uBlock Origin Extra wzmocni blokowanie reklam
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dobrze od ponad 2 lat funkcjonuje już na rynku dodatek do blokowania szkodliwych treści pod nazwą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...ma swoich zagorzałych zwolenników, którzy pod niebiosa wychwalają jego skuteczność, ale życie pokazuje, że nie do końca tak jest. Kłam temu zadaje fakt, że na wielu stronach, które włączyły swoje mechanizmy obrony przed adblokerami uBO nie daje rady, co były niechybnie powodem, że autor dodatku stworzył nowy dodatek, który poszerza funkcjonalność i skuteczność bazowego blokera.
Mowa o uBlock Origin Extra

Cytat:Zdarza się jednak, że nawet z zainstalowaną blokadą reklam trafimy na strony, które obchodzą te ograniczenia i dalej wyświetlają reklamy. Z kolei inne strony po wykryciu AdBlocka czy uBlocka całkowicie blokują dostęp do wszystkich treści. Jak to obejść?

Rozwiązaniem jest nowe rozszerzenie uzupełniające o nazwie uBlock Origin Extra. Dostępne jest póki co tylko dla przeglądarki Chrome i działa jako dodatek wspomagający uBlock Origin (wymaga go do działania). Omija blokady nałożone przez twórców stron i blokuje reklamy, które potrafią przebijać się przez filtry antyreklamowe.

Wielu twórców stara się walczyć z rozszerzeniami do blokowania reklam, co jest zrozumiałe i uzasadnione, gdyż dla wielu jest to jedyny przychód z prowadzenia strony. Bardzo często możecie zobaczyć komunikaty typu „Wykryto blokowanie reklam. Wyłącz rozszerzenie, aby zobaczyć treść strony”. Strona pozostanie dla nas niedostępna, chyba, że wyłączymy uBlocka lub AdBlocka.

Zadaniem uBlock Origin Extra jest walka ze wszystkimi rozwiązaniami tego typu. Jeśli strona w jakiś sposób obchodzi blokadę reklam lub nakłada inne ograniczenia, to uBlock Origin Extra postara się je złamać.
Rozszerzenie póki co jest dostępne tylko dla przeglądarki Chrome i do działania wymaga zainstalowania głównego dodatku uBlock Origin.

Po zainstalowaniu niewiele musimy robić, gdyż rozszerzenie działa automatycznie. Ikona wyświetla się na pasku Chrome, ale nie ma żadnej konkretnej funkcjonalności, więc równie dobrze możemy ją ukryć.

Niektóre witryny używają WebRTC API do obejścia rozszerzeń blokujących reklamy. W takiej sytuacji uBlock Origin Extra przechwytuje taką próbę i uniemożliwia wykorzystywanie tej technologii na potrzeby omijania blokad przez stronę. Pozwala to na zablokowanie dodatkowych reklam.

Innym sposobem działania uBlock Origin Extra jest przesyłanie informacji do głównego rozszerzenia o połączeniach WebSocket, co pozwala na filtrowanie większej ilości treści i blokowanie dodatkowych reklam lub komunikatów o włączonym AdBlocku.

Póki co rozszerzenie nie działa jeszcze na wszystkich stronach, które napotkacie. Nie spodziewajcie się więc, że zablokujecie reklamy np. na wszystkich serwisach typu VOD. Dodatek dopiero co trafiło do sklepiku Chrome Web Store. Można się jednak spodziewać, że w krótkim czasie rozszerzenie będzie rozpoznawało co raz więcej stron i blokad.  Wszystko zależy od tego, w jaki sposób dana strona obchodzi blokowanie reklam.

Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Strona dodatku na Chrome Web Store

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Moja prywatna opinia...niekoniecznie musicie się z nią zgadzać Smile...nie używam od jakiegoś czasu uBO, bo nie do końca mnie przekonał, choć niewątpliwie jest wszechstronnym blokerem...powód jest chyba jeden - nie umiem zrezygnować NoScripta. Przez lata NS przyzwyczaił mnie do nieco innego podejścia w blokowaniu szkodliwych treści i udowodnił, że jak i w tym przypadku nie cierpię ani na reklamy, ani na anty-adbloki, o których wspomina się w artykule źródłowym i w podobnych, które pokazały się w sieci. Jeśli macie swoje spostrzeżenia...proszę piszcie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
NoScript chyba trzeba specjalnie konfigurować (ja mam go na ustawieniach domyślnych)?
Z tego co widzę u siebie (FF), to ABP jest bardziej szczelny niż uBlock Origin, jeśli chodzi o reklamy;
to też oczywiście kwestia filtrów, ja w obu dodatkach mam ich liczbę wyczerpującą. Smile
Tego uBO Extra chyba nie ma jeszcze dla FF.
Odpowiedz
#3
Mam wrażenie, że info o tym dodatku rozeszło się jakoś dziwnie późno. Od dawna było dostępne dodatkowe rozszerzenie dla ublocka zajmujące się websocketami o chyba właśnie takiej nazwie, ublock websockets.. Nawet wyniki w szukajkach widać z wiosny 2016 na ten temat, a może i wcześniejsze.
Odpowiedz
#4
(25.01.2017, 12:04)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...nie używam od jakiegoś czasu uBO, bo nie do końca mnie przekonał, choć niewątpliwie jest wszechstronnym blokerem...powód jest chyba jeden - nie umiem zrezygnować NoScripta...

uBlock nie jest konkurentem NoScripta. Konkurentem NoSripta jest uMatrix, moim zdaniem dużo lepszy dzięki np. regułom lokalnym, a nie tylko globalnym jak u NS.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#5
(26.01.2017, 09:36)Houdini napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(25.01.2017, 12:04)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...nie używam od jakiegoś czasu uBO, bo nie do końca mnie przekonał, choć niewątpliwie jest wszechstronnym blokerem...powód jest chyba jeden - nie umiem zrezygnować NoScripta...

uBlock nie jest konkurentem NoScripta. Konkurentem NoSripta jest uMatrix, moim zdaniem dużo lepszy dzięki np. regułom lokalnym, a nie tylko globalnym jak u NS.

 sprawdź RequestPolicy
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
(01.02.2017, 18:06)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(26.01.2017, 09:36)Houdini napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(25.01.2017, 12:04)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...nie używam od jakiegoś czasu uBO, bo nie do końca mnie przekonał, choć niewątpliwie jest wszechstronnym blokerem...powód jest chyba jeden - nie umiem zrezygnować NoScripta...

uBlock nie jest konkurentem NoScripta. Konkurentem NoSripta jest uMatrix, moim zdaniem dużo lepszy dzięki np. regułom lokalnym, a nie tylko globalnym jak u NS.

 sprawdź RequestPolicy
Odpowiedz
#7
Fakt uMatrix jest lepszy od NoScripta ale za to jest od niego dużo cięższy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości