Windowws 7 - ukończony
#1
22 lipca 2009 o 22:40 czasu polskiego Microsoft oficjalnie poinformował o ukończeniu prac nad systemami Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2 i oznaczeniu kompilacji 7600 jako wersji RTM.

Pierwsze wzmianki o systemie kodowo oznaczonym najpierw jako Windows Blackcomb pojawiły się już krótko po premierze Windows XP w 2001 roku. Później system ten zmieniał nazwy kodowe - w 2006 roku został nazwany Windows Vienna, w 2007 roku ogłoszono kolejny kryptonim Windows 7. Ostatecznie pod koniec 2008 roku okazało się, że nazwa kodowa - Windows 7 - będzie równocześnie nazwą rynkową. W rozpoczetym w grudniu 2008 roku technicznym programie beta brały udział dziesiątki tysięcy beta testerów, w równlegle prowadzonych publicznych testach - miliony użytkowników. Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne, być może dlatego w ramach testów w maju ukazał się jeszcze tylko jeden build oznaczony jako Release Candidate. Jednocześnie na całym świecie prowadzone były lokalne programy beta, także w Polsce, których zadaniem było wyłapanie błędów tłumaczeniowych w zlokalizowanych wersjach systemu.

Tak jak informowaliśmy, w pierwszej kolejności wersję RTM systemu Windows 7 otrzymają partnerzy oraz integratorzy OEM. Posiadacze subskrypcji TechNet/MSDN będą mogli pobierać Windows 7 od 6 sierpnia. Oficjalna premiera systemu odbędzie się 22 października, wtedy też system trafi do sprzedaży. Niemniej już teraz organizowane są specjalne akcje przedsprzedażowe, w ramach których system Windows 7 można zamówić już teraz na bardzo atrakcyjnych warunkach.

źródło - dobreprogramy.pl
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#2
Ktoś z userów naszego forum przechodzi na siódemkę ? A może już są tacy co zamówili sobie nowy OS w promocji

Ja póki co zostaję przy XP. Poczekam aż cena Win 7 spadnie do jakiegoś przystępnego poziomu Grin Pewnie będzie tak że ceny nowego OS w Polsce będą podobne (lub tylko nieznacznie niższe) jak na Zachodzie tylko jakie oni mają zarobki a jakie my mamy
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#3
ja teraz nie bo krucho z kasą a póżniej sena będzie wysoko powyżej 700zł więc lepiej poczekać jak ceny spadną XP jest nadal dobrym systemem
Odpowiedz
#4
wszędzie w necie piszą że w Polsce będzie drożej niż np w USA...
Odpowiedz
#5
Ja nie zmieniam z Visty :-) Zostaję przy niej, po co mam zmieniać Vistę na jej podreperowaną wersję po face liftingu, skoro moja bardzo dobrze chodzi i wcale nie ma większego zapotrzebowania na RAM od 7.

Siódemka to zuo !!!
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#6
Ja tego nie rozumiem. Wszyscy się nim emocjonują jakby pracowali w MS. Rozumiem, Vista jest bee, ale trochę rozsądku.
Odpowiedz
#7
U nas zawsze drożej :-) No ale w końcu, podobno jako jedyni w EU mamy 0,8% wzrost gospodarczy :-) Słyszeliście, że Niemcy na potęgę kupują z polskich salonów Fiata Pandę ? Nasze taśmy nie wyrabiają z produkcją Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#8
Bo Microsoft najbardziej lubi... cennik!
Odpowiedz
#9
Trzeba poczekać bo u nas to jak zwykle wywindują ceny. To jest paskudna, polska mentalność. Zamiast puścić produkt po niższej cenie i sprzedać go więcej to śrubują cenę żeby od razu się dorobić licząc że ludzie rzucą się do sklepów po nowy produkt nie patrząc na cenę. Lepiej żeby stał sobie na półce po wysokiej cenie niż sprzedać go taniej ale SPRZEDAĆ.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#10
tylko że kasa W Niemczech kończy się na te dopłaty ma być do końca września.A co do cen to norma że w Polsce drożej
Odpowiedz
#11
może o win 7 zaczniemy gadać bo taki był temat
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
a co tu gadać system będzie godnym następcą XP GrinWink
Odpowiedz
#13
Nie dozamet Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#14
Vista nie była godnym nastepca Xp jak co to bedzie wlasnie nim 7 nie Vista zapomnij kolegoWink
Odpowiedz
#15
zgadzam się z tobą
Odpowiedz
#16
polak900 napisał(a):może o win 7 zaczniemy gadać bo taki był temat


Przecież gadamy o win 7. I jak zawsze narzekamy na ceny choć w tym przypadku jest to chyba zasadne. Ja poczekam na spadek cen i nie będę się śpieszył ze zmianą systemu.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#17
Dla mnie na wstępie Viste Dyskwalifikujeto, że za duzo zajmuje miejsca na dysku, jest wolna oraz generuje za duzo błedów zasmiecajac zbednymi smieciami dysk. Tych wad Xp nie posiadaSmile
WIN 7 wprowadzi nowe mozliwoscipo dziadku XpSmile
Odpowiedz
#18
Dobra, jakie błędy niby generuje ? Bo mi od kąd ją zainstalowałem, żadnych błędów nie wygenerowała..

Powtarzasz to samo, co wszyscy, którzy narzekali, narzekają i będą narzekać na Vistę. A gdzie ona jest wolna ? Pokaż mi ? Bo na moim komputerze jakoś nie widzę tej różnicy, to w XP jest ten problem że z czasem łapie zamułę. A z tym wolnym działaniem, za dużym rozmiarem na dysku, powtarzasz to co mówią wszyscy przeciwnicy Visty, bo ona jest wolna, bo ja mam mało Ramu, bo mam dysk 40GB i Vista jest za duża. A Windows 7 wcale nie jest lepszy od Visty, tylko wypuścili go teraz, kiedy komputery są dużo nowsze, mają więcej ram, szybsze processory, więc ludzie gadają, że Windows7 jest super, a Vista nie.


Cały folder Windows - zajmuje u mnie 12GB - zainstalowane wszystkie łaty i SP2.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#19
Ja miałem Vistę to z 2gb RAM które mam pobierała 1,9 oczywiście ze wszystkimi sterami,antyvirem itp i to codzienne powiększanie się na dysku.Nie wiem jak jest teraz po SP2 le wątpię żeby coś się zmieniło
Odpowiedz
#20
wiem jak sie vista sprawuje, czetso zaglałem do kumpla co posiadał Viste i widziałem jak chodzi, gorzej od Xp ktory jest lzejszy, starszy, ale lepszy , wiec Win 7 moze byc i raczej bedzie godnym nastepcaXpSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości