Kwarantanna Domowa, ProteGO i inne aplikacje czyli prywatność w czasach zarazy
#21
Cytat:2 500 000,00 zł Ministerstwo Cyfryzacji zapłaciło za stworzenie aplikacji „Kwarantanna domowa”. Umowa z firmą TakeTask S.A, która przygotowała na zlecenie resortu aplikację na urządzenia mobilne obejmuje również zapewnienie usługi wsparcia technicznego, świadczonego w okresie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy – informuje resort w ramach odpowiedzi na interpelacje poselską.

Posłanka Izabela Leszczyna (Platforma Obywatelska) w skierowanej do szefa resortu cyfryzacji, Marka Zagórskiego interpelacji zapytała również jakie są miesięczne koszty utrzymania aplikacji.

Minister Zagórski w odpowiedzi wskazuje, że zgodnie z nową, roczną umową zawartą 19 czerwca 2020 roku na utrzymane oprogramowania (poprzednia wygasła dzień wcześniej) ustalona została stawka 51 tys. zł netto (62 730 zł brutto) miesięcznie – czyli łącznie 752 760 zł brutto.
W odpowiedzi na pytania posłanki, szef resortu wskazał, że do 20 czerwca 2020 r. aplikacja została zainstalowana na 331 432 urządzeniach. Z czego wg stanu na dzień 22 czerwca br. z aplikacji korzysta 20 366 osób objętych kwarantanną.
https://www.cyberdefence24.pl/ile-kosztu...nna-domowa


A tymczasem w Japonii odpowiednią u nich aplikację o nazwie COCOA pobrało ponad 4 miliony użytkowników w ciągu pierwszego tygodnia od jej wprowadzenia...
https://www.cyberdefence24.pl/4-milionow...a-covid-19
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości