SpyShelter Silent - nowy produkt ze stajni Datpol
#1
Niedawno przy wątku dotyczącym nowych wersji SpyShelter Premium zastanawialiśmy się, jaki nowy produkt dość enigmatycznie zapowiedział Datpol. Mamy odpowiedź w postaci SpyShelter Silent (dokładne oznaczenie wersji: SpyShelter Silent 10.9.5 - zapewne dla zachowania spójności oznaczeń wersji z pozostałymi produktami Datpol) ) czyli uboższej, a przez to tańszej wersji SpyShelter Premium. SpyShelter Silent to nic innego jak anti keylogger, a jego jedyną funkcją pozostaje szyfrowanie tekstu wpisywanego na klawiaturze.
Producent charakteryzuje produkt następująco (tekst po przetłumaczeniu):
Cytat:Potężne szyfrowanie klawiszy
(...) SpyShelter Silent stale monitoruje Twoją aktywność na klawiaturze. Za każdym razem, gdy zaczynasz pisać, automatycznie szyfruje tekst chroniąc go przed przechwyceniem przez złośliwe oprogramowanie.
Nawet jeśli masz keyloggera działającego w systemie, pobierze tylko bezsensowny losowy tekst.
Wszystkie ważne prywatne informacje zostaną bezpiecznie zaszyfrowane od momentu uruchomienia systemu. SpyShelter jest pierwszą aplikacją na świecie, która szyfruje naciśnięcia klawiszy wszystkich aplikacji, niezależnie od języka systemu operacyjnego. Każde naciśnięcie klawisza jest szyfrowane na poziomie jądra Windows i jest wysyłane przez bezpieczny tunel tylko do tej aplikacji, na której koncentruje się klawiatura. Zamyka inne aplikacje próbujące dokonać przechwycenia naciśnięć klawiszy. Gdy zaszyfrowane naciśnięcia klawiszy docierają do okna docelowego, są odszyfrowywane. Jest to 100% przyjazne rozwiązanie dla systemu - nie zauważysz żadnego rodzaju opóźnienia w działaniu urządzeń wejścia.
SpyShelter Silent oparty jest na SpyShelter Premium - jest zasadniczo gotowy do pracy po instalacji. SpyShelter Silent zawiera w pełni konfigurowalny składnik szyfrowania , który zapewnia bezpieczeństwo bez wywoływania alarmów aktywności.
Jest tańszy, mniej skomplikowany i nadal zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń przed kradzieżą kodu w cenie 12 euro rocznie.
Unikalne cechy SpyShelter Silent wg producenta w porównaniu do konkurencyjnych produktów tego typu:
[Obrazek: hTeOtIE.png]
Okno programu:
[Obrazek: spyshelter-silent.png]
[Obrazek: spyshelter-silent-advanced.png]

Funkcje SS Silent w zestawieniu z innymi produktami:
[Obrazek: CMWJrMT.png]
Producent wycenił produkt na "only €12 a year", przy czy można go obecnie kupić z 30% upustem po po wpisaniu kodu  "K1CK8TART" (kod ważny do końca października 2017 r.). Dla przypomnienia SS Premium - 29€, a SS Firewall - 35€.
Program wspiera systemy:
Windows XP 32 & 64 bit (SP2 and SP3), Windows Vista 32 & 64 bit, Windows 7 32 & 64 bit, Windows 8 32 & 64 bit, Windows 8.1 32 & 64 bit, Windows 10 32 & 64 bit (Version 1507, Version 1511 (November Update), Version 1607 (Anniversary Update)), Version 1703 (Creators Update), Version 1709 (Fall Creators Update.
Strona produktu:
https://www.spyshelter.com/silent-anti-keylogger/
i tu info:
https://www.spyshelter.com/blog/spyshelt...-release/#
Pobieranie:
https://www.spyshelter.com/spyshelter-silent-thank-you/

Moim zdaniem dobry ruch biznesowy ze strony Datpol wziąwszy pod uwagę roczny koszt zakupu licencji.  Program służący jedynie do szyfrowania klawiatury istotnie powinien być w pełni zautomatyzowany i nie wymaga stałych alertów w odróżnieniu od swych potężniejszych (no i oczywiście droższych) braci. Niemniej martwi mnie nieco, że program nie chroni (póki co) przed utworzeniem zrzutów ekranu, czy nagraniem ekranu przez kamerę internetową, co zapewnia np. darmowy Riot Isolator. Mam nadzieję, ze producent wzbogaci ochronę oferowaną przez SpyShelter Silent również o te pola.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#2
W tej postaci SS Silent jest właściwie odpowiednikiem Zemany AL Free, która również tylko szyfrowała klawisze...owszem jak widać, jest sporo opcji i ustawień, ale funkcjonalność jest ta sama, jak się wydaje. Specjalnie piszę "jak się wydaje", ponieważ odinstalowałem SS FW, żeby wypróbować nowy produkt, ale nie mogę go uruchomić, ponieważ blokuje mnie komunikat o nieprawidłowym kluczu programu. Wygląda, że trial 14-dniowy wyszukał sobie klucz do wersji rozbudowanej, spróbował go bez efektu aktywować i teraz nie popuści, żeby choć okno programu otworzyć.
Mnie ten ruch nieco dziwi...jakby cofa SS w rozwoju ze 2 lata wstecz czyli do czasu, kiedy Zemana porzuciła wersję darmową.
Możliwe, że to dobry ruch komercyjnie...na pewno niewymagający użytkownik otrzymuje solidny i bezobsługowy program do ochrony nie tylko danych logowania, ale wszystkich wpisywanych do aplikacji treści...ale mam niedosyt i tyle Smile

   
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Ja też mam lekki niedosyt. Myślałem, że rozbudują choć trochę SSFW. Smile
Odpowiedz
#4
(24.10.2017, 10:29)ichito napisał(a): W tej postaci SS Silent jest właściwie odpowiednikiem Zemany AL Free, która również tylko szyfrowała klawisze...owszem jak widać, jest sporo opcji i ustawień, ale funkcjonalność jest ta sama, jak się wydaje. Specjalnie piszę "jak się wydaje", ponieważ odinstalowałem SS FW, żeby wypróbować nowy produkt, ale nie mogę go uruchomić, ponieważ blokuje mnie komunikat o nieprawidłowym kluczu programu. Wygląda, że trial 14-dniowy wyszukał sobie klucz do wersji rozbudowanej, spróbował go bez efektu aktywować i teraz nie popuści, żeby choć okno programu otworzyć.
Mnie ten ruch nieco dziwi...jakby cofa SS w rozwoju ze 2 lata wstecz czyli do czasu, kiedy Zemana porzuciła wersję darmową.
Możliwe, że to dobry ruch komercyjnie...na pewno niewymagający użytkownik otrzymuje solidny i bezobsługowy program do ochrony nie tylko danych logowania, ale wszystkich wpisywanych do aplikacji treści...ale mam niedosyt i tyle Smile
Moim zdaniem to tylko próba zwiększenia przychodów, ukłon w stronę "zwykłych użytkowników". Kto wie, może będą z tego kokosy, choć ja osobiście wątpię.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Ciekawe rozwiązanie, produkt jest unikalny:
- możliwości konfiguracji
- działa ze wszystkimi Windami od XP po najnowsze 10 (czego nie można powiedzieć o zemana free)
- szyfruje Edge (zemana nie daje rady)
- kilka innych które docenią bardziej zaawansowani użytkownicy (chociaż celowany w tych mniej)
Moim zdaniem to konkurent bardziej  keyscrambler niż ZAL, to jest półka wyżej od opuszczonego darmowego ZAL'a

Dla kogoś kto nie lubi alertów a korzysta z innego HIPSA jak ulał.
Ja jednak wolę Premium konkret.

ps. Nie liczyłbym na dodawanie funkcjonalności nowych z tego co zdażyłem wymienić info.
Wszystkie inne akcje ogólne wymagają HIPS a co za tym idzie alertów to sie kloci z założeniem.
To ma być dodatkowa ochrona jako solidy "szyfrator"
SpyShelter Premium + Avast Free
Odpowiedz
#6
No właśnie, KeyScrambler też szyfruje klawisze.
Miałem przez kilka dobrych lat jako bezpłatny dodatek do FF,
a odinstalowałem jak zacząłem używać SS FW (ha!).
Ciekawe jak KS sobie teraz radzi.

Myślałem, że Datpol pokusi się o jakiegoś fajnego anty-ransoma,
ale widać jeszcze nie przyszedł na to czas...
Odpowiedz
#7
Myślę że jak chodzi o samo szyfrowanie to w tym wypadku KeyScrambler będzie lepszym rozwiązaniem i dodatkowo oferuje licencje dożywotnią na 3 stanowiska.

Słaby ruch ze strony Datpol naprawdę spodziewałem się czegoś więcej od nich" inny kolejny nieziemski program", a nie rozdrabnianie starego programu na czynniki pierwsze za niedługo może zaczną się jeszcze do tego cofać w rozwoju jak to Emsisoft ostatnio odwala kaszane..
Zamiast rozbudować Zaporę, dodać zapis rejestru połączeń do pliku log to takie pierdołki robią ehh szkoda gadać..

Cennik:
SS Silent 3 stanowiska = 24€ (101zł)
KeyScrambler Premium = 44$ (158 zł)

Koszta za dożywotnią KS licencje zwracają się już po 2 roku (50 zł w kieszeni).
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#8
(24.10.2017, 22:34)Quassar napisał(a): Myślę że jak chodzi o samo szyfrowanie to w tym wypadku KeyScrambler będzie lepszym rozwiązaniem i dodatkowo oferuje licencje dożywotnią na 3 stanowiska.

Słaby ruch ze strony Datpol naprawdę spodziewałem się czegoś więcej od nich" inny kolejny nieziemski program", a nie rozdrabnianie starego programu na czynniki pierwsze za niedługo może zaczną się jeszcze do tego cofać w rozwoju jak to Emsisoft ostatnio odwala kaszane..
Zamiast rozbudować Zaporę, dodać zapis rejestru połączeń do pliku log to takie pierdołki robią ehh szkoda gadać..

Cennik:
SS Silent 3 stanowiska = 24€ (101zł)
KeyScrambler Premium = 44$ (158 zł)

Koszta za dożywotnią KS licencje zwracają się już po 2 roku (50 zł w kieszeni).


@Quassar, pozwolę się nie zgodzić Wink
Po pierwsze nie będzie lepszym rozwiązaniem po prostu jest słabszy (piszę z punktu widzenia dev'a)
Działają na podobnej idei szyfrowania w kernelu ale już sposób działania i implementacja są zgoła odmiennie, nie da się porównywać tych 2 produktów tak łatwo nic nie działa Wink
Szyfrowanie SpyShelter'a jest bardziej porównywalne z Zemanowym tylko jeszcze ciut bardziej zaawansowane i silniejsze (przez to też mogące sprawiać więcej problemów komatybilności)

Z tym przelicznikiem licencji też nie tak prosto.

- Dlaczego porównujesz 3 komputery, założę się że większość ludzi potrzeubóje na 1 tutaj wypada taniej SSS
KS trochę "na siłę" wciska 3 licki za większą cenę nie dając możliwości zakupu 1.

- Dwa: Przecież przez rok daje free upgrade KeyScrambler.
To, że będzie działać później nie jest pewne przy chorym cyklu wydawania jak dotąd 2 dużych aktualizacji Windowsa w roku.SpyShelter szyfruje klawisze w większości aplikacji nie potrzebuje dodatkowych wtyczek helperów specjalnych dla każdej oddzielnie.
Jest też jedyną mi znaną aplikacją na świecie która szyfruje konsolowe aplikacje, np. Far manager plików (korzystam często, wpisywanie hasła FTP itp)
Nie daje rady tutaj ani zemana ani KeyScrambler (chyba że ktoś z Was mi podpowie, zna jakiś inny)
Dużo aplikacji specjalistycznych naukowych, wojskowych nadal używa konsoli.

Każdy program ma w sobie coś czego nie ma inny
(W keyscrambler podoba mi się grafika, wizualne przedstawienie.)

i przeliczanie tylko złotówek nie zawsze ma sens i nie daje oczywistego wyboru.
To się tyczy wszystkiego nie tylko wspomnianych programów.
SpyShelter Premium + Avast Free
Odpowiedz
#9
Akurat z KS to brat od ponad roku korzysta więc mam wszystkie te softy na co dzień Smile
KS też sie rozwija choć na pierwsze wersje sam patrzyłem przez palce to jednak od tego czasu się sporo zmieniło.

Doszła nowa technika Anti-Keystroke-Profiling feature
https://arstechnica.com/information-tech...en-on-tor/

KS ma teraz o wiele wiele mocniejsze szyfrowanie oraz możliwość ustawienia siły algorytmu czego ZAL ani SS nie oferuje Smile
Cenowo wychodzi taniej i już.... pogódź się z tym, albo i nie - twoja sprawa, a różnica cenowa zawsze będzie taka sama nie ważne do jakiej wspólnej waluty tu przeliczysz możesz sobie nawet na yen'y przeliczyć. No chyba ze któryś producent cennik zmieni w między czasie. W każdym razie cennik i sposób licencjonowania na razie jest jaki jest i nic na to nie poradzisz.

Co do ograniczenia szyfrowana faktycznie KS ma wsparcie tylko dla wybranych aplikacji/gier ale pamiętaj to że SS ogólnie szyfruje w wszystkich aplikacjach nie znaczy że działa prawidłowo, kompatybilnie bo osobiście w paru grach MMO musiałem wyłączyć SS aby dało się grać/pisać prawidłowo.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#10
Ale ja się nie mam z czym godzić lub nie godzić wg mnie wychodzi podobnie suma sumarum.
Wszystkie 3 programy sa ok i kazdy cos ciekawego oferuje.
Dla kogoś kupującego typowo na rok jedną licencje wychodzi  taniej nawet SSS (wskazałem logiczne argumenty)

Zależnie od punktu widzenia. Nawet gdyby wychodziło coś drożej to ja się tu o cenę nie spieram.
Kto by patrzył jeśli ktoś szuka danego rozwiązania dla siebie, któremu ufa i ma działać.

>KS ma teraz o wiele wiele mocniejsze szyfrowanie oraz możliwość ustawienia siły algorytmu czego ZAL ani SS nie oferuje
Tak się składa, że wiem jak wszystkie 3 programy działają.
Chwyt reklamowy nic więcej ze strony KS bo nawet na najmniejszym ustawieniu nie ma szans tego zdeszyfrować w praktyce, ale za to łatwiej inaczej obejść Wink
Zeman i SSS nie oferują  bo nie ma takiej potrzeby przy ich sposobie, szyfrowanie w przypadku KS nie ma znaczenia nawet jakby tu dali RSA z 4096 bitowym kluczem bo to nie w tym sens w ogóle Wink
Oczywiście nie musisz mi wierzyć, sprawdzaj sam spedz 100-200 godzin na analizie z debuggerami...( o ile znasz sie na programowaniu )

Troszkę mylisz prawidłowe działanie z kompatybilnością.
To, że działa z innymi programami a z niektórymi nie(ze względu na problemy), to nie zmienia faktu nadal że nie ma ograniczeń do sztywnej listy.

Są dodatkowe opcje wykluczeń spróbuj nieudokumentowanych rozwiazan, zapytaj support.
Mi pomogło (inaczej nawet wylaczenie czasem nie pomoglo dopiero odinstalowanie)

ps. zaden z tych 3 softow ani zaden inny nie jest do konca bezpieczny to sa dodatki moga pomoc i pomagaja ale gwarancji nikt nie da.
Osobiscie wole mocniejszy premium z HIPS ale moze mniej doswiadczeni uzytkownicy znajda w tym dla siebie wartosc uzytkowa w Silencie.

Dobra koncze wywody, niech kazdy kupuje co chce mnie to malo obchodzi kto na co wydaje swoje pieniadze wazne zeby był zadowolony.
SpyShelter Premium + Avast Free
Odpowiedz
#11
(24.10.2017, 15:52)Elektron napisał(a): ps. Nie liczyłbym na dodawanie funkcjonalności nowych z tego co zdażyłem wymienić info.
Wszystkie inne akcje ogólne wymagają HIPS a co za tym idzie alertów to sie kloci z założeniem.
To ma być dodatkowa ochrona jako solidy "szyfrator"

No właśnie...z kim wymieniłeś to info? Smile
A poza tym...mówisz sporo ciekawych rzeczy i chwała Ci za to.

@Quassar
Nie ma sensu przeliczać cen, bo każda z nich jest odzwierciedleniem wielu czynników, które są różne dla rożnych producentów...to reguła rynkowa, co wcale nie oznacza, że cena ma być najniższa.
Odnośnie KS i profilowania...na mój rozum to ma sens jedynie wtedy, kiedy poza wiedzą o tym, jakie klawisze są naciskane, jak często i gdzie są dłuższe odstępy czasowe, wiemy w jakiej to dzieje się kolejności...wtedy można próbować odtworzyć informację wpisywaną na klawiszach. Nie ma chyba dostępnej wiedzy, jak działa nowa funkcja w KS, ale wydaje się że podobnie jak ten projekt poniżej
https://github.com/QubesOS/qubes-issues/issues/1850
czyli miesza kolejność i dodaje opóźnienia, a to narzuca przesyłanie dodatkowych informacji, jak tekst poprawnie skomponować "u celu". Nie wiem, czy jest narzędzie, które może sprawdzić czy to w ogóle działa...nie słyszałem o takich testach...ale też nie musiałem Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
z supportem/developmentem, nie znam planów biznesowych ale gołym okiem widać, ze chodzi o bezobsługowe działanie, każda dodatkowa ochrona jak zrzutów wymaga podjęcia decyzji a to już strefa premium.
Tutaj jedyny komunikat jaki można zobaczyć to ten o szyfrowaniu klawiszy (domyślnie jest włączone powiadomienie balon)

KS i profilowanie, pic na wodę jeśli chodzi o bezpieczeństwo tak szybki rzut okiem na to wskazuje na to, że masz rację, niemniej jednak żeby wydać osąd trzeba by się mocno wgryźć.
To ma bardziej zastosowanie w antyreklamie śledzeniu preferencji itp, do haseł wrażliwych informacji wg mnie to nie zmienia w żaden praktyczny sposób skuteczności ani bezpieczeństwa, niemniej jednak funkcje posiada i jaka by nie była użyteczność to jest i fajnie.

Silent wygląda ciekawie ale i tak na goły system zalecałbym Premium/FW,
dobry anty keylogger to żaden cichy jak te 3 o których mówimy czyli KS, ZAL, SSS
tylko wyposażony w HIPS

Dobre połączenie może być również sam szyfrator+ comodo
SpyShelter Premium + Avast Free
Odpowiedz
#13
(24.10.2017, 15:52)Elektron napisał(a): ps. Nie liczyłbym na dodawanie funkcjonalności nowych z tego co zdażyłem wymienić info.
Wszystkie inne akcje ogólne wymagają HIPS a co za tym idzie alertów to sie kloci z założeniem.
To ma być dodatkowa ochrona jako solidy "szyfrator"
(25.10.2017, 12:25)Elektron napisał(a): z supportem/developmentem, nie znam planów biznesowych ale gołym okiem widać, ze chodzi o bezobsługowe działanie, każda dodatkowa ochrona jak zrzutów wymaga podjęcia decyzji a to już strefa premium.
Tutaj jedyny komunikat jaki można zobaczyć to ten o szyfrowaniu klawiszy (domyślnie jest włączone powiadomienie balon)
Może z żądaniem ochrony kamerki przesadziłem. Nie jest ona zresztą taka ważna - pozostaje darmowe i pewne rozwiązanie mechaniczne w postaci przyklejenia gustownej zaślepki (swoja drogą nie rozumiem dlaczego nie upowszechniło się montowanie w laptopach na stałe "zasuwki na kamerkę" na wzór ochrony wizjera w drzwiach). W przypadku funkcji anti screenlogger to jednak żądanie moim zdaniem uzasadnione. Co mi po szyfrowaniu klawiatury, jeśli jakiś screenlogger zrobi zrzut zapisanego tekstu i wyśle w świat. Niekoniecznie skuteczna ochrona w tym zakresie wymaga HIPSA i udzielania zgody dozwolonym programom. Zasadę można odwrócić: chcesz zrobić screena, to wyłączasz ochronę "disable anti-screenshot", a potem tę ochronę włączasz. Tak jest to rozwiązane np.w Riot Isolator i się sprawdza (nawiasem mówiąc szyfrowanie tekstu przez ten program nie działa dobrze, a ochronę kamerki uznaję za kulejącą - ponieważ polega ona na tym, że program blokuje innym dostęp do kamery ponieważ sam ją "zajmuje" i w ten sposób inne apki nie mają dostępu. Sprawdzane za pomocą SS Antitest 1.2 na Win 10 FC Update i Riot Isolator użytym bez instalacji. Z całym szacunkiem dla pana Shiffera wzbogacanie programu w kolejne funkcje, jak np. bezpieczne usuwanie plików trochę nie pasuje do tego programu. Właściwie te funkcje pasują do programów czyszczących i nie ma co ich dublować. To samo tyczy się funkcji unlocker, czy network). Nie można też zapomnieć, że programy antywirusowe też wprowadzają ochronę kamerki, czy przed kyloggerami, chociażby Kaspersky w wersji IS czy TS lub G Data Total Security za pomocą funkcji "Keylogger Protection". Także SS Silent, jeśli ma znaleźć nabywców, powinien dać coś więcej niż dobrego anti keyloggera. Dla mnie ochrona przed keyloggerami bez ochrony przed screenloggerami zawsze będzie ochroną niepełną.

(24.10.2017, 22:34)Quassar napisał(a): Myślę że jak chodzi o samo szyfrowanie to w tym wypadku KeyScrambler będzie lepszym rozwiązaniem i dodatkowo oferuje licencje dożywotnią na 3 stanowiska.
Cennik:
SS Silent 3 stanowiska = 24€ (101zł)
KeyScrambler Premium = 44$ (158 zł)
Koszta za dożywotnią KS licencje zwracają się już po 2 roku (50 zł w kieszeni).
Moim zdaniem SS Silent bardziej należy porównywać do KeyScrambler Pro:
[Obrazek: 1GdYUXO.png][Obrazek: JSZ45JI.png]
Mimo to jednak trudno porównać koszty. Ile warta jest licencja lifetime, skoro po roku nie można liczyć na upgrade, czy update? Jeżeli update'y nie byłyby takie istotne, to dlaczego zamiast kupować SS Silent, nie miałbym korzystać z ostatniej wersji SpyShelter Free Anti-Keylogger?
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#14
Po kilkunastu miesiącach wersja "Silent" wraca na jakiś czas do oferty Datpolu...info nieco zaskoczyło, ale chyba było takie oczekiwanie rynku

Cytat:Today we launched SpyShelter Silent alongside 11.6 update.

SpyShelter Silent is a light version of SpyShelter. It contains only keystroke encryption module known from SpyShelter Premium and SpyShelter Firewall. Thanks to this, it can be easily utilized by users who are not that much into IT security, and achieves even greater compatibility with 3rd party security software from other vendors.On top of it, it costs only €12/year, so €1/month.
For limited time, you can purchase yearly license now for €9 – use code SIL3NTHUNTER on checkout page.
You can download it from our our Download Page.
For limited time only,
https://www.spyshelter.com/blog/spyshelt...release-2/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#15
i to wystarczy by uzupełnić jakiś pakiet typu KIS czy comodo Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#16
Tak...to może być świetny dodatek uzupełniający ochronę.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Zainstalowałem wersję demo, ale przy włączeniu pokazuje się okienko żeby wprowadzić poprawny klucz licencji.
Kiedyś miałem zainstalowaną wersję SS Premium (roczna licencja), czyżby to wykluczało przetestowanie wersji Silent?
Odpowiedz
#18
Z tego, co pamiętam to są osobne licencje...chyba jednak nie zadziała.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości