Ankieta:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Firefox 3.0.x
0%
0 0%
Firefox 3.5.x
0%
0 0%
Firefox 2.0.0.x
0%
0 0%
nie używam Firefox
0%
0 0%
hmm, a co to jest Firefox?
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Firefox 3.0.13 Final
#1
Ukazała się nowsza wersja starej wersji przeglądarki Firefox 3.0.13, wydana równolegle z wersją 3.5.2

Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zmiany:

Kod:
Fixed in Firefox 3.0.13
MFSA 2009-44 Location bar and SSL indicator spoofing via window.open() on invalid URL
MFSA 2009-43 Heap overflow in certificate regexp parsing
MFSA 2009-42 Compromise of SSL-protected communication
Fixed in Firefox 3.0.12
MFSA 2009-40 Multiple cross origin wrapper bypasses
MFSA 2009-39 setTimeout loses XPCNativeWrappers
MFSA 2009-38 Data corruption with SOCKS5 reply containing DNS name longer than 15 characters
MFSA 2009-37 Crash and remote code execution using watch and __defineSetter__ on SVG element
MFSA 2009-36 Heap/integer overflows in font glyph rendering libraries
MFSA 2009-35 Crash and remote code execution during Flash player unloading
MFSA 2009-34 Crashes with evidence of memory corruption (rv:1.9.1/1.9.0.12)
Fixed in Firefox 3.0.11
MFSA 2009-32 JavaScript chrome privilege escalation
MFSA 2009-31 XUL scripts bypass content-policy checks
MFSA 2009-30 Incorrect principal set for file: resources loaded via location bar
MFSA 2009-29 Arbitrary code execution using event listeners attached to an element whose owner document is null
MFSA 2009-28 Race condition while accessing the private data of a NPObject JS wrapper class object
MFSA 2009-27 SSL tampering via non-200 responses to proxy CONNECT requests
MFSA 2009-26 Arbitrary domain cookie access by local file: resources
MFSA 2009-25 URL spoofing with invalid unicode characters
MFSA 2009-24 Crashes with evidence of memory corruption (rv:1.9.0.11)
Fixed in Firefox 3.0.10
MFSA 2009-23 Crash in nsTextFrame::ClearTextRun()


Jeśli ktoś używa starszej wersji FF, uaktualnienie jest już dostępne w menu/pomoc.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#2
to dobrze bo uzywam tej starszej wersji, przywiazałem sie do niejWink
Odpowiedz
#3
Ja również jestem przy serii 3.xx...jakoś nie podeszła mi najnowsza wersja, choć faktycznie działa szybciej.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
ja jadę na 3.5.xx i jest ok
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Kilka lat temu używałem Opery, potem przesiadłem się na Firefoxa a ostatnio powróciłem znów do Opery.
Zdecydowała o tym olbrzymia różnica w obciążeniu komputera i starcie programu oraz większa stabilność i bezpieczeństwo.
Odpowiedz
#6
Opera ma niby mniej luk bo mniej popularna im bardziej popularny program wiecej luk sie znajdzieWink
Odpowiedz
#7
LikwidatoR napisał(a):Opera ma niby mniej luk bo mniej popularna im bardziej popularny program wiecej luk sie znajdzieWink


Nie zgadzam się z Twoja opinią. Opera to zupełnie inna przeglądarka i znacznie bezpieczniejsza. Popularność nie ma tu nic do rzeczy.

FF znów łata luki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
co z tego że ma dziury jak ma najwięcej użytkowników a opera daleko nie tylko za FF
Odpowiedz
#9
jak ma więcej FF userow to pewnie że ma dziury i bedzie je miec. To zalezy od popularnosci Jurek.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Dozamet1 napisał(a):co z tego że ma dziury jak ma najwięcej użytkowników a opera daleko nie tylko za FF


Co to za argument?
Ilu ludzi używa DefenseWalla, GeSWalla, Sandboxie czy Online Armor Pro?
Najbardziej popularny zestaw, to Avast HE i zapora Windows. Podążając za Twoim sposobem myślenia powinniśmy wszyscy korzystać z takiego właśnie zabezpieczenia.
Najbardziej zaawansowani userzy najczęściej używają Opery.
Odpowiedz
#11
Ciekawe Jurek co byś powiedział jeszcze kilka dni temu, gdy uzywales jeszcze FF... pewnie byś zachwalał FF..
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
Nie przejmujcie się Jurkiem. Po prostu zachwala to co ma w danej chwili Wink
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#13
Nie wszyscy mają update z Pomocy.
Odpowiedz
#14
Jurek weź pomyślSmileJak cyberprzestępcy widzą , że najwięcej ludzi z całego świata uzywa FF to robią wszystko by znaleść luki na ta przegladarkedla zysku, aby zarobić. Bo po co szukać na przegladarki mniej popularne co mniej ludzi ma ja zainstalowana jak nie przyniesie takich efektów. To nie tylko o przegladarke chodzio inne programy tez w taki sam sposob dziala popularność danego produktu.
Odpowiedz
#15
adam_993 napisał(a):Nie wszyscy mają update z Pomocy.


np. ty masz z apta Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
A zonk, używam aptitude!
Odpowiedz
#17
Plati napisał(a):Ciekawe Jurek co byś powiedział jeszcze kilka dni temu, gdy uzywales jeszcze FF... pewnie byś zachwalał FF..


Nigdy nie byłem zbytnio zachwycony Firefoxem. Powolny start, problemy z plikami wideo i dodatkami. Wolałem go od Opery 9 ze względu na Adblocka i szybkość otwierania stron. Gdy obciążenie przy tylko jednej otwartej stronie osiągało 60 MB RAM zacząłem szukać czegoś innego. Opera 10 jest znacznie szybsza od od wersji stabilnej i posiada wbudowane sprawdzanie polskiej pisowni. Przy jednej otwartejstronie pobiera tylko 6 MB ramu a więc dziesięć razy mniej od FF. Lepiej również przechodzi testy na PC Flank.
Odpowiedz
#18
U mnie FF nie ma żadnych problemów z plikami wideo itd., w ogóle nie ma. Fakt, na niektorych stronach pobiera grubo ponad 100 MB ale mnie to nie przeszkadza. FF też sprawdza polską pisownię. Poza tym jeśli chcesz możesz doinstalować dodatek a Opera to kombajn.

Teraz mały teścik Jurek - wejdź na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przez Operę i zobacz ile ci zużyje RAMu Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#19
Firefox w starszej wersji jest spoko , małe zużycie ramu nie odczuwa się przy 2 Gb u mnie, dla mnie jest okej i przy niej pozostaneSmile
Odpowiedz
#20
Plati napisał(a):U mnie FF nie ma żadnych problemów z plikami wideo itd., w ogóle nie ma. Fakt, na niektorych stronach pobiera grubo ponad 100 MB ale mnie to nie przeszkadza. FF też sprawdza polską pisownię. Poza tym jeśli chcesz możesz doinstalować dodatek a Opera to kombajn.

Teraz mały teścik Jurek - wejdź na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przez Operę i zobacz ile ci zużyje RAMu Smile


Nie masz problemów z plikami wideo? To otwórz sobie plik na tej popularnej stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na tej tej stronie (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) po całkowitym załadowaniu Opera 10 pobiera 165 MB a ile pobiera FF?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości