Tronscript - program do usuwania skutków infekcji
#1
Przeglądając zakładki, które kiedyś porobiłem (zacząłem w nich tonąć Tongue) znalazłem link do tego programu. Skąd go tam miałem, wspomnienie mam mgliste i nie będę nic dopowiadał.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- strona główna

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- strona projektu github

Program, a raczej bardzo rozbudowany skrypt w batchu, wykonuje na komupterze ciąg operacji, takich jak zamknięcie niepotrzebnych procesów, reset niektórych ustawień, defragmentacja dysku, skan anty-wirusowy i wyłączenie telemetrii na Win10 (oczywiście). Program jest wciąż aktualizowany (ostatnia zmiana 8 września).

O wydajności czy skuteczności programu nie powiem nic - nie korzystałem, wiele z przeprowadzanych przez niego operacji robię sam od czasu do czasu (jak np. skan AV MBAM) i nie czuje potrzeby. Próbowałem zajrzeć w kod i wydaje się, że czarnej magii tam nie ma, ale jak składni batcha nie lubiłem, tak nie lubię i nie będę się nią katował Wink

Zna ktoś, lubi, poleca, odradza, jak się ma do innych podobnych?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#2
Program znam, ale nie jestem w sumie zwolennikiem wykorzystującym tego typu kombajny, zawsze może pójść coś nie tak.

Można go wykorzystać oczywiście też w razie ostateczności, tak jak to jest też w przypadku combofixa.

Alternatywą podobną też jest Tweaking.com Technicians Toolbox

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Pisanie plików wsadowych DOS to chyba forma parafilii seksualnej, prawda?
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości