Łowca Szarlatanów na FB :)
#1
Nieco zabawny temat, ale niezwykle istotny w czasach kiedy ignorancja staje się cnotą Smile

Cytat:Teorie spiskowe w czasach pandemii rozchodzą się... wirusowo. Co chwilę na Facebooku tworzone są nowe strony i grupy ujawniające "prawdziwe fakty autentyczne" o mafii medycznej, szczepionkach i czipach. Za ich wyłapywanie wziął się nasz rozmówca - chcący zachować anonimowość - Łowca Szarlatanów.

Taką nazwę ma też założony przez niego fanpage na Facebooku. Stworzył na niej "Czarną listę pseudonauki na Facebooku", na której jest już niemal 120 stron i ponad 60 grup. To i tak wierzchołek góry lodowej. Nie mamy więc do czynienia z niszą, ale społecznością liczącą prawdopodobnie setki tysięcy (o ile nie więcej) Polaków. Wśród nich są strony związane z Jerzym Ziębą, Justyną Sochą, rzekomą szkodliwością sieci 5G i rzecz jasna fikcyjną pandemią koronawirusa.

Co skłoniło cię do stworzenia "Czarnej listy pseudonauki na Facebooku"?

Do stworzenia samej strony "Łowcy Szarlatanów" skłoniła mnie lawinowo rosnąca ilość pseudonauki w przestrzeni publicznej oraz social mediach. Uważam, że problem przestał być marginalny i stanowi coraz poważniejsze zagrożenie, a jednocześnie nikt na niego zdecydowanie nie odpowiedział.

Zwolennicy pewnych teorii są coraz liczniejsi i mają coraz większy wpływ na nasze otoczenie, co finalnie może stanowić pewne zagrożenie. Pomysł na "Czarną listę pseudonauki na Facebooku” zrodził się z chęci zebrania możliwie wielu tego typu stron i grup w jednym miejscu. Traktuję to jako osobny rozwojowy projekt.
Całość tu

https://natemat.pl/308663,czarna-lista-s...zarlatanow
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości