Szukam zamiennika dla xp antispy itp.
#1
Ostatnio postawiłem nowy system Windows 7, zainstalowałem Kaspersky + SpyShelter Firewall, ublock orgin, Privacy Badger i AdGuard (tylko opcję niewidzialności i usuwanie ciasteczek), zoptymalizowałem, co nieco i wszystko działa. Potrzebuję jeszcze tylko programu podobnego do xp-antispy lub lepszego oraz do diagnostyki i naprawy systemu. Kiedyś używałem System Repair Engainer a teraz SpyShetler go blokuje Smile.

Chciałem jeszcze zapytać, jakie ustawienia pamięci wirtualnej zastosować przy 16 GB RAM-u. Komputer służy do internetu, grania i czasem filmów. Kiedyś miałem skrypt VBS z portalu SearchEngines.pl. , który automatycznie obliczał wielkość pliku wymiany.

Mam jeszcze jeden klucz na zbyciu do SpyShelter Firewall, który zamienię za coś. Nie koniecznie musi to być równowartość 180 PLN Wink
Odpowiedz
#2
Audyt ja robie przy pomocy FRST / Systracer i paru innych narzędzi xp-antispy wygląda mi na program bardziej do grzebania w systemowych usługach.
Od tego ja mam Dism++ lub WPD. nie wiem czy to spełni twoje oczekiwania.

https://wpd.app/
https://www.chuyu.me/en/index.html

Opcjonalnie jeszcze wyłączyć nie potrzebne usługi
www.blackviper.com

SWAP ja mam wyłączony całkiem, ale jak chcesz mieć włączony to 512MB czy 2GB na sztywno ustawione w zupełności wystarcza.
Od plików tymczasowych jest ram, SWAP to prehistoryczne rozwiązanie kiedy ludzie mieli 1GB ramu lub nawet mnij i gdzieś trzeba było odciążyć ram kosztem dysku i czasu dostępu.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Wielkie dzięki za odpowiedź, właśnie o to mi chodziło. W sumie szukałem zamiennika dla Windows 10 Telemetry Disabler Pack, który na siódemce też działa. Możesz jeszcze powiedzieć, co sądzisz o Tweaking.com - Windows Repair, bo kiedyś coś mi tam naprawił ?
Odpowiedz
#4
W sumie kiedyś korzystałem jeszcze https://www.getblackbird.net/documentation/
Ale on mocno ingeruje w system wyłączając pewne usługi które ktoś możę potrzebować ale jest FAQ i zawsze można ustawić któę ma zostawić a które nie w FAQ jest instrukcja jak ręcznie zarządzać pojedynczymi usługami..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości