Poradnik bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych działających w sieci
#1
[Obrazek: UKE-mobilne-cover-268x380.png]

Pełny tytuł jest nieco dłuższy - "Poradnik bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych podłączonych do sieci Internet" - a poradnik został  przygotowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej we współpracy z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń.
Cytat:Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej dostrzegając zagrożenia w szeroko rozumianej cyberprzestrzeni uważa za istotne propagowanie zasad bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej. Realizując powyższe publikuje poradnik „Najważniejsze zagrożenia dla urządzeń mobilnych podłączonych do sieci Internet”, który stanowi uzupełnienie i jednocześnie rozwinięcie przedstawionego w 2015 roku na stronie Internetowej Urzędu materiału edukacyjnego "Poradnik bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej w cyberprzestrzeni".
Publikowany aktualnie poradnik przeznaczony jest dla szerokiej grupy konsumentów korzystających z usług elektronicznych, a zawarte w nim informacje dotyczą najczęstszych, potencjalnych zagrożeń związanych z korzystaniem z urządzeń mobilnych połączonych do Internetu. Opisano w nim skutki zagrożeń, możliwe do zastosowania zabezpieczenia oraz dobre praktyki rekomendowane użytkownikom pozwalające lepiej zrozumieć zasady bezpiecznegoó korzystania z urządzeń.

Poradnik jest źródłem cennych praktycznych wskazówek, na przykładowych scenariuszach pokazuje ewentualne skutki i metody, by ich uniknąć...całość do pobrania/przeczytania w formie PDF
https://uke.gov.pl/files/?id_plik=21767
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości