CIS a ochrona cookies
#1
Witam,
zauważyłem coś interesującego: przy CIS ustawionym na maxa (wszystko co się da), i tak niektóre syfy typu spyware odkładają się w cookies przeglądarek. W wypadku KISa ustawionego na standard tego problemu nie ma. To czy istnieją czy nie, sprawdzałem natomiast Spybotem.

Jak przy zainstalowanym CISie można zabezpieczyć się przed ustrojstwem tego typu? Zaznaczam, że nie chcę instalować nic dodatkowego (ani rezydentów ani na żądania). Tak więc, da się jakoś zmusić ten pakiet do ochrony przed tym (choć osobiście w to wątpię)?
Odpowiedz
#2
No to widac kolejny argument przemawiajacy przeciw ComodoWink Jesli to prawda i nic sie z tym fantem nie da zrobic to jest dośc powazny blad, niedopatrzenie skoro Kisna domyslnych radzi sobie z tym a Cis na maksa juz nie Wink
Odpowiedz
#3
No dokładnie tak jest, myślałem że ktoś się już z tym spotkał...
W wypadku KIS''a tylko 1 mi Spybot pokazuje: SecurityCenter Disabled Grin (ale to zawsze pokazuje, wiadomo).

No to nic, póki nie ma rozwiązania wrzucam KISa.
Odpowiedz
#4
A nie lepiej wyłączyć ciasteczka w przeglądarce ? Sposób ten jest najlepszy .
Odpowiedz
#5
ja właśnie pozbyłem się tego pakietu, ale tego problemu nie spotkałem, zapewne dlatego żecache przeglądarki czyści się samodzielnie po jej zamknięciu.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
VenomX napisał(a):A nie lepiej wyłączyć ciasteczka w przeglądarce ? Sposób ten jest najlepszy .


Nie. Bardziej cenię sobie wygodę, nawet gdy mam czytnik linii papilarnych, ciągle logowanie do przyjemności nie należy, a uwierz mi, skaczę po wielu serwisach bez przerwy.
Odpowiedz
#7
Tworzy się wyjątki i po kłopocie .
Odpowiedz
#8
Raz że trochę by ich było, dwa: skąd mam mieć pewność, że serwisy które odwiedzam (nawet często), są w pełni "czyste"?
Odpowiedz
#9
nigdy nie masz pewności że jest czysto..
wchodząc na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

avira wykrywa wira Smile
Odpowiedz
#10
martini napisał(a):nigdy nie masz pewności że jest czysto..
wchodząc na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

avira wykrywa wira Smile

Już wczoraj była o tym mowa. To najpewniej FP. KAV nic nie wykrywa i wiele innych wiodących AV również. Wykrywają tylko dwa programy (przynajmniej wg VT) i to heurystyką a KAV ma dobrą heurystykę i gdyby na tej stronce było coś nie halo to najpewniej podniósłby alarm.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#11
lukasamd napisał(a):Raz że trochę by ich było, dwa: skąd mam mieć pewność, że serwisy które odwiedzam (nawet często), są w pełni "czyste"?


Wyjątki tworzy się do zaufanych stron gdzie się trzeba logować tak wiec u mnie są to : fora internetowe + poczta jak i parę innych stron .
Odpowiedz
#12
wysłałem wczoraj to cudo do aviry i zobaczymy co będzie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości