Windows Defender Security Center nie działa w Windows 10
#1
Witam wszystkich.
Mam problem z nakłonieniem Windows Defendera do działania na laptopie siostry. Wgrany najnowszy Win10 ,i choć na pasku zadań świeci zielona ikona to po wejściu do Defendera ochrona w czasie rzeczywistym jest wyłączona. Gdy próbuje uruchomic usługe ręcznie wyskakuje błąd 577.
Przeszukując google natknąłem sie na poradniki z edycją rejestru lecz zmiana danych jest niemożliwa choć siedze na koncie administratora.
Czy da się cos w tym wypadku zaradzić?

"Nie można edytować Disablerealtimemonitoring"błąd przy zapisie nowej wersji. Takie coś wyskakuje po zmianie wartości  w rejestrze.
Gdy chce zmienić ustawienia w zasadach grupy wyskakuje komunikat brak dostepu, więc niemożliwe jest nadanie pełnej kontroli.
Odpowiedz
#2
używałeś jakiś programów do wyłączania telemetrii etc ?
Odpowiedz
#3
Dwóch Spybot antibeacon i ShutUp10 . Choć wycofałem wszystkie zmiany z programów i je usunąłem.
Odpowiedz
#4
Niestety nie wszystko da się cofnąć czasami, mimo że programy ww pokazują OK.
Jaka to wersja Win 10 ?

http://www.majorgeeks.com/files/details/...r_off.html

Ten soft i na enable, daj znać jaki efekt.
Odpowiedz
#5
Windows 10 Home
1703
Numer kompilacji 15063.296

teraz po włączeniu laptopa wyskoczyło powiadomienie o braku ochrony przed wirusami. Windows Defenderem steruje administrator. Dziwne bo akurat siedze na koncie admina.

//edit

Wielkie dzieki za pomoc! Smile Po dodaniu wpisu do rejestru i restarcie laptopa ,windows defender zaczął pracowac prawidłowo (pobrał aktualizacje i ikona jest na zielono).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości