atak ARP?
#1
Witam
Ostatnio zauważyłem dziwne wpisy w CMD, chodzi mi o trzeci i ostatni. Chciałem pozmieniać DNS-y, ale oprócz tego powinienem jeszcze pogrzebać w ustawieniach urządzenia łączącego się z internetem oraz w opcjach karty sieciowej. Niestety nie pamiętam jak to się dokładnie robiło.

W tablicy ARP mam taki wpis:
na drugiej pozycji 192.168.1.255     ff-ff-ff-ff-ff-ff
na ostatniej 255.255.255.255.255   ff-ff-ff-ff-ff-ff   


Mam jeszcze pytanie co do wyszukiwania fraz w goglu, za każdym razem pojawia mi się w pasku takie coś

https : //wwwgooglepl/search?source=hp&ei=uw5qWvinFMKOmgXw9bKgBQ&q=dziwny+wpis&oq=dziwny+wpis&gs_l=psy-ab.3..0i22i30k1l5.1586.4951.0.5421.11.10.0.1.1.0.316.1495.0j7j1j1.9.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.10.1512...0j0i131k1j0i22i10i30k1.0.hCBG24Yd3Bk

po wpisaniu do wyszukiwarki frazy "dziwny wpis", pousuwałem na początku kropki, co by nie wklejało jako linku.
Odpowiedz
#2
broadcast czyli taki specjalny adres do wysyłania do wszystkich w sieci lokalnej
Odpowiedz
#3
(25.01.2018, 18:52)bluszcz napisał(a): broadcast czyli taki specjalny adres do wysyłania do wszystkich w sieci lokalnej

aha a w jaki sposób się tego pozbyć na stałe, wcześniej czegoś takiego nie miałem a pojawiło się po formacie.
Odpowiedz
#4
To jest normalny adres używany często przez usługi np DHCP. Nie widzę powodów, by się go pozbywać (cokolwiek to znaczy).
Odpowiedz
#5
Nie-da-się. Każda sieć oparta na IPv4 ma adres sieci, najniższy możliwy, i adres rozgłoszenia aka 'wyślij do wszystkich', najwyższy w danej podsieci. Każdy komputer z twojej podsieci może wysłać cokolwiek na taki adres.
Co do google'a zobacz na czystym profilu w przeglądarce.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#6
co do googla nie jestem zalogowany do żadnego profilu, również w innych przeglądarkach wyszukiwarka mi robi takiego psikusa. Może to być związane z jakimś przekierowaniem na routerze?
Odpowiedz
#7
A co jest takiego niepokojącego w URL wyszukiwarki Google?
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#8
(26.01.2018, 13:47)Tajny Współpracownik napisał(a): A co jest takiego niepokojącego w URL wyszukiwarki Google?

Jeżeli móglby ktoś wkleić od siebie pasek z takim np zapytaniem bo, podejrzewam, że ktoś mi zaimplikował jakiś syf do przeglądarki. Spy shelter w momencie uruchomienia chroma z jedną stroną w tym przypadku onetem, zaczął mi wykrywać różne dziwne połączenia w tym połączenie z wp i podstroną już nie ważne jaką i pobieraniem danych o dosyć znacznej ilości i prędkości zanim zablokowałem proces. Mam podejrzenia, że ktoś podłączył router na lewo do mojego funboxa znając wcześniej jego ustawienia. Jest to osoba, która opanowała C+ i inne tego typu pierdoły. W internecie znalazłem wiele postów wskazujących na tegoż o to typa, więc pomału zaczynam drążyć temat. Jest to człowiek, który nie wiadomo w jaki jeszcze mi sposób, zaczął atakować mój komputer. Dopiero się ucze zabawy z siecią, dopóki nie wykryłem intruza zbytnio się tym nie przejmowałem. Postawiłem właśnie od nowa windę z 7ką i cyrki zaczęły się dziać na drugi dzień.

Generalnie osoba ta bez mojej wiedzy miała fizyczny dostęp do liveboxa, a w godzinach pracy ciężko mi było cokolwiek sprawdzić. Podejrzewam, że atak nastąpił od strony urządzenia podłączonego do internetu, jako, że wyczyściłem cały komputer i w miare rozsądnie zacząłem go zabezpieczać, zanim został podłączony do sieci.
Odpowiedz
#9
Zgłoś to odpowiednim instytucjom.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości