Kupno laptopa za 3500 złotych.
#1
Panowie, potrzebuje pilnie kupić jak najlepszego laptopa w tej cenie.
Laptop będzie do wszystkiego czyli praca na dużej ilości kart, Office, multimedia.
Co do gier to mam Ps4 Pro ale fajnie by było gdyby sprzęt miał dobre bebechy.
Ogólnie celuje w min 8GB RAM.
Zależy mi jak najlepszej matrycy, szybkości działania, niezawodności...

Pomożecie mi w wyborze, podsuwając propozycje? Przyznam, że wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt tego typu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc [emoji4]
Odpowiedz
#2
ASUS ROG Strix GL553VD sam go miałem i polecam, ale musisz dołożyć ze 300-400zł jeśli możesz. (z góry przepraszam Cię za przekroczenie wskazanej kwoty)

Sprzęt wysokiej jakości i wszystko o czym piszesz będzie śmigało jak trzeba Wink
Odpowiedz
#3
A czemu już go nie masz? [emoji4]
Odpowiedz
#4
W zależności czy będziesz grał lub nie propozycje będą różne, bo do grania potrzeba niezłego GPU, a jeśli nie będziesz grał to nie trzeba i wtedy można iść w laptopy mające lepsze inne bebechy - więcej RAMu minimum 12 GB, lepszy (szybszy, większy) dysk SSD.
Odpowiedz
#5
Do grania mam Ps4 pro ale fajnie było by móc coś odpalić [emoji4]
Odpowiedz
#6
Eh, co to znaczy coś? Proste gry w Javascripcie w przeglądarce albo gry 3D sprzed 8 do 10 lat normalnie instalowane w systemie zaspokajają potrzebę odpalenia czegoś do grania?
Odpowiedz
#7
I nie zapomnij o dobrym pakiecie typu IS (Arcabit/Eset)
Odpowiedz
#8
Coś, aby laptop poradził sobie na low bądź średnich ustawieniach, choć pewnie nie będę i tak grał.
Odpowiedz
#9
(02.02.2018, 22:06)Kolos28 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Coś, aby laptop poradził sobie na low bądź średnich ustawieniach, choć pewnie nie będę i tak grał.

No ale takie wymaganie znacznie zmienia bebechy laptopa - jeśli stare gry 3D w medium i gierki w przeglądarce starczają wystarczy zintegrowane GPU (aż nadto), a jeśli nie to trzeba zewnętrzny układ graficzny. Na ten zewnętrzny układ graficzny potrzeba odrobinę miejsca na płycie głównej, zasilanie, chłodzenie. Wszystko przekłada się na mniejsze możliwości uczynienia laptopa cieńszym, wygodniejszym, o lepszej kulturze pracy i dłużej działającym na baterii.
Odpowiedz
#10
Rozumiem ale chyba wolałbym coś lepszego niż z integrowana karta graficzna.
Jeśli zakładając, że nie będę grał to mogę szukać coś 12GB RAM? Tylko po co wtedy tyle RAMu?
Odpowiedz
#11
Musisz sam określić - do czego chcesz wykorzystać tego lapa?
Jeśli chcesz grać, to niestety, ale to jest mały budżet i tyle. Chyba że jakiś używany gaming, kadłubek itd. no ale też bez rewelacji.
Jeśli gry odpadają, to napisz, do czego poza tym. Jeśli internety itd. to np. 8 GB RAM + SSD + nawet i3 będzie jak znalazł, lepiej wtedy popatrzeć na np. matrycę.
Jeśli znów chcesz na nim popracować, może jakiś CAD, może programowanie, może coś innego.. to może przydac się lepszy proc.

A to wszystko zmienia i to diametralnie sugerowane modele.
Napisz do czego chcesz używać i na czym Ci zależy np. czy ważna jest mobilność (czas pracy na baterii), jakość ekranu itd. Tylko realnie, bo nie czarujmy się, nawet z 2x większym budżetem nie można powiedzieć że chcesz wszystko świetne. Takich rzeczy to nawet w Erze nie bylo Wink
Odpowiedz
#12
Nie mam go bo sprzedałem i dołożyłem trochę $ do PC i bawiłem się w kopanie, a obecnie cieszę się z fajnej uniwersalnej maszynki Wink
Odpowiedz
#13
Sprecyzuj trochę te wymagania.
Jak mają być jakieś gry, jakie gry podaj jakieś tytuły, by można powiedzieć czy coś znajdzie się co uciągnie czy też nie ?

Czy przyjmujesz też jakieś sprzęty poleasingowe by ci zaproponować czy też nie ?
Czy system operacyjny musi być także czy nie moze być sprzęt bez systemu ?

Łap tutaj propozycja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


lub:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na twoim miejscu bardziej skłaniał bym się ku pierwszej propozycji, gdyż ma Matryce IPS i grafikę z 4GB pamięci własnej a nie 2GB.
Odpowiedz
#14
Dzięki za linki,
A więc tak wolałbym aby laptop był zupełnie nowy. I nie był typowo gamingowy bo mam ps4 pro do grania. Gamingowe laptopy nie są za ładne, zwłaszcza nie podoba mi się klawiatura podswietlana na czerwono.

W sumie, zapewne bardziej będą działaly u mnie wszelakie multimedia, pakiet Office, przeglądarka a wiec chciałbym jak najlepsza matrycę, niezawodność, szybkość działania, aby dźwięk z laptopa był dobry. Zależy mi na dobrej pracy na baterii. Chodzi mi o laptopa przeznaczonego do wielozadaniowych prac. Gierki to tak na wyrost by karta graficzna nie była najgorsza ale wolę więcej RAM niż super kartę graficzną.
Odpowiedz
#15
No i ta odpowiedź wiele zmienia i rozjaśnia.
System operacyjny musi być czy nie ?
Odpowiedz
#16
Tak, najlepiej win10 [emoji4]

Aha, ważna jest dobra jakość wykonania, Dobra kultura pracy, tak aby laptop był cichy i chłodny oraz żeby nie był mniejszy niż 15" [emoji4]
Odpowiedz
#17
A wiec tak, odpuścił bym sobie z dodatkową grafiką na twoim miejscu, lecz w linkach będzie kilka sprzętów z dodatkową grafiką.

1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Różnica miedzy nimi taka, ze drugi ma tylko SSD pierwszy jeszcze HDD 1TB i matryca IPS. Ten sam model, wiec rozpatruje to jako jedna propozycja.

1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Różnice w dyskach przede wszystkim jak sobie zerkniesz i tym, że w dwóch ostatnich linkach masz możliwość dołożenia kości bo mają po jednym slocie wolnym i 36 miesiecy gwarancji. Też rozpatruj to jako jedna porpozycja, tylko w klilku wersjach rozbudowy widnieje. Podsyłam by było ci łatwiej i byś nie musiał szukać.

Trzecia propozycja to lapek o matrycy 14.1 ale według mnie warty zainteresowania, bo pochodzi z serii ThinkPad

1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ma tylko SSD, ale myślę ze 256 to ci spokojnie starczy, fajan matryca bo IPS.

EDIT,
Wysłałem, i dopiero zobaczyłem twoją edycje.
Jeżeli chodzi o wykonanie to musieli byśmy wejść w wersje Biznes, a to nie ten pułap cenowy, to jakieś 500zł wyżej.
Co do kultury, pracy teraz sporo lapków ma całkiem spoko kulturę pracy, i tutaj znowu w serie biznes by trzeba wejść by mieć naprawdę elegancką kulturę pracy a to znowu nie ten pułap cenowy.
Co do wielkości matrycy, ok, chodź jeżeli przemieszczasz się z lapkiem powiem, patrzył bym na matryce 14.1 bo w domku warto pomyśleć o podpięciu do dużego monitora, o wiele lepsza praca.
Odpowiedz
#18
Dzięki za pomoc w poszukiwaniach.
Najbardziej podoba mi się pierwsza propozycja ale obawiam się nieco o firmę.
Kiedyś naczytałem się sporo negatywnych opinii.

Jakby co to proszę jeszcze o inne propozycję.
Odpowiedz
#19
Co do Lenovo, cóż, ja osobiście nie miałem z nią problemów. Sam wysyłałem sprzęt do Niemiec na gwarancje to byłem całkiem zadowolony, ze z dostarczeniem przez pocztę, naprawą i wysyłką do mnie kurierem trwało to 1,5 tygodnia kalendarzowego czyli jakieś 7 dni roboczych. Oczywiście zwykła gwarancja.

EDIT
A dodam tylko, ze w pierwszej propozycji, masz tylko jeden slot na pamięć ram wiec nie rozbudujesz o więcej.
Odpowiedz
#20
A to duża wada bo RAM fajnie móc rozbudować..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości