MSE - konflikt z klientem FaceIT
#1
Witam. Mój pierwszy temat/post - nie wiedziałem gdzie go założyć, bo nie jest to infekcja, ale jakiś problem. Sprawa wygląda tak. Gram w Counter-Strike: Global Offensive. Gra standardowo ma wbudowany mechanizm wyszukiwania meczy 5vs5, jednak serwery VALVE są słabej jakości (tickrate 64). Alternatywą jest FaceIT, jest to liga CS:GO, która posiada własne serwery lepszej jakości (tickrate) oraz klient do wyszukiwania przeciwników i zarządzania swoim kontem oraz FaceITAC - program antycheat. Jednak pierwszy mecz, drugi i następny i za każdym razem problem z przycinaniem gry, ping niski 20ms, a efekt jak lagi. Wykonałem czystą instalację Windows 7 Home Premium 64bit SP1, wszystkie aktualizacje z WU, sterowniki. Zainstalowałem Microsoft Security Essential, STEAM i CS:GO. Następnie FaceIT i AC. I ? Problem znowu ten sam. Wyłączyłem MSE - problem nadal jest. Odinstalowałem MSE i problem znikł. Zainstalowałem AVAST Free i problemu nie ma. Odinstalowałem Avasta, zainstalowałem MSE - problem wrócił. Więc Tylko MSE prowadzi do problemu. Szukając rozwiązania problemu przekopałem internet, fora społecznościowe gry, ale chyba MSE nie jest popularne wśród graczy CS:GO bo nic nie znalazłem. Na stronach pomocy MS jest artykuł, że MSE może obniżyć wydajność w grach bo może się włączyć jego aktualizacja i zalecają przed graniem wykonanie aktualizacji programu (fajnie mogli by dodać tryb cichy i po problemie), ale to też nic nie daje. Wpadłem na genialny pomysł kontaktu z supportem MSE, ale nie mogłem znaleźć adresu email, a dwa pewnie odpiszą za rok. Więc dokopałem się do czatu z supportem, najpierw z automatem potem z żywym człowiekiem. Opisałem problem, technik powiedział odpal uruchom ->services.msc i zrestartuj usługę Windows Installer. Następnie zaproponował przejęcie kontroli nad PC. Jako, że nie miałem nic na kompie nie licząc gry więc co mi szkodzi, a nóż widelec coś wymyśli, ale nie liczyłem na to, a to co zrobił mnie powaliło. Po przejęci kontroli pan technik:
- opróżnił folder SoftwareDistribution
- opróżnił %temp%
- opróżnił folder prefetch
- sprawdził czy są wszystkie sterowniki (usunął sterownik klawiatury)
- powiedział, że już powinno być ok i powiedział, abym nie rozłączał połączenia i sprawdził czy problem nie występuje, ale jak to zrobić jak usunął sterownik klawiatur więc granie bez niej jest nie możliwe ?
Gość nawet nie sprawdził wersji MSE czy bazy sygnatur, wersji  kompilacji Windows, programów startowych etc.
Spodziewałem się, że odpali rejestr, przełączy jakąś wartość i problem zniknie Tongue
Rozłączyłem się i podziękowałem za stan gorszy niż z przed połączenia z technikiem.

Więc może ktoś z was ma pomysł jak zaradzić temu ? MSE nie powoduje przycinania w innych grach. Tylko te konkretne kombo CS:GO + FaceIT + MSE. Nie chcę zmieniać MSE na nic innego bo to komputer tylko do gry w CS:GO, Spotify, Netflix, Youtube i Blender. MSE jest za free, nie ma żadnych denerwujących banerów typu aktualizuj do wersji hiper pro etc.

Windows 7 Home Premium 64bit SP1
I5-4670K
8GB RAM
SSD 128GB
R9 380
Odpowiedz
#2
Jeśli tylko na nim tak to wygląda, a nie potrzebujesz nie-wiadomo-czego to i tak zdecydowałbym się na zmianę. Windows 7 to nie Wingroza 10, tu się już nic nie zmienia i możesz śmiało instalować coś ze sprawdzonych rozwiązań. Z mojej strony polecę BitDefendera Free. Bardzo mały, lekki, nie jest w żaden sposób upierdliwy.

A jeśli nadal chcesz mieć MSE... cóż, możesz spróbować wejść w jego opcje przed grą i wyłączyć co się da - nie tylko samą ochronę rezydentną, ale też pozostałe ustawienia jakie są dostępne (teraz z pamięci nie wytypuję, ale kilka opcji tam jest). Warto spróbować.
Odpowiedz
#3
@PonuryZniwiarz

Antywirus od Microsoftu na Windows 7 to lipa jak IObit Malware Fighter Free , a inaczej mówiąc bardzo słaba wykrywalność zagrożeń.
Jeżeli jednak chcesz go używać to w usługach systemowych wyłącz AV i zresetuj kompa / nie wiem czy to pomoże ...
Są jednak 2 - warianty :

1. Odinstalowanie AV od Microsoftu
2. Przesiadka na Windows 10 (najnowszy)

Sam używam Windows 7 Grin
Odpowiedz
#4
(13.01.2019, 11:50)PonuryZniwiarz napisał(a): Rozłączyłem się i podziękowałem za stan gorszy niż z przed połączenia z technikiem.

Kiedy jesteś monopolistą i masz prawo autorskie i patentowe ustawione pod siebie Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#5
@PonuryZniwiarz

Sam jestem zapalonym graczem który na nie jednej grze zaparkował jako top 10 gracz..
Jak chodzi o politykę Microsoftu.. i jesteś zmuszony korzystać z systemu jako gracz to najlepiej powyłączać zbędne usługi i każde oprogramowanie i zmienić na zamiennik od innej 3 firmy.

Czytając twój powyższy post widać ze twoim problemem był wadliwy antywirus który pomimo kiepskiej ochrony jak i reputacji na którą sobie zasłużył to zamiast ochronić komputer wręcz przeciwne, paradoksalnie go upośledzał.

Co do przycinki gier to problemów może być wiele:
1)Problem ze sprzętem - kompatybilność podzespołów lub uszkodzone / słaba jakoś produkt - lipna firma
2)Internet - ping a stałe połączenie to 2 różne przypadki choć zwykle problem leży na równi w obu naraz.
3)System/Oprogramowanie: ważne jest aby zachować system w stanie czystym.Niektóre oprogramowanie potrafi zrobić sieczkę w systemie jak i sam Windows z siebie m.in słynne auto aktualizacje które w teorii mają zabezpieczać a więcej robią bubli.

I potem dziwne rzeczy że u kogoś program działa prawidłowo, a u innego nie z wyżej wymienionych powodów.

Postawić na czysto nowy system w stanie dziewiczym i zrobić kopie(zaraz po 1 uruchomieniu od instalacji).
Wstępna konfiguracja i instalacja oprogramowania podstawowego/sterowniki - zrobić 2 kopie
Instalacja oprogramowania zabezpieczającego + twoje oprogramowanie/gry zrobić 3 kopie (można to rozbić na 3 i 4 kopie)

Jak chodzi o oprogramowanie to zdecydowanie wolał bym Shadow Defender niż jakikolwiek av, a jak chcesz dobry darmowy AV to SecureAPlus.

@Sillo
To by był skok z deszczu pod rynnę. Windowsa10 trzeba 4x bardziej skopać po ustawieniach a defender w w10 to dopiero spaczony jest. Jestem przekonany że pomimo mojego obfitego oprogramowania to więcej rzeczy kasowałem "bloatware" niż instalowałem własnego(zewnętrznego)do systemu
TYLE BADZIEWIA JESZCE NIE WIDZIAŁEM NIGDY W INNYCH SYSTEMACH.

I dlaczego ma instalować od razu windowsa 10 w imię czego zamiennika MSE na tą jeszcze większą świnie defendera oraz tone ustrojstwa.. xbox aplikacje która dogłębnie wku... i dodatkowo powoduje problemy w grach na sile integrując w lanchera gry i pobudzać gameguardy czy tego wybitnego directa 12 który jak powyższe funkcje okazał sie zwykłym kitem a nie hitem.

Mając mocną maszynę drastyczne odczułem szybsze działanie systemu po brutalnym wykasowanie Windowsa defendera i reszty śmieci za pomocą narzędzi/skryptów z fajnych stronek. ale oczywiście nie ukrywając parę razy też musiałem robić rollbacka bo niektóre narzędzia robiły małe bee, ale metodą prób i błędów wyszedłem na swoje Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
Czemu poleciłem koledze Winows 10 ? Dlatego że kolega ,,podziękował,, Avastowi za ochronę jego systemowi a zainstalował zabezpieczenie od producenta systemu i sobie pomyślałem że jak chce mieć zabezpieczenie od Microsoftu to niech przejdzie na Windows 10.
Odpowiedz
#7
AVAST, MSE, IObit, AshampooAV(już go nie me, ale dalej mnie niezmierni śmieszy) dodać AVG i jeszcze pare perełek o których teraz zapomniałem.

To oprogramowanie wpychane nieświadomym użytkownikom za darmo doinstalowywać sie lub dogrywać nachalnie podczas instalacji innego oprogramowania. Służy raczej jako ochrona placebo i usuwając go nic nie tracisz a nawet zaoszczędzisz sobie niepotrzebny zamęt.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#8
Jedynym celem DX12 było wymuszenie przejścia z systemów W7 i W8 na W10. DX12 coś tam nowego wnosi ale jego rewolucyjność jest na tyle nieznaczna, że szkoda gadać. Na szczęście w całym tym zgiełku zachęt programiści nie dali się zrobić w tłuki i nie porzucili dobrze znanej DX11 na rzecz nowości. Jest w ogóle jakiś exclusive na DX12? Bo jakoś nie znalazłem takowego.
Odpowiedz
#9
(13.01.2019, 23:58)Sillo napisał(a): Czemu poleciłem koledze Winows 10 ? Dlatego że kolega ,,podziękował,, Avastowi za ochronę jego systemowi a zainstalował zabezpieczenie od producenta systemu i sobie pomyślałem że jak chce mieć zabezpieczenie od Microsoftu to niech przejdzie na Windows 10.

Powiedz po co mi "twierdza" jeżeli komp służy tylko do CS:GO, netflix, youtube ? Nawet nie służy do przeglądania neta. Do tego celu mam drugi komp. Ten tylko do gry w CS:GO. Zrozum, że nie każdy musi się obwarować bo każdy ma różne zastosowania dla sprzętu. Ryzyko infekcji więc jest minimalne.

Win 10 to kolejna masa kłopotów. Począwszy od telemetrii, orania SSD przez wszystko co zbiera dane, koślawe łatki, które ciągle coś psują, upośledzone XBOX DVR i cała masa innych.

Do odpalenia gry wystarczy normalny Win7. Istotą jest prostota.

@Quassar
W nocy postawiona świeża instalacja, stery aktualne, wszystkie łatki, Steam + klient FaceIT. Trzy mecze testowe - perfekcyjnie. Doinstalowałem MSE i problem wraca. Zabicie procesu na czas gry nie rozwiązuje problemu. 

Jako, że nie przeglądam na tym kompie neta nie licząc Youtube które leci sobie jak maluje figurki do WH40K. To obejściem MSE jest imo Comodo AV (ten bez FW) wyłączenie HIPS, piaskownicy, viruscope i reputacji plików, żeby niepotrzebnie jeździł po SSD i sam wysyłał coś do skanowania.
Odpowiedz
#10
@PonuryZniwiarz
To bardzo złe podejście względem comodo. Bo siła comodo szczególnie tkwi w HIPS/Piaskownica oraz Zapora.. Comodo ma słabego Antywirusa i jest to jego kulą u nogi. i nie bez powodu oferuje innym ludziom na forum jako darmowe zabezpieczenie zestawienie: Comodo + SecureAplus (SAP jako zamiennik do AV od comodo, reszta comodo zostaje)

A skoro chcesz tylko sam skaner to zalecane programy to Kaspersky Free, SAP,BitDefender lub Avira oraz dodać do tego Mbam jako dodatkowy skaner na żądanie.

Skoro nie chcesz żadnych zapór i minorów typu HIPS to najlepszy rozwiązaniem jest wirtualizacja i piaskownica w systemie. Ustawiasz/Konfigurujesz raz i zapominasz.

Niestety programy są płatne:
Sandboxie: https://www.sandboxie.com/ - roczna subskrypcja
Shadow Defender: http://www.shadowdefender.com/ - dożywotnia - płacisz raz i używasz do oporu.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
Cytat:Powiedz po co mi "twierdza" jeżeli komp służy tylko do CS:GO, netflix, youtube ? Nawet nie służy do przeglądania neta. Do tego celu mam drugi komp. Ten tylko do gry w CS:GO. Zrozum, że nie każdy musi się obwarować bo każdy ma różne zastosowania dla sprzętu. Ryzyko infekcji więc jest minimalne.

AV od Microsoftu to nie zbyt dobry produkt , gdybym zaproponował pakiet typu ,,is,, to by oznaczało że proponuje Ci AV żeby z Twojego kompa zrobić ,,twierdzę,,
Odpowiedz
#12
(14.01.2019, 13:27)Quassar napisał(a): To bardzo złe podejście względem comodo. Bo siła comodo szczególnie tkwi w HIPS/Piaskownica oraz Zapora.. Comodo ma słabego Antywirusa i jest to jego kulą u nogi.
Korzystam z Comodo i niestety potwierdzam, AV to najsłabszy punkt.

Skoro komp jest tylko do grania w CSa, i nie chcesz bunkra ani problemów z konfiguracją, wystarczy dowolny, solidny, darmowy AV. Zerknij najnowsze testy AVComparatives czy AVLabu i wybierz swój AV.

Ewentualnie zostać przy Comodo, ale wtedy Przeglądarka w piaskownicę + tryb gry na czas gry. Bo i skoro komp jest tylko do CSa i YT, to jakie wektory ataku na ciebie zostają poza przeglądarką? Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#13
Ponieważ MSE integruje się z firewallem systemowym to być może po stronie firewalla leży problem, czy próbowałeś go wyłączyć ? Większość ludzi właśnie miało problemy z AVAST ze względu na analizę ruchu sieciowego niż  problemy z MSE. Być może to coś innego powoduje z nim konflikt jakiś. A jak sprawa by wyglądała bez zabezpieczeń anticheatowych ?

Takie coś jeszcze znalazłem:

First remove the "threat" from the quarantine vault. Then add "C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive" to the exclusions list. Once that is done, go to your Steam library, right-click CS:GO, click Properties, then the Local Files tab, and then "Verify the integrity of game cache...".
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości