Google i inni "wielcy" mogą czytać twoje pliki...i je usuwać
#1
Od lat Google jest pod pręgierzem opinii o braku poszanowania dla prywatnych danych osób, korzystających z ich usług...od lat się mówi, że gdy dają "za darmo", to tak naprawdę po cichu wykradają z naszej drugiej kieszeni...i jakby nic się nie zmienia. Ludzie słyszą, czasem pomruczą i ponarzekają...i wciąż nie uczą się niczego. Ten artykuł jest kolejnym, który powinien dawać do myślenia...powinien wzbudzać nasze wątpliwości i uczyć ostrożności. Czy tak będzie...sami zdecydujecie

Cytat:Korporacja Google od zawsze wzbudzała kontrowersje w zakresie przechowywania, ochrony i przetwarzania danych użytkowników. Google to nie tylko wyszukiwarka, ale też poczta internetowa, komunikator, system operacyjny Android i związane z tym usługi, a obecnie jedną z bardziej kontrowersyjnych jest Dysk Google.

Właściciele tej usługi zaczęli usuwać pliki użytkowników bez ich wiedzy w odpowiedzi na skargi medialne na temat dokumentów, rzekomo zawierających „dezinformację” nt. koronawirusa („dezinformację” albo odmienne zdanie o badaniach i przebiegu rozprzestrzeniania się choroby). Doszło już do tego, że technologiczni giganci, tacy jak Google, Facebook, Twitter, Youtube i inni, zaczynają dyktować, które dokumenty i pliki mogą być udostępniane innym — i usuwają takie dane, jeżeli wprowadzone zasady nie są przestrzegane. Od dawna przekonują się o tym niezależni dziennikarze, którzy jak twierdzą, starają się pokazywać inny świat, który nie zmierza w tym samym kierunku, wyznaczonym przez korporacje i ludzi będących u władzy.
https://avlab.pl/google-czyta-twoje-plik...ej-wiedzy/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Prywatne e-maile, miejsca reklamowe, publicznie udostępniane pliki w darmowych usługach. Jak dla mnie ten artykuł jest o wszystkim i niczym.
Pamiętam, że w pierwszej dekadzie XXI wieku zakładałem swoje pierwsze konta na darmowych serwisach pozwalających hostować strony www. Zawsze w regulaminach tacy usługodawcy dawali sobie duże uprawnienia dotyczące usuwania plików i zabraniające udostępniania treści o określonej tematyce np pornografii i nie tylko, plików do których nie mamy praw autorskich, a nawet jeśli mamy to zabraniające robienia sobie z ich darmowych usług robienia stron zbyt obciążających ich usługi, generujących zbyt wiele pobrań plików.

Co do prywatnych plików, których się nie udostępnia wystarczy zaszyfrować GnuPG czy nawet 7-zip i po problemie.
Odpowiedz
#3
Możliwe, że o wszystkim i o niczym, ale dla części użytkowników...a w pewnych przedziałach wiekowych sporej...to rzeczy niemal nieznane lub ignorowane świadomie. Każda okazja, by o tym przypomnieć w sposób racjonalny i rzetelny jest dobra.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Dokładnie nie wszyscy urodzili sie w czepku niektózy możliwe że dopiero dziś dostają swój 1 komputer czy smartfona lub są dopiero świerzawiankami i o takich rzeczach warto przypominać od czasu do czasu.

@bluszcz idąc twoją politykom po co ci szkoła, tata już ją ukończył tobie nie potrzebna.. nie wszyscy muszą umieć liczyć..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Nie rozumiem o co chodzi ze szkołą.

Co do artykułu to moim zdaniem oddzielne tematy, które powinny znajdować się w oddzielnych artykułach albo chociaż akapitach zostały połączone w jakiś mix. Po takich artykułach osoba nie znająca się na temacie będzie miała większy mętlik w głowie niż bez czytania.
Odpowiedz
#6
E tam, stare lepsze: https://www.computerworld.com/article/25...store.html Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości