Czy zachować Xvirus Personal Firewall?
#1
Swego czasu na pewnym forum wygrałam dożywotnią licencję owej zapory... Dopiero dziś odinstalowałam bardzo dobrą zaporę Comodo Firewall i zainstalowałam owo cudo...

Zrobiłam test Comodo Leak Test (CLT) czy jakoś tak i sama zapora, bez pomocy HIPS, wypada marnie, nawet z ochroną pro-aktywną, w trybie paranoicznym.

Jak włączę HIPS to są tylko dwie podatności...

Czy powrócić do zapory Comodo Firewall czy dać szansę nowej zaporze?

Niecały dzień testów to chyba za mało, by sobie wyrobić jakąś opinię? None2
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#2
Jeśli poprzednia była dobrze skonfigurowana i nic nie przepuszczała, to zostałbym przy starej. Po co kombinować? A nową można się pobawić na VM.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#3
Możesz jeszcze porównać zużycie zasobów (pamięć i CPU) jeśli to ma dla Ciebie znaczenie.
Odpowiedz
#4
CLT to testy pisane dla Comodo pod jego oprogramowanie i to w starszej wersji...nie są aż tak miarodajne, choć wciąż wykorzystywane dla porównań. Sprawdź jakimś analizatorem ruchu sieciowego, jakie sa aktywne połączenia, co nasłuchuje portów, czy coś jest w logach zablokowane...to daje jakieś pojęcie, jak zapora funkcjonuje.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Ichito, dzięki że zabrałeś głos w moim temacie. Smile  CLT wykazuje, że Spy Shelter Premium, który kiedyś tutaj wygrałam, bardzo dobrze się spisuje.

Czytałam kiedyś gdzieś, że zapora systemowa, w Windows 10 jest dobra... Xvirus Personal Firewall z nią współpracuje, więc chyba jest w porządku...

Dopiero po długim czasie zrozumiałam, że jeden HIPS wystarczy... Zapora Comodo z Pro- active była swego rodzaju HIPS.

Buli, jeśli chodzi o obciążanie procesora, to zdecydowanie wygrywa lekka Xvirus Personal Firewall. Mam procesor dwurdzeniowy, 8 GB RAM, ale Comodo Firewall raczej jest zbędne...

Znacie strony internetowe testujące zaporę Question

Hmm, trochę OT: czy powinnam zachować SecureAPlus Premium? Zdążyłam go polubić, ale działa jak jakiś HIPS... :/ Mam dodatkowo włączone UAC... Chyba się pożegnam z SecureAPlus Premium...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#6
Jeden HIPS jest wystarczający na pewno...ten od Comodo jeśli jest włączony, to potrafi naprawdę sporo, choć dla mnie nie jest tak czytelny w komunikatach, jak inne (OA, Eset, Malware Defender, SpyShelter).
Nie wiem, jak zapora na Win10, ale systemowa do tej pory raczej była uboga w filtrowanie połączeń przychodzących i trzeba się raczej nagimnastykować, żeby ją skonfigurować w ten sposób. Niektórym kontrola ruchu wychodzącego wystarczy (np. stała lokalizacja maszyny), ale dla niektórych to za mało ze względu na pracę w różnych lokalizacjach i w różnych sieciach.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości