Pakiet, który zastąpi EIS
#1
Witam drogich użytkowników!

Przez długi czas korzystałem z EIS i myślałem, że już znalazłem pakiet na lata, ale po ich ostatniej decyzji w w związku z usunięciem Firewalla będę się ubiegać o zwrot pieniędzy, ale teraz pojawia się pytanie: co w miejsce EIS?

Mój system to Windows 10 Pro 64 bit.

Zależy mi na kompleksowym pakiecie by wszystko było w jednym miejscu.

Na co dzień koduje sobie w IntelliJ oraz Android Studio, zakupy online, bankowość online, Skype, granie w gry (w tym online), przeglądanie poczty kilkanaście razy dziennie, chodzenie po stronach internetowych od onet/wp po te mniej bardziej bezpieczne, słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów online.
Oprócz bardzo dobrej ochrony przed wirusami/malware oczekuje też bardzo dobrego firewalla.

Na oku mam Eset, BitDefender (tu widziałem test, że nie radzi sobie dobrze z 0-day oraz we wątku na wildersach często pisane, że nowa wersja, ale błędy wciąż te same), Kaspersky bądź Norton.

Patrząc na testy bardzo dobrze sobie radzi AVG, ale po przejęciu ich przez Avast jakoś mnie nie ciągnie do nich bowiem obawiam się, że pewnego dnia będę mieć wybór albo zwracamy Ci kasę albo bierzesz Avast Internet Security a chciałbym kupić pakiet już na lata. Chyba, że Avast również brać pod uwagę? (nie śledziłem ostatnio jak ich produkt sobie radzi)

Co do KIS 2018. Nie wszystkie funkcje są aktywne w 64 bitowych systemach. Tutaj link: https://support.kaspersky.com/general/windows/13812
I tu rodzi się pytanie: czy przez te ograniczenia KIS na 64 bitowym Win 10 stanie się gorszy? Czy ktoś z doświadczonych użytkowników może rzucić okiem na to i powiedzieć czy przez to pakiet KIS będzie "mniej dobry" na moim systemie?

Pozdrawiam i czekam za opiniami oraz sugestiami/zaleceniami Smile
Odpowiedz
#2
Zrezygnuj z płatnych antywirusów i kup sobie coś lepszego, SpySheltera, Sandboxie albo coś takiego, lepiej na tym wyjdziesz. Szkoda wydawać kasy na soft, który na najnowszym Windows jest co raz bardziej <ułomny>.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#3
Ja chyba zastąpię EISa Nortonem. Kasperskyemu nie ufam, Bitdefender u mnie mulił, Eseta jakoś nigdy nie miałem, a Avast - on najlepiej daje znać ze internet działa ("Baza wirusów została zaaktualizowana" )
Odpowiedz
#4
Jako firewall, widziałem dobre opinie o Sphinx firewall control, o tu: http://www.msfn.org/board/topic/174417-s...nt-1107771
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#5
Spinx FW podobno również jest wykorzystywany do blokady telemetrii. Również pozytywne opinie słyszałem Smile
Odpowiedz
#6
Polecam: SpyShelter Firewall +APPGuard
Odpowiedz
#7
Hmm polecam coś bardziej z rodzaju HIPS / SRP + Wirtualizacja czy Izolacja niżeli opierać ochronę na ułomnych behawiorach i wybrakowanych bazach danych które w wiekowości nie wykrywają szkodników a o przywrócenie systemu do stanu pierwotnego tym bardziej zapomnij... dlatego jeszcze kopie systemu sobie zrób.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości