Włamanie do NSA dzięki Kasperskyemu?
#41
Mam informację: "It became law"
Odpowiedz
#42
E.. Teraz przeczytałem na jakiejś stronie, że jednak Kongres debatował nad sprawą i wygląda na to, że faktycznie uchwalił ustawę (właściwie nowelizację ustawy), a Trump ją właśnie podpisał oraz że we wrześniu Sekretarz Obrony wydał dyrektywę (zarządzenie) dla Agencji Federalnych o zakazie stosowania w nich Kasperskiego. Tak to teraz widzę... Smile
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#43
I potwierdza to informacje jakie Ja mam:
Zakaz używania Kasperskiego już obowiązuje.
Odpowiedz
#44
Już nie tylko w USA wycofuje się go z wrażliwych komputerów Rządowych. Litwa zaczęła podobne działania: https://www.crn.pl/aktualnosci/kaspersky...-na-litwie

Cytat:Oprogramowanie Kaspersky'ego zagraża bezpieczeństwu narodowemu i nie będzie używane na "wrażliwych komputerach" - zapowiedział litewski rząd według Reutersa. Antywirusy rosyjskiego koncernu zostaną usunięte z urządzeń, które kontrolują krytyczną infrastrukturę kraju, np. w energetyce, sektorze finansowym i transporcie. Nakaz obejmuje także firmy prywatne. W jednostkach podległych administracji Kaspersky będzie mógł pozostać tylko na komputerach, które nie zostaną uznane za "krytyczne" przez agencję odpowiedzialną za cyberochronę. Litwini uzasadniają podejrzenia co do Kaspersky'ego informacjami z "różnych źródeł, w tym od partnerów i wywiadu". Kaspersky odpowiedział, że jest "zawiedziony" decyzją i rozważa "opcje" z nią związane. Zapewnił, że firma nie jest związana z żadnym rządem.
Odpowiedz
#45
W Wielkiej Brytanii też jakoś niedawno oficjalnie zaczęto wycofywać te programy...nie pamiętam takiej akcji w historii, nawet z chińskimi AV miało to znacznie mniejszy zasięg...przynajmniej medialny.
"bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
https://technet.microsoft.com/library/cc722487.aspx
Odpowiedz
#46
Cóż zimna wojna 2.0
Odpowiedz
#47
Wojna może nie, ale ewidentnie konflikt interesów miedzy rządami niektórych krajów, a jedną firmą oferującą zabezpieczenia infrastruktury IT.
"bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
https://technet.microsoft.com/library/cc722487.aspx
Odpowiedz
#48
W 'Bombie Megabitowej' Lem pisał, ze w przypadku wojny cybernetycznej opinii publicznej o wiele trudniej będzie stwierdzić, czy to prowokacja, test, ćwiczenia, zimna wojna, czy też już może pełnoskalowy konflikt? Nieudany włam do serwerów rządowych, a nieudany atak kolumny pancernej zostawiają zupełnie różne ślady Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#49
Dla uzupełnienia trochę stara informacja (październik) od Niemców, że nie mają dowodów na używanie Kasperskiego do wykradania sekretów przez rosyjski rząd i służby.
Germany: 'No evidence' Kaspersky software used by Russians for hacks
Cytat:BERLIN (Reuters) - Germany’s BSI federal cyber agency said on Wednesday it had no evidence to back media reports that Russian hackers used Kaspersky Lab antivirus software to spy on U.S. authorities.

“There are no plans to warn against the use of Kaspersky products since the BSI has no evidence for misconduct by the company or weaknesses in its software,” BSI said in an emailed response to questions about the latest media reports.

“The BSI has no indications at this time that the process occurred as described in the media.”
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości