Telefon do 600 zł...pewnie z Androidem(?)
#1
Pytanie do Was, bo ja w sprzęcie jestem raczej mało kumaty Smile Tak się składa, że będę najprawdopodobniej potrzebował prywatnego telefonu...ponieważ zakładam, że 600 zł to maksymalny pułap i że najpopularniejsza platforma to teraz Android, proszę o jakieś Wasze sugestie/propozycje. Mam służbowego prawie 3-letniego Samsunga Galaxy Grand Prime i właściwie wystarcza mi taki, choć czasem odczuwam, że potrafi się nieco przymrozić przy uruchamianiu jakieś bogatszej aplikacji...nowy mógłby być trochę sprawniejszy Smile
W sieci są dostępne zestawienia do 500...600 i 700, ale to pewnie artykuły, które zakładają jakiś tam "sponsoring" producenta, więc nie chciałbym się nimi całkowicie sugerować.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Hej. Wiesz w tej cenie to wolałbym używany dobrze utrzymany telefon jeszcze na gwarancji, np LG G3. A z nowych ten telefon jest w przedsprzedaży (cena niedługo podskoczy), więc za wiele nie mogę powiedzieć. Jednak marka coraz bardziej mi się podoba i sam się zastanawiałem, czy go sobie nie kupić....

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I jak esteta do estety - imo jest bardzo ładny.  Smile
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#3
A Xiaomi?
Odpowiedz
#4
Rodzinie sprawiłem i nie polecam. Redmi 4a wywala głupie błędy w prostych miejscach, a podstawowe sprawy są tak pochowane, że nie idzie ogarnąć.

No chyba że to ja nie nadążam za rozwojem, a wymaganie od telefonu, żeby dobrze służył jako maszynka do dzwonienia i SMSowania to za dużo Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#5
Od ponad roku korzystam z Xiaomi Mi4 i bardzo sobie chwalę, szczególnie ich nakładkę MIUI. No ale jak wiadomo gusta są różne.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#6
Motorola Moto G4. W sumie każda Moto G to uczciwy smartfon.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#7
Tak Zeno...lubię ładnie zaprojektowane rzeczy i ten Bluboo jest faktycznie ładny, ale do takich rzeczy podchodzę głównie praktycznie, co oznacza, że ma być trwałe, wygodne i użyteczne. Nie wiem, czy na dłuższą metę ten telefon by sie sprawdził pod tym kątem.
Wiele dobrego ostatnio słyszałem o Xiaomi, ale tu podobne wątpliwości jak wyżej...zaskoczony natomiast jestem Moto G4...jakoś nie brałem telefonów tej marki pod uwagę, choć Motorola przecież to pionier w telefonii komórkowej. Telefon wygląda solidnie i ma dobre oceny...cholerka, sam nie wiem Smile
Zastanawia mnie brak propozycji od Samsunga...jest jakiś powód?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Mała poprawka, chodziło mi o Moto G4 Play:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Miałem najstarszą wersję Motki, to był mój pierwszy Android. Problemów nie sprawiała i to było najważniejsze, skromny telefon ale nie zawodził. Mogłem narzekać tylko na mało RAM (wtedy 1GB), ale to były inne czasy. Dodatkowy plus to niemalże czysty Android. W tej cenie to chyba najpoważniejszy producent, bo Xiaomi, Lenovo, Samsung i inne dalekowschodnie marki zalewają rynek różnymi modelami i nie zastanawiają się nad dalszym wsparciem w postaci aktualizacji softu. Motka trochę lepiej dba o klientów, choć właścicielem jest Lenovo Grin. Telefon powinien dostać aktualizację do Androida 8.0.

A w ofercie Samsunga ciężko się połapać Grin
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#9
(16.07.2017, 16:08)DedalNort napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Od ponad roku korzystam z Xiaomi Mi4 i bardzo sobie chwalę, szczególnie ich nakładkę MIUI. No ale jak wiadomo gusta są różne.

Zależy od wymagań. do tego dodaj, że ja w Andkach obeznany nie jestem. Telefon był kupowany jako słuchawka do dzwonienia i SMSowania, a opcje internetu i GPS wykorzystywane od święta. A nawet opcji przegrania kontaktów z SIM na pamięć telefonu nie mogę znaleźć bez zaglądania do sklepu play. Nie można też dodać kontaktu do grupy, jeśli nie jest w telefonie. Coś, co w każdym batoniku 80zł wzwyż działa od ręki.

Wiem wiem, że czasy się zmieniają, priorytety twórców softu też, ale bierz poprawkę na to, że akurat te słuchawki były kupowane dla osób nieco starszych i mniej obytych technicznie... i nagle rzeczy podstawowe zaczynają sprawiać im trudność.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#10
Witam. Polecam Sony Xperia XA1  bardzo wydajny i bardzo dobry polecam na prawde
Odpowiedz
#11
(17.07.2017, 09:38)M napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(16.07.2017, 16:08)DedalNort napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Od ponad roku korzystam z Xiaomi Mi4 i bardzo sobie chwalę, szczególnie ich nakładkę MIUI. No ale jak wiadomo gusta są różne.

Zależy od wymagań. do tego dodaj, że ja w Andkach obeznany nie jestem. Telefon był kupowany jako słuchawka do dzwonienia i SMSowania, a opcje internetu i GPS wykorzystywane od święta. A nawet opcji przegrania kontaktów z SIM na pamięć telefonu nie mogę znaleźć bez zaglądania do sklepu play. Nie można też dodać kontaktu do grupy, jeśli nie jest w telefonie. Coś, co w każdym batoniku 80zł wzwyż działa od ręki.

Wiem wiem, że czasy się zmieniają, priorytety twórców softu też, ale bierz poprawkę na to, że akurat te słuchawki były kupowane dla osób nieco starszych i mniej obytych technicznie... i nagle rzeczy podstawowe zaczynają sprawiać im trudność.

Właściwie to zgadzam się z tym co napisałeś. Niestety dość często jest tak, że w pogoni za nowościami, gubią się gdzieś rzeczy, które do tej pory bardzo dobrze się sprawdzały w działaniu. Co do Xiaomi to soft jest tam raczej rozbudowany, co nie zawsze musi być dobre (jeśli chociażby spojrzeć na taki iOS) ale mi przypadł do gustu.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#12
Propozycji sporo, choć ta Motorola nie wychodzi mi z głowy Smile Zapomniałem o jednej ważnej rzeczy...chodzi mi o aparat fotograficzny...ta funkcja powinna być na przyzwoitym poziomie, bo lubię fotografować cos więcej, niż samego siebie na selfikach Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Moto ma dość przyzwoity aparat, najlepiej robić zdjęcia w dobrych warunkach. Trudno się dziwić, chyba nie można mieć wszystkiego, choć ja wolałbym mieć dobre wsparcie i szybki soft niż bardzo dobry aparat. W końcu, z czego częściej się korzysta? Z aparatu czy z codziennych aplikacji które muszą dobrze działać? Idealnego telefonu w tej cenie się nie znajdzie, zawsze będzie jakieś ale. Podobno Motorola robi dobre selfiaczki Craze.
Ewentualnie za 680 masz pełnoprawną Moto G4, z lepszym i większym ekranem, lepszym procesorem, aparatem, minimalnie pojemniejszą baterią. Generalnie wszystko lepsze, bo Moto Play to coś jak w Samsungu wersje "Mini" flagowców.

Albo Huawei P8 Lite, aparat bardzo dobry (choć filmy gorsze), miła nakładka, sprzęt długo na rynku i przyjął się bardzo dobrze. Gdybym wybierał Chińczyka, to chyba tylko Huaweia.

Można pooglądać trochę recenzji na YouTube, ja skłaniałbym się między Motką a Huawei.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#14
W tej cenie można też polować na Honora 7.
Miałem, mają dwie osoby z najbliższej rodziny i mogę powiedzieć, że jest naprawdę ok - jedyne co robiło problem to aplikacje typu endomondo, ale od jakiegoś czasu i z tym nie ma problemu.

Wady: jest na Androida 6 i już wyżej nie będzie.

Plusy względem np. Moto G4 Play:
- większa rozdzielczość (przy 5-5,2" FHD wygląda lepiej)
- więcej RAM (3 GB)
- IMO lepszy procesor, w szczególności jeśli się nie gra
- przyzwoity aparat, a do selfie to w ogóle super ze względu na dosyć szeroki kąt ;D
- nakładka EMUI, zarazem lekka jak i bardzo uzyteczna
Odpowiedz
#15
Na niemieckim amazonie aktualnie jest promocja na moto G5 133 euro niecałe 600 zł można zamawiać z wysyłką do polski.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
OK...wychodzi na to, że muszę mieć nowy numer, więc po szybkiej akcji efekt jest taki - proponuje mi się ten telefon za 25 zł jednorazowej opłaty do abonamentu w Play...wydaje się niezły i opinie ma wcale dobre. Co o tym sądzicie?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Zależy od kwoty abonamentu na stronie widzę do tego modelu jest 80 zł co miesiąc wtedy to się kompletnie nie opłaca.
Odpowiedz
#18
Wczoraj rozmawiałem z gościem w ich punkcie obsługi...dał mi wydrukowaną listę z najnowszym wykazem cen telefonów w zależności od abonamentu - cena 26 zł jest do abonamentu za 49 zł. Faktycznie dane ze strony są jakby inne z tym, co mnie oferowano w trakcie rozmowy, ale może tak ma być? Pokazywano mi i inne propozycje - z telefonem i bez...z internetem i bez...na stronie nie ma takich.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
Nie warto wiązać się z operatorem w postaci abonamentu. Bardzo żałuję że mam długoterminowy abonament, choć już bez telefonu od operatora, to jednak jestem związany umową. A gdybym miał ofertę na kartę, mógłbym przeskakiwać między ofertami oraz promocjami i płaciłbym za to, z czego korzystam naprawdę. Nie mogę się doczekać kiedy będę zrywał wszystkie cztery umowy z Orange. Kiedyś faktycznie tylko abonament pozwalał mieć jakiś telefon, bo niewiele osób było stać na zakup ratalny lub oszczędności. Dzisiaj te oferty trącą myszką.

Polecam telefon z Allegro na raty 0% (który i tak jest tańszy niż w sklepie stacjonarnym) i jakąś ofertę na kartę.Tyle że trzeba mieć zdolność kredytową, pilnować rat (można zrobić zlecenie stałe) i doładowywać telefon.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#20
Abonament to kwestia wygody i zaplanowanych wydatków...dostaję przypominajkę na maila, płacę przelewem i ma problem z głowy. Wiem, że finansowo to może nie najbardziej korzystne i że umowa, która mnie wiąże, ale nie mam siły na poszukiwania coraz to nowych ofert, żeby ograniczyć wydatki. To pochłaniałoby zbyt wiele mojej uwagi i energii, a naprawdę mam inne i ważniejsze dla mnie problemy. Patrzę...wybieram...i mam problem z głowy na dłuższy czas.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości