A na Gadu-Gadu wciąż brykają pedofile
#1
Jestem dość wyczulony na tego typu informacje, więc zamieszczam tu fragment artykułu z "Bezprawnika" na temat dalszego ciągu ich śledztwa. Dotyczyło ono działających na zapomnianym już przez większość komunikatorze GG, a jak się okazuje wciąż posiadającym ok. miliona użytkowników.
Jeśli drodzy rodzice, opiekunowie czy starsze rodzeństwo zauważycie, że ktoś z waszych bliskich młodocianych i dzieci korzysta z GG, to sprawą warto natychmiast się zainteresować. Skutki mogą być oczywiste w tym kontekście.

Cytat:W marcu 2018 roku nasz kolega z redakcji zaalarmował opinię publiczną o bardzo aktywnym korzystaniu z już wtedy zapomnianego komunikatora GG przez – co tu dużo mówić – pedofilów. I choć wydawać by się mogło, że właściciele aplikacji powinni wyeliminować takich użytkowników, pond dwa lata później śledztwo youtubera, oparte na tej samej zasadzie, co dziennikarza „Bezprawnika”, przynosi te same przerażające rezultaty.
(...)
Dziś dowiadujemy się, że problem nie tyle nie został rozwiązany, ile poprzez wprowadzone nowe obostrzenia w aplikacji został jeszcze bardziej uwypuklony. Po doniesieniach, o tym co dzieje się na GG, właściciele aplikacji wprowadzili weryfikację numeru telefonu i wpisania swojej miejscowości. To wymogi, które można bez problemu ominąć. GG wprowadziło również automatyczny system blokowania użytkowników, którzy zostali kilkukrotnie zgłoszeni przez innych gadugaduwiczów. Duży problem komunikatora polega jednak na tym, że nikt tych zgłoszeń nie weryfikuje i zablokowani mogą być tak naprawdę „normalni” użytkownicy, a nie wilki w owczej skórze.

Po ponad dwóch latach od wizyty 12-letniej Malwiny, na GG weszła o rok starsza Agatka, a tak naprawdę youtuber z kanału SzopDemaskuje. W ciągu godziny, wybierając opcję „losuj rozmówcę” do fałszywej Agaty odezwało się ok. 10 użytkowników, wypytując o warunki fizyczne, zachcianki erotyczne, o to czy uprawiała już seks, a niektórzy od razu wysłali zdjęcie, wiadomo czego. Mieli od ok. 30 do ok. 50 lat. Wszystko się zgodne ze statystyką…
Całość

https://bezprawnik.pl/gg-pedofile/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości