BitDefender - problem
#1
Używam od kilku dni program BitDefender Internet Security 2009 i zauważyłem, że ikonki sygnalizujące połączenie lokalne

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


(mam neta z kablówki) bardzo często "świecą się" nawet wtedy kiedy piszę tego posta i nie mam otwartych innych kart w przeglądarce, a kiedy spr wtedy ilość wysłanych i odebranych pakietów(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) to ich liczba cały czas rośnie. Zamykam przeglądarkę, a pakiety dalej są wysyłane i odbierane nawet przez 3 minuty po zamknięciu przeglądarki.
Zaglądnąłem do opcji zapory w BDIS(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)i zauważyłem, że co kilka sekund są cały czas wysyłane i odbierane kilkaset bajtów.
Czytałem w jednej z gazet komputerowych, że BD podczas instalacji, instaluje wirtualny sterownik karty sieciowej, czy to może być tego powodem ?
Odpowiedz
#2
mi też liczba pakietów cały czas rośnie mimo że nic nie wysyłam to normalne no chyba że jest tego bardzo wiele
jak miałem comodo to w logach było przez cały dzień tysiące połączeń z modemem też mam kablówke
Odpowiedz
#3
Tylko, że te pakiety non stop są wysyłane. W opcjach BD jest napisane, że ja cały czas coś pobieram z prędkością ok. 60 KB/s i internet wyraźnie spowolnił...
Odpowiedz
#4
Przeskanuj system na obecność malwer np tym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Wczoraj skanowałem peceta MBAM, a-squared''em i bitdefenderem i nic nie znalazło.
Zresetowałem PC i na razie wszystko jest OK. Zauważyłem, że np. jak skończę oglądać filmik na YouTube to właśnie wtedy nawet po zamknięciu przeglądarki są wysyłane pakiety... Bo jak normalnie przeglądam neta(bez oglądania filmów(youtube) i słuchania muzyki(wrzuta) online normalnie wszystko chodzi. Może on jakieś strumienie skanuje, analizuje, nie wiem. Dziwny program Sad
Odpowiedz
#6
też tak miałem.Trochę to dziwne ale nic złego się nie dzieje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości