Facebook
Witam, o co chodzi z tymi wiadomościami na fb ?  :

https://imgur.com/a/PPcGpaO

Taką wiadomość dostałem od znajomego, o co chodzi w tym ?
Na ten link wszedłem i to była taka sama strona logowania do fb tylko pod innym linkiem i bez zielonej kłódki - oczywiście że nic nie wpisałem Smile

Wygląda na to że ktoś z hackował tą osobę czy osoba za taką wiadomość ma coś ?
Odpowiedz
Ta osoba pewnie sama podała swój login i hasło na tej stronie.
Odpowiedz
Powiedz kumplowi, że pewnie ktoś ukradł mu dane logowania. Niech zmieni hasło, odwirusuje kompa, zresetuje Andka i zgłosi sprawę do FB.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Cytat:Proszę nie otwierać korespondencji bo prawdopodobnie jest to włamanie na konto !!!

Pewnie Anonymous Grin (ochrona weryfikacja dwuetapową - chyba wyłączona)
Odpowiedz
Kolejny scam na FB. Ktoś się jeszcze na to nabiera, że czołowy portal próbuje logować użytkownika z innej domeny o egzotycznej nazwie? Pasek adresowy wam ukradli w przeglądarce?
Odpowiedz
Mógł też wejść na jakaś śmieciowa apke i ja przypisać do profilu dając jej możliwość wysyłania spamu z twojego konta tak często mają gry na FB znajomy zdobył coś tam w grze wejdź i zobacz i już leci na stronie głównej click bait.

--
To jest test na spostrzegawczość poziom przedszkole a frajerów nadal nie brakuje skoro widać że tak amatorskie chwyty zbierają takie żniwa Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(15.05.2018, 13:35)Quassar napisał(a): Mógł też wejść na jakaś śmieciowa apke i ja przypisać do profilu dając jej możliwość wysyłania spamu z twojego konta tak często mają gry na FB znajomy zdobył coś tam w grze wejdź i zobacz i już leci na stronie głównej click bait.

--
To jest test na spostrzegawczość poziom przedszkole a frajerów nadal nie brakuje skoro widać że tak amatorskie chwyty zbierają takie żniwa Grin

Gdybym był złośliwy, powiedziałbym, że interpunkcja też... No dobra, jestem! Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości