Alternatywa dla KISa 2017
#1
Witam,


od wielu wielu lat korzystałem z Kasperskiego Internet Security i naprawdę od kilku lat nie miałem wirusa na komputerze. Dlatego mogę stwierdzić, że jest to świetny pakiet, który wielokrotnie mnie chronił przed niby "niewinnymi" stronami internetowymi zakwalifikowanymi jako strony służące do ataku.


Lada chwila kończy mi się licencja i mam dylemat. Mam teraz na następne miesiące sporo wydatków i każdy grosz będzie się liczył i zastanawiam się nad jakąś darmową alternatywą dla KISa.

Mój komputerm, który za miesiąc będę modernizował to:

- i7 6850k,
- 32 GB ramu,
- kilka dysków SSD
- Windows 10
- Firefox z dodatkiem no script i uBlock

Z komputera głównie korzystam do grania, słuchania muzyki czy oglądania filmów, przeglądania prostych stron typu onet,pclab czy mistrzowie.org. Nie chodzę po stronach z crackami, no chyba, że byłby jakiś crack typu "no-cd" do starej i oryginalnej gry sprzed lat, która wymaga płyty w napędzie - raczej nie przewiduję tego typu operacji, ale wykluczyć również nie mogę.

Sporadycznie korzystam z bankowości elektronicznej, ale to głównie do rzadkich zakupów oraz opłacenia jednego rachunku na miesiąc.


Czy możecie mi przedstawić jakąś alternatywę dla KISa? Fajnie byłoby, gdyby nowe programy były lżejsze od Kaspra i niewiele gorsze. Zastanawiałem się nad Windowsem Defender, ale jakoś nie mam przekonania do niego (to kwestia psychiki), bo przez wiele lat miało się podejście - "a tam, kupiłem pakiet to na pewno jest tysiąc razy lepszy niż darmowe" i było się zabunkrowanym Wink


Jeśli jednak warto brać KISa to w ostateczności zdecyduję się na przedłużenie licencji Smile
Odpowiedz
#2
Jeśli masz ochotę, to mam kupon rabatowy -50% na Kaspersky Total Security multi-device, wychodzi 100 zł za nową licencję na 2pc. Całkiem ciekawa sprawa, tym bardziej że przedłużenie KIS-a wyniesie tyle samo, a tutaj masz najbogatszą wersję i jeszcze możesz chronić drugi komputer: czyli 50 zł za licencję.

Z drugiej jednak strony, nie wykonujesz jakichś bardzo ryzykownych operacji, może wystarczyłby ten Defender? Powoli dochodzi do takiej sytuacji, że tylko Defender będzie stabilny i najlepiej wspierany przez Windows.

Do Windows Defendera wypada jednak coś dodać, może jest jakaś promocja na Zemanę Anti-malware, do tego anti-exe lub Sandboxie Free (just in case ^^).
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Ja proponuje abyś wypróbował Bitdefender Internet Security 2017 , zobacz sobie testy na av-test.
Odpowiedz
#4
(10.04.2017, 20:54)jacabad napisał(a): Ja proponuje abyś wypróbował Bitdefender Internet Security 2017 , zobacz sobie testy na av-test.

Interesujący jest ten pakiet, jednak ze względu na ograniczony budżet, Bitdefender wyjdzie sporo więcej niż przedłużenie Kaspra.(10.04.2017, 08:28)Tajny Współpracownik napisał(a): Jeśli masz ochotę, to mam kupon rabatowy -50% na Kaspersky Total Security multi-device, wychodzi 100 zł za nową licencję na 2pc. Całkiem ciekawa sprawa, tym bardziej że przedłużenie KIS-a wyniesie tyle samo, a tutaj masz najbogatszą wersję i jeszcze możesz chronić drugi komputer: czyli 50 zł za licencję.

Z drugiej jednak strony, nie wykonujesz jakichś bardzo ryzykownych operacji, może wystarczyłby ten Defender? Powoli dochodzi do takiej sytuacji, że tylko Defender będzie stabilny i najlepiej wspierany przez Windows.

Do Windows Defendera wypada jednak coś dodać, może jest jakaś promocja na Zemanę Anti-malware, do tego anti-exe lub Sandboxie Free (just in case ^^).

Dziękuję za propozycję, jeśli miałbym coś kupować to potrzebowałbym licencję na trzy komputery. Poza tym nie wiem czy potrzebny mi kombajn, którego funkcje nie są mi potrzebne Wink


Ten Zemana jest sporo lepszy od Malwarebytes A-M?
Przeczytałem test na av-test i wychodzi na to, że Windows Defender jest niezłym programem. Jednak widzę, że nie jest lżejszy dla komputera od Kaspra :/
Odpowiedz
#5
Cytat:Dziękuję za propozycję, jeśli miałbym coś kupować to potrzebowałbym licencję na trzy komputery. Poza tym nie wiem czy potrzebny mi kombajn, którego funkcje nie są mi potrzebne 

Zainteresuj się naszym Arcabitem IS. Dość skuteczny pakiecik Smile


Cytat:ten Zemana jest sporo lepszy od Malwarebytes A-M?


Tak (opieram się na swoich testach jak i na av-test.)
Odpowiedz
#6
Zemana ma lepszą wykrywalność niż MBAM jak chodzi jako dodatkowy skaner ale MBAM w płatnej wersji ma dobry silnik chroniący strony chodź czasem nad pobudliwy niestety ta wersja 3.x jest troche cielata :/
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
Na znanym portalu aukcyjnym dostaniesz kluczyk do Bitdefender Internet Security 2017 za pare złotych .
Odpowiedz
#8
(12.04.2017, 15:02)jacabad napisał(a): Na znanym portalu aukcyjnym dostaniesz kluczyk do Bitdefender Internet Security 2017 za pare złotych .

Tak, a potem okaże się, że ten klucz był kradziony czy coś w tym stylu....już kiedyś się naciąłem na tego typu "promocję" w postaci Nortona IS za kilkanaście złotych.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości