Jak uruchomić w Androidzie przenośny hotspot pomimo włączonej usługi VPN
#1
[Obrazek: blog_android_wi-fi.png]
Wielu użytkowników Androida (w tym i mnie) od dawna irytowało to, że nie dało się uruchomić działającego przenośnego hotspotu podczas używania VPN w urządzeniu udostępniającym połączenie. Od interfejsu użytkownika do wierszy kodu składających się na aplikację, naszym podstawowym celem podczas projektowania Freedome zawsze było stworzenie usługi VPN, która pozwalałaby komfortowo korzystać z sieci, nie przeszkadzając w niczym użytkownikowi.

Tworzenie hotspotu pomimo włączonej usługi VPN jest już możliwe

Właśnie dlatego bardzo cieszymy się – zarówno ze względu na nas samych, jak i naszych użytkowników – że nasza nowa aplikacja do Androida (już dostępna w Google Play) nie wymaga wyłączania Freedome podczas udostępniania połączenia innym urządzeniom. Jesteśmy też pierwszym (o ile nam wiadomo) dużym dostawcą VPN, któremu udało się to osiągnąć.

Instrukcja konfigurowania przenośnego hotspotu

Nowa aktualizacja automatycznie umożliwia tworzenie przenośnego hotspotu, kiedy włączona jest usługa Freedome 
VPN, więc instrukcja jest raczej prosta:
  1. Pobierz Freedome VPN do swojego urządzenia Android
  2. Włącz funkcję przenośnego hotspotu (routera Wi-Fi) w ustawieniach Androida
    Jak zwykle, łatwo i przyjemnie!
Ostrzeżenie dotyczące prywatności

Ze względu na swoją prywatność powinieneś wiedzieć, że ruch z podłączonego urządzenia NIE BĘDZIE przechodził przez tunel VPN urządzenia udostępniającego połączenie. Jak mówi dyrektor ds. rozwoju produktu Freedome, Harri Kiljander:

Cytat:Android nie zezwala podłączonym urządzeniom na dostęp do tunelu VPN. Jest to celowy wybór wymuszany przez system ze względów bezpieczeństwa. Kiedy na przykład używasz VPN, aby uzyskać dostęp do sieci swojego pracodawcy, prawdopodobnie nie chciałby on, żeby razem z Tobą pojawili się w niej Twoi przyjaciele i rodzina. Poza tym tunel dzielony z innymi tak naprawdę przestałby być siecią prywatną.


Innymi słowy, pamiętaj, żeby używać Freedome również na laptopach i innych urządzeniach, które podłączasz do własnych hotspotów.

Źródło: F-Secure
Odpowiedz
#2
Nic z tego nie rozumiem.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości