Temp File Cleaner
#1
Odwiedzając kilka dni temu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

znalazłem ciekawy programik do czyszczenia śmieci na dyskach. Nazywa się właśnie Temp File Cleaner 3.0.4, a strona producenta jest tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program jest niesamowicie szybki i ma za zadanie usunięcie plików tymczasowych z Windowsa i z dysku . Skanuje wszystkie dostępne konta użytkowników i usuwa m. in.:
- tymczasowe pliki internetowe
- historię przeglądania
- cookiesy
- pliki Wndows prefetch
- listę ostatnio otwieranych plików (recent)
- Windows update uninstall
- opróżnia kosz systemowy
Ustawień dokonuje się przed skanowaniem w osobnym okienku- to ważne, bo nie da się uruchomionego oczyszczania zatrzymać! Smile
Program baaaardzo mnie zaskoczył na plus - po pierwszym skanowaniu odchudził mi Windowsa o jakieś 450 mega...nawet nie wiedziałem, że tyle zbędnych rzeczy przechowywał Smile
Program nie wymaga instalacji - wystarczy odpalić plik .exe więc można uruchamiać nawet z pendriva.
Dołączam dwa screeny z programu
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
hmmm ciekawa jest opcja ze nie trzeba instalowac , ale tak wole sparwdzonego ccleanara lub easycleaner+ JV16 power tools do rejestruSmile
Odpowiedz
#3
CCleanera też używam regularnie - on ma również wersję portable bez instalacji. Ponadto mam stale w użyciu Glary Utility (też w wersji portable) i Vit Registry Fix, który oprócz czyszczenia rejestru (jak wskazuje nazwa) ma moduł czyszczenia dysków ze śmieci, deinstalacji programów, edytowania listy autostartu oraz defragmentacji rejestru. Ale ten program bezpiecznie usuwa rzeczy, których tamte usunąć nie potrafią i stąd jego zajawka Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Kiedyś używałem podobnego programu. Nazywał się ATFcleaner.
Czyścił historię przeglądarki, pliki temp, tymczasowe pliki internetowe, kosz, ciasteczka, cache javy itp.
Też był bez instalacyjny i miał małe rozmiary.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#5
ja korzystam z Wise Registry Cleaner 4 Pro.. jest też wersja free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości