujemyte zagrozenia zobaczymy co pokaze heurystykaSmile


Jakoś nie mogę się doczekać wyników Twoich testów LikwidatoR .
Czyżby nastąpiło rozczarowanie skutecznością nowoczesnych rozwiązań Kaspersky''ego? Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS.
Prawdopodobnie czekacie aż Lab wstawi sygnatury Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości