Pytanie o Trojan-Clicker.Win32.VBiframe.yu
#1
Po pełnym skanowaniu komputera na średnim poziomie heurystyki plik wykonawczy exe. programu PDFZilla jest klasyfikowany przez Kaspersky Antivirus 2010 jako Trojan-Clicker.Win32.VBiframe.yu

Na VirusTotal jedynie 3 skanery właśnie Kaspersky, F-Secure( który bodaj korzysta z silnika Kasperskyego) oraz VBA32 identyfikują ten plik jako szkodliwy(VBA32 jako suspected of Malware.VB.3).Ktoś z was wie czy ten plik stanowi rzeczywiście jakieś zagrożenie czy jest to po prostu fałszywy alarm? Nigdzie nie mogłem doszukać się w sieci wiarygodnego wątku, tym bardziej,że ten trojan został wykryty przez Kaspersky Lab chyba jakoś wczoraj, sprawa więc jest bardzo ciekawa.
Odpowiedz
#2
fPositive
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
A czasami ten program PDFZilla nie był w jakiś sposób witaminizowany ? tzn crackowany ?.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#4
zapewne tak było
Odpowiedz
#5
Bo o ile się nie myle jest to wersja płatna
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#6
Fp raczej byłobyza pomoca heurystyki a tu jak byk za pomoca sygnaturwykrywany jest. Pewniezawirusowany crack lub patchSmile
Odpowiedz
#7
Wstaw ten plik na jakiś serwer to się pobierze i zobaczymy Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#8
Może jeszcze trochę poza wątkiem, ale Kasperskyw wersji 2010 nie poprawił dosłownie nic jeśli chodzi o technologię skanowania, system się wiesza przy pełnym skanowaniu, nie mówiąc już o tym, że skanuje 2 razy dłużej od konkurencji a w trakcie nie da się normalnie przeglądać internetu.
Jest to oryginalny, niecrackowany program, ściągnięty ze strony Giveaway w czasie promocji w czerwcu bodajżeSmile
Odpowiedz
#9
yhy mi 100 k plikow w 7 min gdzies skanuje , wersja wczensiejszaprawie 15, zalezy od kompa i konfiguracji. Mi 2010 lepiej dziala Tobie nie zdaza sieSmile
Odpowiedz
#10
Teraz pytanie czy Giveaway wie, że wrzuca na stronę programy, które przez niektóre skanery wykrywane są jako malware...
Odpowiedz
#11
jak nie wie zawsze możesz ich o tym fakcie powiadomić Tongue
a tak na poważnie niektóre programy stamtąd są modyfikowane a na coś takiego antyvirus może zareagować
Odpowiedz
#12
Mi MBAM wykrył w instalce OA pobranej ze strony o jakiej mowa trojana.
Odpowiedz
#13
Pablosss napisał(a):Mi MBAM wykrył w instalce OA pobranej ze strony o jakiej mowa trojana.


Dlatego ja omijam łukiem takie promocje modyfikowane Wink
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#14

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.Uruchom i wstaw dwa wygenerowane logi na forum
Odpowiedz
#15
zbyszek napisał(a):Dlatego ja omijam łukiem takie promocje modyfikowane Wink


Ja mam zaufanie do tej strony to raz, dwa - MBAM słynie ze znacznej ilości FP i 3 nic poza MBAM nie wykrywało w niej zagrożenia Smile
Odpowiedz
#16
zord napisał(a):jak nie wie zawsze możesz ich o tym fakcie powiadomić Tongue
a tak na poważnie niektóre programy stamtąd są modyfikowane a na coś takiego antyvirus może zareagować

No tak, a wybór jest taki, albo zaufac kasperskyemu i program usunąć, albo uwierzyć w to, że to false positive.Giveaway pewnie tkaich zgłoszeń o zainfekowanych programach ma wiele, ale oni też muszą brać poprawkę na wiele rzeczy, w tym wiarygodność zgłoszenia, zgłaszającego,antywirusa itd.
Odpowiedz
#17
jeżeli program masz z Giveaway to jest to fp i dodaj do wyjątków
do programu był klucz czy instalował się od razu w pełnej wersji ?
Odpowiedz
#18
Pablosss napisał(a):
zbyszek napisał(a):Dlatego ja omijam łukiem takie promocje modyfikowane Wink


Ja mam zaufanie do tej strony to raz, dwa - MBAM słynie ze znacznej ilości FP i 3 nic poza MBAM nie wykrywało w niej zagrożenia Smile


Mi nie chodzi o tą jedyną stronę. Ale ogólnie chodzi mi o takie promocje. Dla przykładu jak pamiętasz ostatni wypust darmowego NERO ( z przed paru dni bodajże). Programy av też wykrywały w nim jakieś zagrożenie, min. NOD
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#19
zbyszek napisał(a):
Pablosss napisał(a):
zbyszek napisał(a):Dlatego ja omijam łukiem takie promocje modyfikowane Wink


Ja mam zaufanie do tej strony to raz, dwa - MBAM słynie ze znacznej ilości FP i 3 nic poza MBAM nie wykrywało w niej zagrożenia Smile


Mi nie chodzi o tą jedyną stronę. Ale ogólnie chodzi mi o takie promocje. Dla przykładu jak pamiętasz ostatni wypust darmowego NERO ( z przed paru dni bodajże). Programy av też wykrywały w nim jakieś zagrożenie, min. NOD

Właśnie to mam na mam na myśli, program antywirusowy jako technologia powoli przechodzi do lamusa, nawet skanowanie systemu na poziomie sygnatur generuje wiele fałszywych komunikatów a programy takie jak Geswall załóżmy, mylą się niezwykle rzadko albo w ogóle a korzystają z innych, mniej inwazyjnych rozwiązań.
zord napisał(a):jeżeli program masz z Giveaway to jest to fp i dodaj do wyjątków
do programu był klucz czy instalował się od razu w pełnej wersji ?

O ile pamiętam, nie trzeba było wpisywać żadnego klucza, program samoczynnie się instalował, łączył się z serwerem i pobierał wszystkie dane.
Odpowiedz
#20
Cytat: program antywirusowy jako technologia powoli przechodzi do lamusa, nawet skanowanie systemu na poziomie sygnatur generuje wiele fałszywych komunikatów

Czy do lamusa?Nie sądzę.Wprost przeciwnie.Czeka go rozkwit.
Dla niemyślących wielbicieli medialnego chłamu nie ma innej alternatywy.
Hippsy,virtuale zmuszają do myślenia.Większość nie ma na to czasu lub wiedzy
Antywirus mysli za nich.
I jak dotąd całkiem dobrze sobie radzi.A ze się czasemmyli.Podkreśliłem to "czasem" by przypomnieć jednym lub uświadomić innym ze "wiele",to od trzech do dwudziestu paru FP na ponad dwa miliony testowanych wirów w AV-Comparatives,w antywirusach z górnej półki.I jednocześnie uswiadomić że te "inne hipsowskie rozwiazania" mimo świetnych wyników (DW a teście AV-Comparatives) mają jeden podstawowy błąd.
Jest nim załozenie ze są instalowane na czystym systemie a my mamy wiedzę ze to co później zainstalujemy też jest czyste.
Niestety takiej idylli nie ma.
Dlaczego?Ponieważ" piracimy".
Nie wszyscy,czy na pewno?,ale przynajmniej połowa z nas (pisząc "nas" nie mam nikogo konkretnego na myśli ).
A to "piracenie" niesie z sobą ryzyko pobrania i instalacji.
Zainfekowanego systemu.
Zainfekowanego programu.
I zgody na ich działanie

I co potem,lub przedtem,bez programu antywirusowego,bez tych durnych,skazanych na lamus sygnatur.
P.S.
Piszac "piracenie" mam na myśli nie tylko to co wiekszosć za to uważa lecz także pobieranie legalnych plików z serwerów które nie sa serwerami producenckimi,chyba ze sam producent na taki serwer skieruje.
Dlaczego?ponieważ nie mamy zadnej gwarancji ze kod pliku nie został zmieniony.
Dlatego jesli promocja to wyłacznie linki do seriala,zaś instalator wyłacznie z firmowej strony
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości