W USA zabroniono wszczepiania pracownikom mikroczipów
#1
Zdarzał się nam forum poruszać tego typu problem naruszania prywatności w społeczeństwie...zrozumieć można powody, dla których rządy czy organizacje chcą się decydować na takie posunięcie, ale można spokojnie wymienić zagrożenia, jakie się z tym wiążą. Oczywiście dywagacje te pozostają tylko w sferze teoretycznej dla nas, jeśli ludzie sami się na taki krok decydują jak np. w Wlk. Brytanii, Belgii czy Szwecji, ale znacznie gorzej kiedy praktyka ta zostaje narzucona odgórnie przez pracodawcę wobec swoich pracowników. Taki właśnie przypadek był tematem sprawy sądowej w USA i chyba cieszyć się należy, że wyrokiem sądu zabroniono takiej praktyki.

Cytat:Prawo stanu Michigan w USA obejmuje teraz zakaz wszczepiania czipów w drodze przymusu – opisuje portal „Anywhere.pl”. Pracodawcy w Stanach Zjednoczonych od jakiegoś czasu praktykują technologię mikroczipów, która może pełnić funkcję efektywnego miernika efektów wykonywanej przez pracowników pracy.
Zagrożenia dostrzegli stanowi legislatorzy, którzy wprowadzili zakaz wszczepiania czipów (w drodze przymusu) na terenie całego stanu Michigan. Nie chodzi tutaj oczywiście – co regulują inne przepisy – o przymus fizyczny, a to, że odmowa wszczepienia implantu nie może mieć żadnego negatywnego wpływu na zatrudnienie.
Źródłowy serwis przywołuje słowa Bronny Kahle z Rady Senatu Stanowego z hrabstwa Lenawee, która wskazuje, że:
Cytat:Sposób, w jaki technologia rozwinęła się w ciągu ostatnich lat i jak dalej się rozwija, sprawia, że to ważne, by pracodawcy w Michigan balansowali pomiędzy interesem firmy a prywatnością swoich pracowników
(...)
Wydaje się, że trudno uznać inaczej, aniżeli tak, iż to właśnie nienaruszalność ludzkiego ciała stanowi wartość oczywiście wyższą. Zmuszanie pracowników, nawet na zasadzie „zawsze możesz pracować gdzieś indziej, u nas czipy są obowiązkowe” powinno być uznawane przez lokalnych ustawodawców za działanie nielegalne.

Nie oznacza to jednak, że sama możliwość iniektowania implantów z mikroczipem jest zła z natury. Jeżeli wynika z wygody i oczywistej chęci pracownika, popartej wolą wyrażoną w sposób niebudzący wątpliwości, to dlaczego by nie skorzystać z dorobku najnowszej technologii?
Całość tu

https://bezprawnik.pl/zakaz-wszczepiania-czipow/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości