Polska ma oficjalnie walczyć z "patostreamem"
#1
Cenna inicjatywa, ale obawiam się że bez spektakularnych efektów...nie rozwijam osobiście tematu, a reszta poniżej Smile

Cytat:Wiceminister Andruszkiewicz powiedział, że okres wakacji to czas, kiedy dzieci i młodzież mają o wiele więcej wolnego czasu i spędzają go w Internecie. Narzędzie to oferuje wiele szans, ale również zagrożeń. Dlatego Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna programy ochrony dzieci i młodzieży w sieci. Wiceminister Andruszkiewicz zapowiedział walkę z patostreamingiem, wskazując, że to wyjątkowo groźne zjawisko. Polega ono na transmitowaniu na żywo patologicznych zachowań. Według statystyk 1/3 młodych ludzi oglądało chociaż raz w życiu patostreaming.

W dalszej części prezentacji, wiceminister Andruszkiewicz przedstawił sposoby walki z tym zjawiskiem. Najważniejsza ma być edukacja i koordynacja działań wielu instytucji, które do tej pory zwalczały patostreaming na własną rękę. Wiceminister podkreślił również, że w walce z tym zjawiskiem trzeba wyjść poza Warszawę. W innych regionach Polski wygląda to dużej gorzej, dlatego zadeklarował, że objedzie wszystkie województwa w Polsce w okresie wakacyjnym. W ten sposób Ministerstwo Cyfryzacji zamierza dotrzeć do rodziców, którzy często nie wiedzą czym zajmują się ich dzieci. Zadaniem jest uczulanie ich na niebezpieczne zjawiska występujące w Internecie. Andruszkiewicz wspomniał również o istnieniu gotowego rozwiązania w postaci Dyżurnetu, do którego można zgłaszać wszystkie zjawiska zagrażające dzieciom i młodzieży.
Źródło

https://www.cyberdefence24.pl/wiceminist...reamingiem
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Pojade klasykiem: https://www.youtube.com/watch?v=C1jjwWJZM4Q

[Obrazek: vsJoNvs.jpg]
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości