Cyber - Telecom. Crime Report 2019
#1
Cytat:Raport Trend Micro i Europejskiego Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością (EC3) przy Europolu zwraca uwagę na zagrożenia dla Internetu rzeczy związane z relacją między telekomunikacją a internetem. W publikacji dokonano analizy, jak relacja między telekomunikacją a internetem może być wykorzystana do generowania zagrożeń i popełniania oszustw przy użyciu Internetu rzeczy. Dzieje się tak, odkąd operatorzy telekomunikacyjni, którzy świadczą usługi telefoniczne, umożliwiają także dostęp do internetu. Relację tę znakomicie uwidacznia rozwój łączności sieciowej w kierunku technologii mobilnej piątej generacji (5G).  

Karta SIM – tak samo zagrożona jak karta kredytowa
Powszechnym i dobrze znanym aspektem łączącym urządzenia telekomunikacyjne i internetowe jest korzystanie z karty SIM. Aby urządzenia IoT dysponowały unikatową „tożsamością” i łącznością z Internetem, powinny być wyposażone w kartę SIM, tak jak telefony. Pozwala ona nawiązywać połączenie z operatorem i przesyłać dane.
Karty SIM pełnią niejako funkcję analogiczną do karty płatniczych, ponieważ są używane do inicjowania połączeń i kupowania usług, które wiążą się z określonymi opłatami. W związku z tym karty SIM stwarzają pole do nadużyć podobnie jak karty kredytowe.
Cytat:Wykorzystanie infrastruktury telekomunikacyjnej jest dla oszustów atrakcyjne, co wynika choćby z faktu, że sektor telekomunikacyjny nie jest objęty mechanizmami kontroli, które mają przeciwdziałać praniu pieniędzy.
– komentuje Tomasz Jarmuł, Major Account Manager Trend Micro.

Źródło
https://avlab.pl/raport-na-temat-cyberpr...omunikacji
Cały raport Trend Micro
https://documents.trendmicro.com/assets/...t-2019.pdf
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości