SecureAPlus
#1
Program SecureAPlus jest to dodatek do już posiadanego przez nas oprogramowania zabezpieczającego i nie koliduje z nim.  Sam plik zajmuje niecałe 2 MB, natomiast po instalacji niecałe 650 (wersja Premium z avirą). 
W trakcie użytkowania nie zauważyłem zbyt dużego zapotrzebowania na ram i pamięć operacyjną. Samo okno aplikacji jest przejrzyste i łatwo się w nim odnaleźć dzięki dostępnemu językowi Polskiemu, dodatkowo jest jeszcze 11 innych do wyboru oraz możliwość zmienienia Skórki. 
Działanie aplikacji opiera się na Whitelist czyli liście domyślnych bezpiecznych aplikacji, Universal AV czyli 12 skanerami antywirusowymi opartych na technologii chmury, antywirusom offline: ClamWin lub Avira, skryptom oraz ustawieniom wiersza poleceń. Producent zapewnia że dzięki takim zabiegom skuteczniej nas ochroni przed wirusami, rotkitami, Advanced Persistent Threats czy ransomware. 

Dostępna jest wersja Freemium, która pozwala korzystać z programu za darmo  przez rok, można przedłużyć licencje poprzez „SecureAPlus Portal” aż do wersji dożywotniej. W wersji darmowej możemy używać wszystkich dostępnych AV (Ahnlab, AVG, Avira, Bitdefender, ClamWin, Emsisoft, ESET, McAfee, Microsoft Security Essentiales, QuickHeal, Sophos, TotalDefense), pomocy technicznej, skaner offline, można doinstalować w trakcie instalacji silnik ClamWin. Wersja Premium, pozwala na szybsze skanowanie, priorytetowa pomoc techniczną, możliwość zarzadzania stanem bezpieczeństwa wielu PC wraz z natychmiastowa informacja o zarażanym komputerze, oraz możliwość dokupienia Aviry offline, która również zapewnia ochronne rezydentową i POLICY Add-On jest  przeznaczony do użytku w dużych skupiskach PC, gdzie różne ustawienia zabezpieczeń są potrzebne na różnych urządzeniach. Koszt takiej licencji uzależniony jest od ilości komputerów długości jej trwania.

Podczas pierwszego skanowania producent daje możliwość kontrolowania prędkości i wstrzymania skanu w trakcie tej operacji tworzy się Biała Lista zaufanych programów. SecureAPlus sprawdza komputer raz dziennie, natomiast trwa to bardzo krótko, w trakcie działania jeśli napotka na nową aplikacje wyświetli okno które umożliwi nam zaakceptowanie działania lub jego zablokowanie, da nam możliwość sprawdzenia za pomocą Universal AV oraz na VirusTotal.

Domyślnie mamy trzy tryby ustawienia aplikacji są to : Interaktywny (pyta się zaufać i uruchomić program), Blokada (wszystkie niezaufane programy będą blokowane) można go również uruchomić poprzez ikonę aplikacji koło zegara „Tryb Dyskretny”, Ufaj Wszystkim (Wszystkie zaufane i niezaufane programy będą tymczasowo dopuszczane), w tym przypadku można ustawić czas przez jaki ma działać ten tryb. Pojedyncze skanowane odbywa się najpierw online później można zlecić to ClamWin lub Avirze. Program wymaga połączenia z Internetem, ale nawet jak je utracimy, dalej nas chroni  biała Lista i antywirus Offline.

Program  domyślnie wysyła próbki do analizy. Natomiast w ustawieniach skanowania można Włączyć lub wyłączyć: Antywirus offline, Universalny AV (skanery w chmurze), ochronę rezydentową. Dodatkowo możemy zarządzać ustawieniami przy podłączeniu Pendriva, importować, eksportować, i tworzyć WhiteList, zarządzać, skryptami, certyfikatami. Domyślnie są skanowane wszystke pliki wykonywalne niezależnie od rozszerzenia oraz pliki programów, .pdf, .docx, .doc, .xlsx, .xls, .pptx, .ppt, liste ta można uzupełnić w razie potrzeby.

Producent udostępnia nam również SecureAPlus Account Portal, który jest dostępny w języku polskim, i tam możemy zarządzać swoimi licencjami korzystać z programu Viral Security Program oraz zostać Ambasadorem Programu, dzięki czemu uzyskamy możliwość dostania prowizji ze sprzedaży SecureAPlus. Sam program jest rozwijany przez SecureAge Technology, znajdująca się w Singapurze i przez nią też jest udostępniana pomoc techniczna w postaci FAQ, forum oraz kontaktu mailowego (GMT +8) od poniedziałku do piątku od 9 do 18. Moim przypadku kontakt był bezproblemowy i szybki, oczywiście w języku angielskim. Dodatkowo producent  zaleca używanie skalowania na standardowych ustawieniach w innym przypadku okno aplikacji może zmienić swą wielkość.
SFsrBbP3-215852   {"LARGO1201"}
 
Kaspersky Internet Security + SecureAPlus + Ransomfree
Odpowiedz
Podziękowania
#2
Rozumiem, że to Twój własny tekst...plus i gratulacje za debiut w opisach/recenzjach Smile
SAP jest u nas na forum od początku swojego rozwoju, ale nie ma aż takiej popularności, jak można by oczekiwać. Dzięki za tekst.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
samo zbieranie informacji, czyli przeczytanie stroni internetowej, bazy wiedzy na stronie producenta, kontaktu z pomocą techniczną oraz własne doświadczenia, to jakieś 6 godzin pracy .
dzięki Smile

Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam do pobrania z mojego Reflinka
Kaspersky Internet Security + SecureAPlus + Ransomfree
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości