Dane ONZ - 350% wzrostu ataków z użyciem phishingu
#1
Cytat:W pierwszym kwartale 2020 r. liczba fałszywych stron internetowych wyłudzających dane w ramach cyberataków z użyciem techniki phishingu wzrosła o 350 proc. - poinformował dyrektor ONZ ds. przeciwdziałania terroryzmowi Władimir Woronkow.

Woronkow cytowany w piątek przez agencję Associated Press zwrócił uwagę, że wiele fałszywych witryn wykorzystywanych przez hakerów do phishingu obiera za cel podmioty z branży medycznej, m.in. szpitale i systemy teleinformatyczne dla ochrony zdrowia, co wpływa na zakłócanie ich pracy w szczególnie trudnym czasie pandemii COVID-19.

Ponadto, jak stwierdził Woronkow przed Radą Bezpieczeństwa ONZ, wzrost liczby stron wykorzystywanych do phishingu wpisuje się w szerszą tendencję rosnącego natężenia cyberprzestępczości widocznego w ostatnich miesiącach. Zdaniem urzędnika, ONZ i światowi eksperci do tej pory nie oszacowali jeszcze całkowicie "wpływu i konsekwencji pandemii na stan pokoju i bezpieczeństwa na świecie, a w szczególności na zorganizowaną przestępczość i terroryzm".
Całość

https://www.cyberdefence24.pl/onz-o-350-...acych-dane
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości