Pakiet zabezpieczający
#1
Mój system to Windows 7 64bit 
Mam dysk SSD 128GB + Hdd 2x 2TB 
8GB RAM procesor i5. 

Komputer wykorzystywany w firmie. Photoshop, Dropbox, email, google chrome-sklep internetowy, Subiekt GT, dużo dokumentów, zdjęć, pdf, MS Office.
Dodam, że systemowe usługi jak Windows Update, firewall, ochrona oprogramowania mam wyłączone bo z doświadczenia wiem, że bardziej szkodzą jak pomagają mam tu na myśli stabilność systemu. 

Obecnie mam SpyShelter Firewall + Malwarebytes wersja Premium.  Skończyły się licencje. 
Chciałbym zamienić bo nie byłem zadowolony. Zaatakowało mi coś przeglądarkę, potem jacyś Kanadyjczycy włamywali mi się do konta google i miałem malware na komputerze, który chciał okupu no i okazało się, że była zainstalowana aplikacja do ,,kopania bitcoin,, cokolwiek to znaczy Smile


Chciałbym cały pakiet. Zastanawiam się nad Kaspersky IS ( kiedyś te programy strasznie zamulały komputer), Norton IS, Comodo IS Premium, Emisoft  IS , ESET IS. 

Wolałbym jedną licencję a nie kilka programów. Małe obciążenie ram, SSD, procesor. Dobrze by było gdyby działa w chmurze AV i nie pobierał wszystkiego na SSD bo mi dysk zajedzie. 
Cena do 200zł rocznie MAX. 

Co polecacie z doświadczenia  ? Dodam tylko, że ma działać i nie powodować zbytnio problemów ale skutecznie.
Odpowiedz
#2
No witam.

Każdy z wymienionych przez Ciebie pakietów typu IS pobierają sygnatury na dysk.
Ale polecam Ci Panda Internet Security który nie pobiera sygnatur i nie jest ciężki dla systemu, jego zabezpieczenia są bardzo dobre.

Na allegro kupisz Pandę za 25 zł (rok)
Odpowiedz
#3
A jeżeli by pomiąć te sygnatury to co radzisz ?
Odpowiedz
#4
(06.05.2017, 16:11)qxu247 napisał(a): A jeżeli by pomiąć te sygnatury to co radzisz ?

Z tych co podałeś to wziął bym cały pakiet od Esetu. Sam mam Eset i jakoś daje rade.
Jako nielicznych posiada moduł (czy tam opcje) anty włamaniowy (zaraz po Comodo)
Według mnie Eset nie będzie potrzebował zasobów (ram itp) co Kaspersky.

Eset Smart Security 55 zł/ allegro
Odpowiedz
#5
Z tych pakietów IS, które wymieniłeś poleciłbym Ci pakiet Emsisoftu - wyróżnia go na tle pozostałych doskonały moduł kontroli zachowań, który może Cię uratować jeśli zawiodą sygnatury.
Dodatkowo jeśli na komputerze jest dużo dokumentów to obligatoryjnie dodatkowy antyransom. Tu bezkonkurencyjny jest WinPatrol WAR.
Odpowiedz
#6
hm ?

Mogę Ci jeszcze polecić Arcabit Internet Security który ma świetny moduł : SAFE STORAGE - który robi kopie zapasową twoich ważnych plików
Ze skutecznością AV jest również godna uwagi bo posiada silnik od bitka, ale z włamaniami hakerskimi to raczej kicha.
Poczytaj sobie o SAFE STORAGE --->> https://arcabit.pl/safestorage.html

Musisz sobie sam odpowiedzieć czy chcesz Arcabita który uchroni by Cię przed zaszyfrowaniem plików czy może Eset który uchronił by Cię od włamań hakerskich
Odpowiedz
#7
Jeśli to jest pojedyncza maszyna to moim zdaniem nie ma sensu wydawać pieniędzy na licencję i zainstalować Comodo IS Smile Ochroni Cię przed wspomnianymi ransomami, niewykrywanymi zagrożeniami itd.
Zostawiając sygnatury, Comodo posiada najskuteczniejsze mechanizmy ochrony z w/w wymienionych rozwiązań. Nie obciąża systemu.
Jeśli bezwzględnie nie chcesz pobierania sygnatur na dysk - wypróbuj Comodo Cloud Antivirus.
Odpowiedz
#8
Nie piszesz jakie masz zarzuty wobec SS, ale odpowiednio skonfigurowany - ograniczone aplikacje/foldery, ochrona własnych lokalizacji, wykluczenia z ochrony/szyfrowania i jeszcze inne ustawienia - powinny zapewnić wystarczająco skuteczną i nie angażującą za bardzo ochronę. Na domiar złego wyłączyłeś istotne usługi, co też mogło mieć wpływ na ataki, którym uległ Twój system. Żaden najlepszy pakiet nie zapewni bezpieczeństwa na podanym i nie łatanym systemie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości