Adblokery i anty-adblokery...wojna trwa :)
#1
W związku z tym, że wg danych z ostatnich lat Polacy namiętnie blokują reklamy na stronach internetowych informacje przedstawione poniżej możliwe, że będą mieć dla nas pewne znaczenie, a może nawet wzbudzą...uzasadnione oczywiście...samouwielbienie i dumę Grin
Wg najnowszych danych z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(sierpień 2017) staliśmy się liderami w tej konkurencji z wynikiem 46% i wyprzedziliśmy Grecję, która do tej pory liderowała...za nami pozostały również takie kraje jak Norwegia, Niemcy i Dania, nie mówiąc o "słabeuszach" z obu Ameryk. Jeszcze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wskazywał na znacznie mniejszą...ok 10% mniej...popularność tego procederu, choć dwa pierwsze kraje są te same - Grecja 36,7% i Polska 34,9%.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czemu o tym piszę?...a no po to, że jak widać użytkownikom z naszego kraju leży na sercu nie tylko pewnie wygodniejsze i łatwiejsze przeglądanie stron pozbawionych reklam, ale zapewne też wrodzona chyba naszej nacji chęć przeciwstawiania się wszelkim z góry narzucanym formom wpływania na nasze zachowanie...przyzwyczajenia...poglądy. Przypuszczam, że znacznie mniej ludzi robi to z powodów związanych z ochroną własnej prywatności i danych, które w sieci zamieszczamy czy posługujemy się...a czy warto to robić z tego pwodu?...warto, o czym

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na swoim blogu.
Wszystko wygląda super - blokujemy i powinno być OK, ale to jest już niemal wojna, co sugerowałem w tytule. Każdy słyszał i na pewno spotkał się z niemal całostronicowymi komunikatami typu "aby zobaczyć pełną treść wyłącz AdBlocka" albo podobnymi i oczywiście niczego nie wyłącza, ale klika "już wyłączyłem" Smile Małe oszustwo i hipokryzja, jak zapewne ktoś powie, bo pozbawiamy dochodów firmy reklamujące się...ale to już dawno przestała być reklama akceptowalna, nienachalna i dyskretna...jest wszechobecna, nachalna i czasem tak niewygodna, że chamska wręcz. Do tego dochodzą właśnie mechanizmy, które mają za zadanie pozbawić użytkownika możliwości blokowania tych niechcianych treści. Zjawisko to staje się coraz bardziej powszechne i nie wstydzą się go stosować najwięksi i z największą renomą.

Zespół badaczy z kilku amerykańskich uniwersytetów opublikował raport pt. "Measuring and Disrupting Anti-Adblockers Using Differential Execution Analysis", w którym wykazuje, że ok.1/3 najwyżej notowanych stron internetowych stosuje mechanizmy anty-adblok. Dane wykazują też wyraźnie, że im te strony są wyżej notowane, tym zjawisko jest bardziej powszechne - w tysiącu najwyżej notowanych stron wskaźnik wynosi aż 38,2%, w 10 tysiącach już tylko 30,5%...poniższy obrazek dobrze to ilustruje

[Obrazek: g_-_-x-_-_-_x0a834d26-951d-401f-9caa-ae66cc766c0e.png]


Na podstawie badań wskazano również najpowszechniejsze źródła pochodzenia skryptów blokujących blokery reklam...Google na pierwszym miejscu jakoś nie jest dla mnie niespodzianką...na drugim z inną usługą trochę tak Smile

[Obrazek: g_-_-x-_-_-_xcc18fc55-6e27-446f-962b-b031a054d935.png]


źródła obrazków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Raport w całości

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Nie możemy zapomnieć że często reklamy nie tylko są nachalne i zasłaniają 50% wartościowych treści ale są też droga rozpowszechniania malware... dochodzi do tego wątpliwa polityka prywatności i zbierania danych, samo utrudnienie przeglądania jest frustrujące ale już chyba nie najważniejsze moim zdaniem...
Jest płacz, że nie zarabiają na reklamach ok. ale najpierw jak stawiają strone ww itp to najpierw niech zainwestuja nie tylko w grafike ale opdowiedni poziom zabezpieczeń i monitoring tego co na niej jejst wyświetlane i do kąd prowadzi.

W każdy biznes najpierw trzeba zainwestować, a potem zarabiać... takie moje zdanie.
Odpowiedz
#3
Zgadzam się z tobą dobrym przykładem jest Portal DobreProgramy.pl, który pewien czas stosował bardzo nachalne reklamy przez nieufny serwis i do tego parę razy przez niego infekował swoich czytelników. Tłumacząc się że to nie wina DP, bo to nie oni wysyłają te reklamy... a kto ku*** im na to zezwala/wstawia do własnego portalu i na tym zarabia więc ten tego.... niech nie robią z nas debili......

2 sprawa po zo reklamami nadgorliwymi uprzykrzającym życie czytelnikom nie zapominajmy o PUP które często są dołączane niemal w każdym instalatorze oraz zbierają z systemu kolejne dane konsumenta...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
dokładnie...

Przestroga dla wszystkich, że jak che się poprać soft to najlepiej ze strony producenta bezpośrednio.

Oczywiście zdarzają się przypadki jak z piriform, ale to i tak dużo mniejsza szansa na syf czy malware.
Odpowiedz
#5
Polak potrafi Cool
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#6
(29.12.2017, 15:08)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czemu o tym piszę?...a no po to, że jak widać użytkownikom z naszego kraju leży na sercu nie tylko pewnie wygodniejsze i łatwiejsze przeglądanie stron pozbawionych reklam, ale zapewne też wrodzona chyba naszej nacji chęć przeciwstawiania się wszelkim z góry narzucanym formom wpływania na nasze zachowanie...przyzwyczajenia...poglądy.

Reklamy są upokarzające.

A na płacze, że odcinam dochody może zareaguję, gdy marketingowcy zaczną pisać cokolwiek zbliżonego do prawdy. Banery reklamowe i spam mailowy są tylko najbardziej skrajnym przypadkiem. Dość powiedzieć, że nawet wchodząc na stronę producenta danego towaru jest problem z dowiedzeniem się czegokolwiek konkretnego.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#7
Jak żart zabrzmiała dla mnie informacja, że Google od połowy lutego przyszłego roku będzie domyślnie w Chrome blokować reklamy. Hipokryzja tej firmy poraża

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Jak ta filma to jedna wielka auto-reklama i telemetria z pełniej piz**
Trudno znaleźć stronę gdzie by nie bylo google skrypt władowany ....

=bump=

Jeszcze pozwolę sobie dodać takie dopisek
Wchodzimy na konto google jak ktoś ma w yt i innym portalu gdzie jest od dawna scalone to mimo woli też zrobi na konto google

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zarządzaj aktywnością konta / Ustawienia reklam ----> Zarządzaj ustawieniami reklam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ZREZYGNUJ Z WIĘKSZEJ LICZBY REKLAM i pojawia nam sie takie cudo.....

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I jak wrażenia CrazeDDDDDDDDDDDDD
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
Nie jedźcie tak po reklamach. Mistrzom świata w blokowaniu reklam to nie przystoi. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ps. Zwróćcie uwagę, że polski rynek reklamywyświetlanej jest wyceniony na 485 mln USD., a strata wynikająca z blokowania reklam to aż 409 mln USD. Czy ktoś może nam dorównać?
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#10
Wojna? Cóż, nie zauważyłem, może dlatego, że Adblock usuwa wszelkie natręctwa.
Blokowanie Adblocka? Tymi marnymi zasłaniajkami? Bez żartów. Większość witryn robi blokady na utartych schematach, wystarczy co nieco odblokować i nawet jeżeli jakaś reklama się przez to przedrze to:
- jest nieagresywna i zupełnie nieprzeszkadza,
- nie ustawia setTimeout(window.open), nie czyści historii wstecz, nie otwiera się na pełnym ekranie,
- jeżeli uda jej się uruchomić samoczynne otwieranie okna to kasuje to popup blocker (z dodatku, bo ten w Firefoxie to kiła i mogiła),
- jeżeli reklama potrzebuje pobrać skrypty z obcej witryny to i tak jest ubijana przez pozostałe filtry.

Problem większości obecnych witryn jest sposób dystrybucji tych reklam - umieszczane są wstawki, które reklamy wraz z kolejnymi wstawkami zaciągają z obcych witryn często dystrybuując w ten sposób ransomware i inny malware, czy mechanizmy do kopania kryptowaluty bez poinformowania o tym fakcie użytkownika.

Jeżeli ktoś dalej ma wątpliwości jak to z tymi reklamami w necie bywa to lekarstwem jest poprzeglądanie witryn na Androidzie w przeglądarce bez żadnego adblocka.
Odpowiedz
#11
(03.01.2018, 23:57)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wojna? Cóż, nie zauważyłem, może dlatego, że Adblock usuwa wszelkie natręctwa.
Nie jestem pewien...ten dodatek ma dość bogatą i udokumentowaną historię hipokryzji swoich autorów i deweloperów...poniżej przykłady

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
(04.01.2018, 14:06)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(03.01.2018, 23:57)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wojna? Cóż, nie zauważyłem, może dlatego, że Adblock usuwa wszelkie natręctwa.
Nie jestem pewien...ten dodatek ma dość bogatą i udokumentowaną historię hipokryzji swoich autorów i deweloperów...poniżej
Po pierwsze, zezwolenie na nienatrętne reklamy jest jawne (nie ukryte), rozszerzenie pyta się po instalacji czy się zgadzamy i działa w oparciu o dodatkowe filtry. Jak się bardzo postarać to można znaleźć plik źródłowy tych filtrów - jedyne do czego mogę się czepić to brak wglądu w te filtry bezpośrednio z poziomu AdBlocka. Można to wyłączyć więc jest tutaj mniej hipokryzji niż np: wśród twórców urządzeń do czyszczenia chipów od kartidży drukarek, gdzie samo urządzenie posiada chip i po iluś użyciach trzeba kupić kolejny pakiet kredytów. Jeżeli autor Adblocka może sobie w ten sposób sfinansować narzędzie, które rozwija i przy okazji nie zatruje mi kompa to mi to nie przeszkadza.

Reklamy powinny być wkomponowane w treść strony, a nie ładowane z obcych witryn - kompletna kontrola administratora danej witryny i pełna odpowiedzialność za treść tych reklam. Filmiki reklamowe uruchamiane tylko i wyłącznie na żądanie, a nie z automatu i wrzeszczące wniebogłosy, przed uruchomieniem tylko statyczna plansza, która już sama w sobie stanowi reklamę - nie ma sensu pokazywać każdemu klientowi wideo środka na prostatę albo nietrzymanie moczu.
Zapytanie o zgodę klienta na kopanie krypto, albo wyświetlanie zwykłych reklam.
Żadne pełnoekranowe plansze - w zasadzie od tego wzięła się geneza programów do blokowania.
Reklama nie może zżerać i obciążać procesora klienta w zauważalny sposób - pamiętam reklamy we flashu i obciążenie proca na 100%.
Reklamy ukierunkowane powinny działać w oparciu o inne mechanizmy niż jest to obecnie - kupiłem dla przykładu plecak, na niektórych witrynach zaczęła wyświetlać mi się reklama podobnych plecaków. Gdzie tutaj jest sens? Skoro już kupiłem dany towar to już nie jestem zainteresowany. Tak samo mam z muzyką i filmami. Jeszcze gdyby były to reklamy muzyki i filmów z tej samej kategorii, ale gdzie tam - witryny zachęcają mnie do kupna tego co już kupiłem.
Odpowiedz
#13
(03.01.2018, 23:09)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ps. Zwróćcie uwagę, że polski rynek reklamywyświetlanej jest wyceniony na 485 mln USD., a strata wynikająca z blokowania reklam to aż 409 mln USD. Czy ktoś może nam dorównać?

Pod względem straty jest masę innych krajów z większymi wynikami Wink
Odpowiedz
#14
(04.01.2018, 17:42)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(03.01.2018, 23:09)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ps. Zwróćcie uwagę, że polski rynek reklamywyświetlanej jest wyceniony na 485 mln USD., a strata wynikająca z blokowania reklam to aż 409 mln USD. Czy ktoś może nam dorównać?

Pod względem straty jest masę innych krajów z większymi wynikami Wink

Tylko mi nie chodziło o wielkość, a o proporcję.. Smile
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości