MSDNAA
#1
Witam!

z całą pewnością temat nie jest wam obcy... Mam jednak pytanie, na które może ktoś z was zna odpowiedź... wwycinek licencji:

Cytat: Każda zarejestrowana osoba otrzymuje licencje (klucz) pozwalający na JEDNOKROTNĄ instalacje na JEDNYM tylko komputerze.
Dodatkowo licencja nie zezwala na wykonywanie kopii wypożyczonego nośnika. Podczas procesu instalacji (aktywacja produktu) informacje o kluczu są przekazywane do firmy Microsoft.
Co więc zrobić gdy z jakiś względów konieczna jest reinstalacja ?
W zasadzie należało by zgłosić się do administratora który może w UZASADNIONYCH wypadkach przydzielić dodatkową licencję, jednak z praktyki wynika że jeśli nie została dokonana zmiana komputera, ani istotne zmiany w jego konfiguracji (podczas aktywacji jest przesyłana informacja umożliwiająca identyfikacje sprzętu), to można jedynie wypożyczyć ponownie nośnik instalacyjny i dokonać reinstalacji z dotychczasowym kluczem.
Jeśli jednak został wymieniony sprzęt (np. nowy komputer), należy wystąpić o przydział nowej licencji. Tak samo jeśli chcemy w domu zainstalować system na więcej niż jednym komputerze (np. mamy komputer stacjonarny i notebooka), to musimy wystąpić o przydział osobnego klucza na każdy komputer, kontaktując się uprzednio z administratorem (standardowo jeden uczestnik może pobrać tylko jedną licencje na każdy produkt).


a co jeśli zrobię obraz np. nortonem ghostem i np. poprostu go później przywrócę? jestem przekonany, że idąc ścieżką licencji i prosić admna itp. itd. to trwało by to wieki...
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#2
bierni86 napisał(a):Witam!

z całą pewnością temat nie jest wam obcy... Mam jednak pytanie, na które może ktoś z was zna odpowiedź... wwycinek licencji:

Cytat: Każda zarejestrowana osoba otrzymuje licencje (klucz) pozwalający na JEDNOKROTNĄ instalacje na JEDNYM tylko komputerze.
Dodatkowo licencja nie zezwala na wykonywanie kopii wypożyczonego nośnika. Podczas procesu instalacji (aktywacja produktu) informacje o kluczu są przekazywane do firmy Microsoft.
Co więc zrobić gdy z jakiś względów konieczna jest reinstalacja ?
W zasadzie należało by zgłosić się do administratora który może w UZASADNIONYCH wypadkach przydzielić dodatkową licencję, jednak z praktyki wynika że jeśli nie została dokonana zmiana komputera, ani istotne zmiany w jego konfiguracji (podczas aktywacji jest przesyłana informacja umożliwiająca identyfikacje sprzętu), to można jedynie wypożyczyć ponownie nośnik instalacyjny i dokonać reinstalacji z dotychczasowym kluczem.
Jeśli jednak został wymieniony sprzęt (np. nowy komputer), należy wystąpić o przydział nowej licencji. Tak samo jeśli chcemy w domu zainstalować system na więcej niż jednym komputerze (np. mamy komputer stacjonarny i notebooka), to musimy wystąpić o przydział osobnego klucza na każdy komputer, kontaktując się uprzednio z administratorem (standardowo jeden uczestnik może pobrać tylko jedną licencje na każdy produkt).


a co jeśli zrobię obraz np. nortonem ghostem i np. poprostu go później przywrócę? jestem przekonany, że idąc ścieżką licencji i prosić admna itp. itd. to trwało by to wieki...


Licencja MSDNAA jest mi znana, tyle tylko ze nie w takiej formie, o ile pamietam otrzymywalo sie login i haslo do strony MSDNAA gdzie mozna bylo pobierac do woli wybrane programy (te na ktore uczelnia miala podpisana umowe z MS). Ponadto otrzymywalo sie klucz ktory uprawnial do downolnej liczby instalacji danej kopi.
Tym bardziej dziwi mnie zapis w Twojej wersji apropos jednokrotnej instalacji.

Jesli faktycznie masz takie ograniczenia, najlepiej postaw system, zaraz po instalacji, dokonaj aktywacji Windowsa po czym zrob Image Backup partycji systemowej. To uchroni Cie przed czestymi wizytami u ''administratora'' przy okazji formatowania dysku.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
tak myślałem, że to właśnie Ty mi odpowieszSmile

wcześniej nie korzystałem z tej opcji ale win7 wydaje się być warty instalacji tym bardziej, że dostępna jest do ściągnięcia win7 pro za frikoSmile martwię się właśnie tylko tym kluczem po ja często robię formata i nie chce mi się biegać za kluczem. Co to tego klucza to sam nie jestem pewnien, możliwe, że jest tak jak mówisz. Najwyżej pobiegnę po kluczSmile
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#4
Hehe zawsze pozostaje opcja zakupu systemu... nie mam na mysli Polski bo ceny pewnie beda ciut mniejsze niz w USA, ale np. Wielka Brytanie - np teraz promocja na wszystkie wersje Windows 7, HP -57% z przesylka i tak wychodzi taniej niz ostatnia propozycja sklepu Vob** (roznica ponad 100PLN)... co poradzic takie realia mamy.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości